Detektiv Kenichi Takabe vyšetřuje brutální vraždu prostitutky. Pachatel si není schopen vzpomenout, že vraždu spáchal. Za poslední měsíc je to už třetí vražda se stejnými znaky. Do obětí je vyřezán znak X a pachatelé si na nic nevzpomínají. Ve stejné době se na pláži objevuje muž, který trpí ztrátou paměti. Naštěstí narazí na učitele, který ho pozve k sobě domů. Další den jede detektiv vyšetřovat vraždu do učitelova domu. Zločin vykazuje stejné znaky jako předchozí případy. (-Rastaman-)

topi

Zajímavej psychologickej thriller, ve kterým hlavní úlohu hraje " messmerismus". Pomalejší tempo mě trošku vadilo, ale i tak jsem párkrát nechápavě zíral... ()

kagemush

No to by se Bogart posral! Takže co jako,-to se už i nejlepší noir ovky budou točit ve žluté asii? Ještě že mám barevnou TV. ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.25 - JAPONSKO - Někam do hodiny se mi to ještě líbilo, protože to někam gradovalo, neustále se něco dělo a ještě tam byla naděje na závěr se silným a chytrým vysvětlením. Místo toho ale Kurosawa přišel s nejobyčejnější možnou pointou, ale podanou co nejsložitěji, takže mu na to někteří skočili a vnímají v tom víc, než ve skutečnosti je. Přitom ta závěrečná "myšlenka" je vlastně krátkozraká a asi ani žádná není. Je to škoda, protože Kurosawovova snaha o pomalou atmosféru je zabitá tím (a trpělo tím i Kairo), že ji ten film nemá z čeho budovat a jen servíruje samoúčelné dlouhé tiché záběry na prázdná a hnusná místa, která mají tvořit depku, ale jelikož jim chybí vnitřní hloubka, která by tu depku budovala, tak jsou hlavně nudné a zdlouhavé. Co výrazně chybí formě mohl dohnat scénář, který má tak skvělý hororový námět, že by z něj mohlo být opravdu něco, ale ne v takové podobě, do jaké se to pak dostane. Je to podobně Nenávisti, ale na rozdíl od ní je tohle na mnohem vyšším levelu, protože to celé dá smysl. A mohlo to být ještě lepší, kdyby to bylo dobře pojaté. Kurosawa sice věděl, co chce, dokonce i věděl, jak to chce podat, ale to nutně neznamená, že na to šel dobře. Jo, a nechápu, proč se to tak často zaměřuje na to, že vyšetřovatelova manželka je stejně divná jako ten tajemný chlápek. Celou dobu jsem čekal, že se ti dva střetnou, bude souboj myslí jak v Death Notu (i když ne doslova) nebo schopností jako ve Světlu (ale ne tak "lacině"), ale ono prd. Nakonec ta její psychická nemoc byla naprosto k ničemu a zbytečný detail ve scénáři. 3* ()

Martin741

Vyborny japonsky horor s budovanou atmosferou. Zakladna premisa je trochu blba, ale dobre, je to len film - sak to je i 8 mm. Takmer genialne dielo, rezisersky vycibrene, u ktoreho mi nevadilo ani to, ze film nie je pre kazdeho. Skor len pre hororovych labuznikov. Detektiv Kochi Yakusho /Babel 2006/ v roli Kenichi Takabeho bol na urovni, vysetrovanie tiez. hned ma chytilo a nepustilo cely film. Dialogy - tak kvalitne dialogy som uz dlho nepocul : 88 % ()

Gavin87 odpad!

U tohoto filmu jsem minimálně třikrát usnul... sálodlouhé nesmyslné dialogy, pomalé tempo, které se vleče jako opera Richarda Wagnera, nudné herecké výkony. I noční záznam z jednání PS PČR je proti tomuto filmového počinu akční podívaná s napínavým příběhem a logickou dějovou linkou. ()

Cedr

Atmosférická nálož, kde všechny stránky filmu od scénáře přes výkony až k mistrovské technické stránce excelují natolik, že jeden dokonalý prvek zastiňuje ten druhý. Kompozice a sestříhání některých záběrů hraničí z genialitou a pár scén se do paměti vryje natrvalo. Cure se navíc v hlavě rozleží i díky prezentaci svého příběhu, kde jak tomu u Kurosawy bývá zvykem ,scénář je vše, jen ne polopatický. S Kairem je to remíza o režisérův nejlepší snímek. ()

ecceHOMMO

Musím priznať, že záverečné vyvrcholenie ma nechalo vo vode tápať, a ja som sa stratil v oceáne...Ale inak to bolo veľmi dobré čo sa týka atmosféry a budovania príbehu... ()

VanTom

Zajímalo mne, jak vyšetřování neobvyklých, zdánlivě nesouvisejících vražd dopadne, ale když se v cca polovině na pachatele ukázalo a hypotéza potvrdila, snímek úplně zastavil a už dále negradoval. Atmosféra zůstala poměrně hustá, přimíchání mysticizmu (magie?) a propadání bludům však vedlo k nejasnému konci, který toho mnoho nevysvětlil (především proč se vlastně zabíjelo). ()

Reanimated

Neuvěřitelně mrazivý film. Nejlíp to ilustruje fakt, že jsem zde byl nadmíru znepokojen i tak banální věcí, jakou je záběr na plamen zapalovače. Tomuto geniálnímu thrilleru, v němž excelují dva hlavní herci, chybělo jen málo, aby se zařadil po bok takovým kouskům, jako je Fincherův opus Sedm. ()

Junglista

Natočený je to naprosto skvěle. Ten konec mi to přemejšlení ale vůbec neulehčil, takže mám na chvíli o zábavu postaráno. ()

Muel

| Daiei Film | Extrémne silná vec, ktorá ma zasiahla hlboko do môjho vnútra. Kurosawa sa na nič nehrá, prezentuje látku veľmi citlivo a s úctou, postupným odkrývaním zápletky diváká mätie a necháva ho v ničivom tranze ľudskej psychiky. A na mňa to fungovalo na 180%. Horor sa strieda s psychologickým trilerom, tiché scény striedajú tie hororové a celé to na konci v nádhernej harmónii zaklapne a ja s otvorenými ústami čumím na záverečné titulky. Témami a spracovaním fascinujúci film. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

warrenur

Som rad, ze som sa konecne dostal k tomuto vynikajucemu temnemu psycho-trileru. Ako tu uz spomenulo mnoho pisatelov, najsilnejsimi strankami su taziva atmosfera a celkom slusne psycho. O tie sa stara vyborna kamera a slusne dialogy. Mal som trochu obavu, kvoli davnejsiemu datumu vzniku, ale musim povedat, ze tento kusok nestrati na originalite a hlavne spomenutej atmosfere asi ani po desatrociach. Jednoznacne odporucam. Zatial jasne stvorhviezdie. ()

Helldo

No dá to práci a to čím dál tím větší... ale když už se poštěstí, tak pořád lze náhodně vyhrabat nějaký majstštyk. A tentokrát to byl Cure... nevšední, typicky japonský, ale zároveň zcela unikátní "remake" Fincherovy sedmičky, navíc s mysteriózním rozměrem navrch. Plný počet! ()

kkarx

Jeden z nejlepších japonských filmů, které jsem viděl. Zkoumá se hlavně (pod)vědomí a temné myšlenky, které jsou někde hluboko uvnitř a na povrch jen lehce prosvítají. Jaký impuls musí člověk dostat, aby je uskutečnil? Pokud máte rádi detektivky v kombinaci s hororem a nevadí vám trošku surealistická atmosféra, tak do toho. ()

rivah

Krimi prostoupené tajemnem, herecky solidní, ale umluvené a strašně natažené....Nic zvláštního.(50%) ()

-henry-

Výbornej režijní kousek: když začnete s detektivem odhalovat princip fungování vraha, zpětně vám scény krásně zapadnou, potvrdíte si, co jste v nich jen instinktivně tušili, ale nevěděli proč a případně vám dojde, jaké režijní klíče v jednotlivých scénách Kurosawa použil. ()