Kouzelná lampa a její tajemný duch z Tisíce a jedné noci spatří po dlouhé době světlo světa. Napínavý příběh vrcholí tragickou nocí v muzeu plném nelidských vražd. (Inter Bohemia)

Andersis

Chvílemi nepříjemná atmosféra, kdyby dotáhli některé věci dokonce bylo by to super. Naháěčka s džinem neměla chybu. Chtělo by to remake :) ()

fcreading

"Dávaj si pozor, čo si praješ." Ak strašidelné filmy majú slúžiť ako ponaučenie, mali by sme si ztoho brať príklad. Jeden taký by sa dal nájsť aj vo filme Lampa, v nenáročne oddychovej zábavke na jeden večer. Neberie sa to príliš vážne, ale zato nás príjemne prekvapí. ()

PKD

Tak jsem se na to po 26 letech (pozn. tento komentář jest z 6.3.2021) po2. kouk a zjistil, že je to pořád dobrá haluz. Úvodních asi 12 min. můžete v klidu přeskočiti a doporučuji ouplně 1. verzi dabingu, páč kde jinde uslyšíte šíleně vulgárního Trávníčka? :)))) Sice se s vraždami a krví docela šetří (předpokl., že rozpočet) a námět s oním džinem jest trestuhodně promrhán, ale zase překvapilo, že přežijí obě ženské, zatímco jejich partneři to odnesou. To není příliš časté. Většina by čekala, že aspoň ústřední ´´mladý´´ pár to přečká bez úhony. Jo a samotný džin ač trochu gumový se povedl.;-) Na rozdíl, od hl. představitelky, která čučí jak vejr v posl. zmraženém záběru z okna auta, což je závěrečná kapka, haha. ()

Flaxik

Téměř všechny horory, založené na nějaké mytologii, jsou odsouzené k tomu, státi se kultovním trashem, neb jsou většinou tak strašně špatné, že při jejich sledování buď chytáte záchvaty smíchu (když máte vypito nebo vyhuleno) anebo bolesti krčních obratlů od neustálého kroucení makovicí (všechny ostatní případy). Po vánočních svátcích byla má domácnost zcela prosta jakýchkoliv látek, vyvolávajících nemístné veselí, tudíž jsem byl odsouzen k bolestem v krční oblasti. Džin z lampy byl tak ubohý, že ani smích nevyvolával a chování hrdinů bylo nikoli pitomé, ale naprosto bezcílné. Jediná dobrá scéna: Hadi ()

Jimmi

Nostalgicke 3 hviezdicky. Pametal som si asi 2 smrte este z VTVcky kde to davali kazdy mesiac. Co som si nepametal bolo vsetko okolo toho..od deja..az po to aok vyzeral Djin...nanestastie vyzeral fakt hrozne:) Takze po opraseni spomienok dej nebol zly...sice nic neocakavane sa tam neudeje ale to ziadne dejove zvraty sa od takychto snimkov neocakavaju.Niektore smrte boli fajnove...jedna co som si pometal este zo starych cias je pre mna legendarna:) Pre fanusikov vrazdiacich djinov odporucam mseriu Wishmaster. ()

kosta73

Všechny postavy v tomto "skvostu" se chovají, jako právě propuštěné z blázince, tvůrcům se asi zdálo, že hororovou atmosféru vytvoří nejlépe tak, že z přítomných udělají vyšinuté, většinou agresivní magory jednající beze špetky logiky. Je to skutečně síla i na takovéto totální béčko, osobně jsem se nad to nedokázal povznést a zkazilo mi to dojem z celého filmu, který přece jen pár dobrých hororových scén obsahuje. Takže potom, co jsem se nechal nalákat na originální a vskutku slibný námět mi zůstal pouze hořký pocit z krutě nevyužitého potenciálu. ()

Han22

Béčkařina jak prase - pitomí a přestárlí teenageři, nuda uprostřed, režisér pro kterého to byl první a poslední film. Naštěstí to podstatné se povedlo a to záporák. Máme tu vraždícího džina, který bohužel narozdíl od Whismastera neplní přání, ale i tak má v zásobě pěkných pár triků. Půlení, hady, oživlé mrtvoly i věci a nakonec se ukáže v v plné "parádě" i on sám. Efekt džina je přinejlepším průměrný, stejně jako mytologie (je to vlastně zlý démon z lampy, který po staletích vedl k legendám o džinovi plnícím přání). Nicméně i tak jsem se bavil, protože podobné originální náměty se v hororu moc nevidí a džin to ve finále pěkně roztočí. ()

iXtr3m3

Šedý priemer a slabé tri hviezdy. Casting, kedy 30 roční hrajú teenegerov je dnes už srandovný, ale v tej dobe to patrilo k filmu :) Triky na danú dobu béčkové, ale to tiež k béčku patrí. Čo to trochu dvíhalo, tak atmosféra múzea, vyzeralo to lepšie ako nejaká klasická štúdiovka. Ale vo výsledku nič, bez čoho zhliadnutia by ste sa nezaobišli. ()

tenebrae86

Slušné béčko s gumovým džinem, kupou mrtvých a s fajnou atmosférou osmdesátých let. No, viděl jsem to dvakrát, ale stejně si vybavuju jen pár momentů a právě závěr s tou gumovou loutkou džina. Horor co pobaví, ve sbírce se neztratí, ale do paměti se také moc nevryje. ()

drankeryth

Tento film som videl velmi davno a teraz som mal moznost ho pozriet znova. Po opatovnom pozreti tohoto stareho kultu, sa mi to stale paci ale uz trocha menej. Djinn z lampy je dost uboha babka, ktora neposobi uz tak hrozostrasne ako ked som to videl prvykrat. ()

helraiser

Béčko jak vyšité, kdo si umí béčka užívat tak bude jistě spokojen a kdo ne tak má hold smůlu. Já byl spokojenej co jsem očekával to jsem dostal. Očekával jsem béčko jak řemen a taky jsem ho dostal takže nevidím důvod proč bych tomu měl odebírat nějakéí body kvůli nesmyslně se chovajícím postavám a pro někoho blbéímu ději. Mimochodem džin se mi líbil, nevím co byste chtěli více. ()

Gardenboy

Keď som mal desať rokov, dosť to na mňa zapôsobilo. Hlavne scéna s hadmi, kde bola hlavná hrdinka vo vani a ktosi na ňu pustil niekoľko nasraných hadov .... ufff...dodnes si spomínam jak sa zakrvavená z posledných síl chcela chytiť závesu a strhla ho so sebou ... ufff....hnusný film. Cez to vsetko 3* ()

Chuppa

U tohole filmu jsem se nejvíc bavil dabingem Pavla Trávníčka, který daboval přinejmenším 3 lidi a byl u toho krásně vulgární :-D Vůbec mě přišlo že to dabovalo tak maximálně 10 lidí, který navíc museli bejt na mol. ()

monty.cl

No docela nám to zestárlo, ale pořád je to v pohodě koukatelná vtipná jízda, která se chvílema tváří i docela drsně, chvílema je to docela legrace, i když z větší části zřejmě nechtěná...Škoda jen, že džin není zrovna trikový skvost, ten se nepovedl ani trochu, mnohem lepší atmosféru si film drží, pokud ho není vidět...což je docela blbý ve filmu o džinovi z láhve, že jo...ale jinak milá nostalgie...60% ()