Andy Garcia vzdává ve svém celovečerním režijním debutu hold rodné Kubě. Vyprávění se odehrává v Havaně v roce 1958 – v době, která některým přála, ale pro jiné byla nešťastným obdobím spojeným s vládou diktátora Batisty. Radikální revoluční proměny spjaté s osobností Fidela Castra ovšem pro hrdinu vyprávění, jímž je majitel nočního hudebního klubu El Tropico Fico Fellove, znamenají drastickou změnu. Muž spjatý s životním stylem své bohaté rodiny a společenské třídy se jen bolestně loučí s představou, že možná navždy zaniká třpytivý a elegantní svět, v němž vyrůstal a který pro něj symbolizuje hudba... Projekt inspirovaný románem kubánského spisovatele Guillerma Cabrery Infanteho, který je rovněž autorem scénáře a který zemřel loni v únoru, má v případě Andyho Garcii lehce autobiografický charakter. K realizaci nazrával celých šestnáct let, natočen byl však za pouhých 35 dní. Důležitou roli ve vyprávění, v němž se vedle Andyho Garcii coby režiséra, výkonného producenta, autora hudby a představitele hlavní role objeví i řada dalších známých hollywoodských tváří, hraje kubánská hudba, jíž se Garcia věnoval už jako režisér hudebních dokumentů. (oficiální text distributora)

HarqAlAda

Milujem diela ktoré sú presýtené oduševnením, dýcha z nich tá tvorivá človečina plná chuti prejaviť sa a zasiahnut každého kto je ochotný ju pocítiť. Andy Garcia si získal moje srdce hneď na niekoľko spôsobov. ()

PeterJon

Krásny, smutný a pravdivý príbeh s príjemnou kabaretnou hudbou v pozadí. Komunisti oslobodili Kubu. Hovorí sa tomu z kaluže do blata... Červená totalita, ktorá nasledovala po Batistovi a trvá dodnes, má od slobody na míle ďaleko. Hudba je veľmi citlivo zlúčená s filmom, úžasne cítiť chuť a atmosféru Kuby. Vidno, že sa jedná o Garciov osobný film, ktorý dlho a starostlivo v sebe nosil a pripravoval. ()

jafuska

zbytečně dlouhé, každý ví, jaký je režim na Kubě, a proto mě přijde zbytečně o tom napsat scénař a dát to jako film, hodně mě tam vadila hudba, i když tam je to běžné, ale ničím mě to nezaujalo, obehrané téma. ()

Pavlin

Z filmu je citit jaký vztah ke Kubě Andy Garcia chová.Celkem klidně plynoucí příběh jedné rodiny z vyšších vrstev do kterého se připlete kubánská revoluce v čele s Fidelem.Pěkně natočené,plné krásných momentů,které hluboko zasáhnou duši.Taky si člověk více uvědomí jak je komunismus zhoubný.Klobouk dolů před tím jak si poradil Andy Garcia se svojí režijní prvotinou. ()

Flahertie

Jednoznačně film, ze kterého čiší kubánská atmosféra - doutníky, tanec, rum, lidé...naprosto výborně vystylizované. Dalším plusem je skvělé herecké obsazení. A v neposlední řadě, film je našroubován na skutečné události, které se děly na Kubě v 50. letech. Jedinou věc, kterou bych možná vytkla je, že Ztracené město je až příliš dlouhé, možná by stačilo 120min. Jinak je to film hodný doporučení. ()

kej-el

Andy García se stal scénáristou, režisérem, hudebním skladatelem i hlavním herce v jedné postavě. Tímto filmem, kdy nás zavádí doKuby, by se dalo říct, že složil jakýsi hold svému rodnému městu. Hlavní postava, Fico Fellove, jež je majitelem havanského hudebního klubu El Tropico, zaujímá dobré postavení a žije typicky kubánským životem. Má dobré přátele, ale i nepřátele, nikde neplatí, ženy ho milují a má zkrátka jméno. Celým filmem na vás "dýchá" tamější prostředí. Ať už okolím, latinskými rytmi, tabákem či kubánským rumem. Důležité ale je, že García se inspiroval skutečností, čili se nám ve filmu mnohdy promítají skutečné okamžiky, postavy i politická situace. O té, kromě lásky a vůbec kubánském životě, to hlavně je. Politická situace se stává ústředním problémem, kvůli níž Fico Fellove odjíždí do severní Ameriky. Na Kubě bohužel nechává svoji lásku i všechny své ostatní vzpomínky. Je to rváč a režimem se rozhodně nenechá zastrašit. Naprosté vychutnání filmu mi bohužel upírala jeho délka. Po 143 minutách už jsem ráda, že je vlastně konec, což je veliká škoda, protože film jinak obsahuje mnoho věcí, které jsou hodné chvály. ()

theCow

Ztracené město je americký celovečerní film, který pojednává zejména o tom, jak to vypadalo na Kubě, kdy se k moci dostal v diktátor Batista. Tento film má na svědomí režisér rodák právě z Kuby a to Andy García, který si v něm zahrál dokonce i jednu z hlavních rolí. Hlaví hrdina je majitelem známého nočního hudebního klubu El Tropico a politické proměny, které nastávají spolu s Fidelem Castrem mu přidělávají veliké starosti, co se týče provozu nočního klubu. Elegantní gentleman, se velice těžko loučí s jeho životem na vysoké noze a odjíždí tedy z Kuby, aby začal nový život. Jak jsem již zmínila, v hlavních rolích se objeví Andy García (známý z filmů Dannyho parťáci, Hrdina proti své vůli, Kmotr a také New Yorku, miluji Tě, který následuje po Paříži, miluji Tě), Inés Sastre (Ve svatební den, Fantom Paříže, Večeře s tou pravou), Dustin Hoffman (Absolvent; Jeho fotr, to je lotr; Parfém, příběh vraha) a mnoho dalších známých hollywoodských hvězd. Myslím si, že Andy García bude vždy patřit mezi velká jména co se týče světového filmu, ale obávám se, že se bohužel nikdy neumístí na nejvyšších místech tohoto žebříčku. ()

v.v.v.

Režijní debut Andy Garcii, který ve filmu ztvárňuje Fica Felloveho, majitele slavného kubánského klubu El Tropico. Film nenásilně zachycuje dobu před, během a po kubánské revoluci se všemi krásami Kuby i hrůzami režimu. Ve filmu je "cítit" vše důležité: lidské ctnosti, rodinné hodnoty, láska, kultura, tradice nebo všudypřítomné kubánské doutníky. Film je také protknut překrásnou kubánskou hudbou jako např. La Comparsa, nebo Malaguena. ()

sibskyn

Je to nabité emocemi, až po okraj, až tě mi dobrými, špatnými, pocity zrady, láska k ženě či láska k vlasti do které se nemůžete vrátit. Pěkný film o člověku, který vydřel svůj podnik a revoluce mu všechno vzala a jediným řešením pro něj byla emigrace. Rozhodně film, který musíte vidět než zemřete! ()

Petro

Trefa. Tenhle ten film mi hodně sedl (5* ovšem nechávám pro ještě lepší počiny). Z počátku jsem měl problém se stylem ztvárnění Fica - moc mi připomínal "Kmotra". Tuto chybu utl objevívší se muž beze jména - skvělá role provázející celý film. A potom se film houpal jako vlny Karibiku - sladké, romantické, romantické, sladké, vážnější, romantické, .... a tak pěkně plynul a podmanil si dušičku. Hudba! Krásná vzpomínka na "ztracený svět". ()

tata22

Nádhera. Moc jsem hlavním hrdinům fandil. Skvělá atmosféra, inspirující hudba, fešní lidé, noblesa, člověk ahned popadla neodolatelná touha být u toho, být v tom skvělém klubu a bavit se. Teprve v té chvíli si člověk uvědomí jak mnoho Fidel "dokázal". Myslím, že absurdní scéna kdy komisařka zakazuje používání saxofonu jako imperialistického nástroje hodně připomíná nám pamětníkům totalitní časy. Člověk si uvědomí jak mnoho nám komunismus vzal a je mi oprvadu nesmírně líto lidí na Kubě , kteří dopadli a dopadají snad ještě hůř než my ... Za našich školních časů jsem chodili povinně do kina na sovětské filmy, možná by dnešní středoškoláci měli mít toto taky povinně... ()

rationibus

Po návrate z dovolenky na Kube som uvítala tento film, ktorý ma vrátil do tých končín. Dostala som však oveľa viac - film, do ktorého dal Andy Garcia svoje srdce. Ukázal nám svoju Kubu, krásnu a asi už stratenú. Všetko podfarbené nádhernou, niekedy veľmi smutnou hudbou. Odporúčam. ()

kotrlak

Je to taková telenovela, žádnej akčňák ani silně propracovanej příběh. Ale názorně ukazuje že kam šlápne komouš, tam tráva neroste, a je fuk kde a kdy k tomu dojde. Levičáckejma a anarchistickejma hordama oslavovanej piece of shit El Che je v tomhle flicku snad nejvěrohodnějšího vzhledu v porovnání jak ve skutečnosti vypadal. ()

Kivis

Ztracené město má skvěle našlápnuto, ale postupně se rozmělňuje a závěr se táhne jak jihoamerická telenovela. Už dlouho jsem u filmu neměl takovou obavu, jestli to vůbec někdy skončí, nebo to bude trvat až do skonání světa. Velká škoda. Zbytečně natahovaný závěr naprosto kazí celkový dojem. Přitom jinak je to velmi vydařená ilustrace dění kolem kubánské revoluce a jejího zásahu do životů různých skupin obyvatelstva i jednotlivců - sice fiktivních, ale i tak uvěřitelných. ()

Flashheart

Andy García by 1. chtěl být hrdinou národního eposu - ale není. 2. chtěl být Al Pacinem - ale není. 3. chtěl být Francissem Coppolou - ale není. 4. chtěl světu přiblížit hoře fidelovského diktátu - ale nepřiblížil. 5. chtěl světu vykřičet jak byla Havana pupek světa (no, světa Mexického zálivu tak leda), ale nepodařilo se mu to ani na tak malou chvilku jako je těch 2h 20min - a je to i trošku plivanec zbytku Kuby podle mého. Tak nějak celé to mohlo být epické dílo - ale není. Celé mi to tak nějak zas tak moc nedávalo smysl. Rodinka se zkraje zdála býti zakořeněnou rodinou mafiánských bossů - a přitom vůbec. Ta baba, kolem které se to točilo nejvíc - pěkná, ale jinak slepice. Uvěřitelnost, že se s tvrdým životem začínajícího přistěhovalce sám v cizí zemi bez komunity (jako na Floridě) vyrovnal úplně v pohodě a makal od nevidim do nevidim za minimálku - velmi slabá. Historická korektnost - tristní. Smysluplnost postavy Billa Murreyho - absolutně nulová, wtf? Záměr jsem pochopil až dodatečně, ale naprosto se dle mého minul účinkem. Vlastně ani nevím, za co dávám 3 - každopádně se na to ale dá koukat, ty kraviny bezprostředně netahají vyloženě za uši, oči nebo závity, dá se. Nějaká poetičnost tam občas je. Rozhodně skvělý záměr, téma zajímavé, jestli se něco vyloženě povedlo, byla hudba, to je první liga. ()

vicha.k

Latinské rytmy, gracie a elegance dává tomuto filmu velké kouzlo. Škoda že to dopadlo tak jak to dopadlo. Kuba musí být divoká ale nádherná země. Andyho Garciju jsem si velice oblíbil v tomto filmu. Gentleman jak má být. Za zmínku stojí i role B. Murrayho. Velice vtipná ale povedená … ()

Barquero

Ani se nedivím, že Andy Garcia natočil tento film. Jako rodák z Havany mu dnešní Kuba leží v žaludku a tak si mohl spravit apetit. ()