Ježek Sonic 2

• USA Sonic the Hedgehog 2 (více)

Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik (Jim Carrey) osudově uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného opravdu schopného nepřítele. A začal se hodně nudit. Občas vypomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů, ale jinak nemá svou modrou energii do čeho vrhnout, což jeho největšího kámoše, šerifa Toma (James Marsden), docela stresuje. Mnohem víc než škody, které za něj musí platit. Jenže vynalézavý Robotnik dokázal nalézt způsob, jak ze svého houbového vězení uniknout a vrátit se na Zemi, a navíc se spojil s ježurou jménem Knuckles, což je chlupatá červená koule plná zloby a unikátních schopností, které jsou podobné těm Sonicovým. Tahle nebezpečná dvojka sleduje dva hlavní cíle. Prvním je pomsta Sonicovi a druhým nalezení a ovládnutí nekonečného zdroje energie, který by z Robotnika udělal vládce celé planety. Přesile naštěstí nebude Sonic čelit sám, ale s podporou dvouocasého lišáka Tailse, který mu přišel na pomoc z jiné dimenze, protože tady jde o všechno. (CinemArt)

Lucasion

Zdá se to skoro jako jedna životní etapa, co byl první Sonic v kinech. Přitom zdání klame a od prvního dílu nás dělí pouhé dva roky. Sonic vběhl tehdy do kin těsně předtím, než začala celosvětová pandemie. Tvůrci však nelenili a na základě dobré vůle mu nechali na konci prvního dílu otevřená vrátka na pokračování. A zatímco první film jsem si užil plnými doušky a hodnotil ho velmi kladně, tak u pokračování jsem skoro prosil pana promítače, aby film už ukončil. Začneme ale od začátku a ne od konce, jako to zkusil první film. Ten byl svěží, zábavný a hlavně stavěl na úspěšné videohře. Film si tak mohl užít mladý adolescent i dospívající divák. O nás starých pardálech nemluvě. Vlastně jsem si i přál, aby pokračování vzniklo, protože sami víme, že Sonic je látka, kterou lze čerpat a vytvořit z ní celou filmovou řadu. Dvojka měla opět potenciál vytvořit zábavnou akční pohádku, plnou hlášek a třeskutého humoru. A zároveň se tak i vyvarovat chyb, které tvůrci v prvním díle napáchali. Což se jim i vlastně povedlo. Kdyby ovšem nevytvořili chyby nové. Příběh začíná prakticky tam kde první skončil. Doktor Robotnik je na Planetě hub, kde se snaží vytvořit kvalitní kávu. Neúspěšně. Druhá věc, která řídí jeho celý den, je plánování útěku zpět na planetu Zemi, což se mu nakonec díky svému geniálnímu plánu podaří. A dokonce získá speciálního spojence. Červeného ježuru, Knucklese. Ježek Sonic naopak na Zemi páchá víc škody než hrdinských činů. Přesto se však snaží být kladným a hlavně super rychlým hrdinou. Spolu se svoji adoptivní rodinou stále žije ve stejném malém americkém městečku. Problém nastává ve chvíli, kdy si Robotnik přijde se svým spojencem pro odplatu. Naštěstí i Sonic získává nového člena do týmu – a to dvouocasou geniální lištičku Tailse. Zbytek příběhu čeká na vás, abyste ho odkryli. Bohužel se však nejedná o kvalitní zábavu jako v případě prvního filmu. Ačkoliv má film dvě hodiny, tak působí mnohem delším dojmem. Obzvláště v druhé polovině, kdy je závěr filmu několikrát natahován. Vtipy i humor jsou více přiblíženy dětskému publiku a je to škoda. Jednička v tomhle dokázala skvěle vychytat hranici mezi infantilním a dospělým humorem. Jednu věc však dělá film dobře. Zaměřuje se více na animované hrdiny a méně na herecké kolegy. Což byla jedna z věcí, kterou jsem si od pokračování vlastně přál. Ovšem i ten menší prostor, co herečtí kolegové mají, dokáží z filmu udělat zcela jiný žánr, který je nacpaný hloupým a naprosto zbytečným humorem. Což je vskutku nemilé. Ze všech pilířů filmu mohu pochválit grafické zpracování, které je opět velmi kvalitní. Dabing jistě funguje stejně dobře jako v případě prvním filmu, ačkoliv jsem bohužel měl možnost vidět verzi pouze s českým dabingem. Knuckles s hlasem Idrise Elby bude jistě velmi povedený. V české verzi alespoň potěší Bohdan Tůma jako Jim Carrey. Carrey opět zběsile přehrává a jeho Robotnik je správně groteskní postavou i podruhé. A je vlastně jedním z mála světlých bodů na celém filmu. Celkově totiž dvojka působí neuvěřitelně utahaně. Ztratila drive i šťávu, která dělala z prvního filmu velmi podařený snímek. Tvůrci si však věří i do třetice a nechybí titulková scéna, která nám rovnou předkládá případné pokračování. Nezbývá, než tedy čekat s čím se tvůrci vytasí i do třetice. (55 %) () (méně) (více)

Xmilden

Zkouknul jsem jen kvůli účasti Jima Carreyho. Co k tomu jinak více dodat. Je to prostě Dvojka, všechno je větší, opět se buduje nějaký širší vesmír s nějakými svými zákonitostmi, hrozbami nebo výhodami. Přibylo postaviček, nabobtnala stopáž a vlastně je horší než i nijak výjimečná Jednička. Ti co byli minule otravní, otravnými zůstali a pro mě největší překvapení tedy bylo, kolik se zde vyskytuje homosexuálních pomrknutí. Není tady skoro chlapa, co by nemiloval jiného chlapa. 40% ()

corpsy

V podstate mám podobné pocity, ako pri jedničke. Izoloval som moju videohernú neskúsenosť a oddával sa dobrodružstvu pre mládež, ktoré mi aj hlavne vďaka Jimovi Carreymu uľahčilo sledovanie. Jeho hlášky a fyzické herectvo proste nikdy neomrzí. Potom tu bolo čumenie na CGI, ktoré presne splňuje požiadavky dnešných noriem. A zvyšok, ako píšem, som ignoroval, keďže joysticks niesu moje hračky z detstva. A iba tak sa dá prejsť videoherným filmom, bez predsudkov. ()

Yoshitsune

Jako dítě, sem neviděl žádný animovaný seriál o Sonicovi, nehrál žádnou hru a ani sem nesbíral kartičky, žádné tričko, hrníček, prostě nic. V tomhle směru, si to všechno vzali Pokémoni a že toho bylo. Nicméně po filmové stránce, Pokémoni docela pohořeli, za to prvního filmového Sonica sem si užil, ale jak je na tom dvojka ? Dvojka je na tom o trochu hůř, ale celé je to komplikované, takže nejprve kritika. Co se mi na jedničce hodně líbilo, byl ten dospělejší přistup, ať už šlo o příběh, postavy a nebo humor, zde to jde trochu víc na ruku dětskému publiku, což je pro dětské diváky fajn, ale tohe trochu zamrzelo, né nijak zásadně, ale přesto. Ale co je podstatně horší, je to že zatímco v jedničce Tom a Maddie, byli důležitý pro příběh a rozvoj Sonicovi osobnosti a byli součástí toho filmu, zde je jejich přítomnost na víc a film by se obešel i bez nich. Naopak jejich přitomnost to občas táhne dolů, tak jako dolů táhnce celá linka okolo svatby, která je zde brána jako nutné zlo, protože Sonica a Tails potřebovali tvůrci dostat na Hawaj. A nebýt svatby a toho že zde Tom a Maddie sou navíc, tak je to naprosto luxusní a parádní jízda, hned jak se objeví Eggman a Knuckles, tak je to v podstatě jedno velký parádní dobrodružství se vším všudy. Jim Carrey je zde naprosto parádní, tak jako v jedničce a jeho ztvárnění Eggmana, je jak už bývá zvykem u Jima Carreyho dost šílené a zábavné, on si tu roli užívá a hraje záporáka až na doraz, žádné lítost a nebo něco, že by udělal špatně, prostě ryzí záporák a tak to má být. Ale co je prostě brilatní, je Sonic, Tails a Knuckles, tohle sou tak dobře napsaný postavy, tak dobře namluvený, tak uvěřitelný. To proč Knuckles nesnáší Sonica a to proč Tails zase obdivuje Sonica, má hloubku a ten vývoj je hodně reálný. A mezi nima je Sonic, který přebírá tu zodpovědnost, ale zároveň zůstává sám sebou, naprosto luxusní. Velcie silné čtyři hvězdičky a hodně mně mrzí, že nemohu dát pět, protože tohle bylo skoro dokonalý. ()

Nevka

Sonic je prototypem filmu, které v současném Hollywoodu neuvěřitelně chybí. Skvělá akční jízda pro celou rodinu, která nespadá pod žádný filmový vesmír. Podobných filmů, kde se v našem světě objeví podivný tvor z jiné dimenze a pustí se do řádění s lidskými hrdiny bývala kdysi hromada. S příchodem superhrdinských fláků se však děti přeorientovaly na marvelovky a podobných dobrodružství šíleně ubylo. Proto jsem neskutečně rád, že si studio vzalo připomínky vizuálu prvního dílu k srdci a vymačkalo ze Sonica maximum potenciálu. Vznikla díky tomu opravdu zábavná podívaná, která sice má pár dílčích nedostatků, ale jinak zabaví prakticky všechny věkové skupiny. Na trojku se opravdu těším! ()

• Tomovo vyzvánění, které naruší běh svatebního obřadu, je originální melodií úrovně „Green Hill“ ze hry „Sonic The Hedgehog“. (Ryuuhei)
  • Design nepřátelských robotů přímo vychází z těch herních. Nejvýraznější jsou např. robotické vosy, které byly mezi vůbec prvními nepřáteli ve hře „Sonic The Hedgehog“. (Ryuuhei)
  • Při závěřečném souboji s Robotnikem (Jim Carrey) v jeho mecha robotovi autoři filmu propásli možnost dalšího easter eggu s odkazem na hry, a to, že každý „Boss Fight“ ve hře končil tím, že Sonic udeřil Robotnikův mech celkem 8x. Tady jím po odřezání hlavy a utrhnutí rukou proletěl 12x. (krtek6)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy