Reklama

Reklama

Můžem i s mužem

  • angličtina We Can with a Man
Trailer

Čtyři kamarádky v nejlepších letech se sejdou na oslavě Martiných narozenin v tajemném bytě, kde se setkávají s úplně cizími lidmi. Na oslavě odhalují své nejhlubší touhy: Dita si prostě přeje, aby všichni byli šťastní, Marta je na lovu za mužem, Marie se snaží získat zpět toho svého a Stella tvrdí, že „je v pohodě“. S postupujícím večerem si však všechny uvědomují, že touží hlavně po lásce a porozumění. A nadešel čas s tím něco udělat! (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

claudel 

všechny recenze uživatele

Miluju divadlo. Jenže mnohdy převést divadelní hru na filmové plátno znamená průser. Hru jsem neviděl, ale film se absolutně nepovedl, zatím největší letošní propadák. Jedna hvězdička za tango, originální text I will survive s textem Vandy Hybnerové a Michala Kerna - po Arvédovi ho vidím velmi nerad v něčem takovém, z toho mě až bolí u srdce filmového a divadelního fanouška. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

To sice můžete, ale příště se na to raději vyserte, holky. Divadlo do filmu zkrátka nepatří, což už se několikrát potvrdilo. Hybnerová si po vzoru hereckých kolegů zkusila sednout na režisérskou židli a dopadlo to podle očekávání tragicky. Ženské hnutí alespoň dostalo další přívěšek. Jedna za Kairu, Pachamama nikdy nezklame. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Skrabatělé poštěváky sobě. Absurdně groteskní divadelní férie, čpící zatuchlou rybí kafilérií a dechem špatného trávení, o mindrácích z nemrdání špatně holených popřechodových samic za zenitem. Ty dle současných trendů zapomněly po zahnití kundy stárnout s grácií a proměňují se tak vesměs ve dva základní typy. Odporné, rezignovaně žluklé prasnice, které, místo aby hnuly povislou prdelí, se raději odevzdávají do pohodlného náručí gastroporna a pečlivě si pěstují nepřirozeně hnusné a řádně oštětinované laloky a převisy, a odporné, nesoudné plastické trhaviny které, místo aby hnuly povislou prdelí, se raději odevzdávají do pohodlného náručí botoxu a invazivní chirurgie a pečlivě si pěstují nepřirozeně hnusné balóny vepředu i vzadu, bestiálně neladící s povislými krky a kýtovou celulitidou, chemicky svraštělou kůži a liposukcemi zkrabatělá břicha. A všechny pak svorně skučí, že se na ně ten jejich bývalý seladónek zvysoka vysral, když už se na to nemohl bez dávení dívat, dal přednost nějakému flexibilnímu, sportovně založenému matroši, byť i stejné předraqové kategorie, a kromě deviantů, škaredých zoufalců nebo upoceně odevzdaných pivních mozolů už o ně nikdo nechce opřít ani hajzlovou štětku. Tudíž se slzami stékajícími po masitých či klobásovým jedem deformovaných obličejích si truchlivě mnou vykuchané netopýry nad fotkami neméně toxiny napajcovaného dědy Bredpitky, lkají nad chlapským zmrdstvím, a spolu s nimi zjevně i řádná kohorta obdobně postižených líných qočen a pudlíkovských zženštilců. No, je vidět, že to má základ ve slepičím divadle, a pokud by se jeden povznesl nad ztřeštěné mimicko – groteskní prvky či rádoby umělecké pseudoabsurdity, mohl to být vcelku solidně průměrný a zatuchle roztomilý debut pohledem přes prsty stále skoro šmrncovní 3D Vandy. To by to ale nesmělo obsahovat množství větší než malé opravdu žinantních trapáren, zejména v podobě veškerých kreací evidentně vyšinuté, odpudivě prkenné a zoufale formaldehyd chlastající báby Káhiry či té naprosto děsivé „vpohoděpizdy“. Ty se opravdu bez projímavého studu nedaly, tudíž musím se svým soudem, byť i jako jindy zarytý feminista, emancipant a bobromil, jít pod hranici dobrého vkusu. ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco úplně jiného. Letmý pohled na propagační materiály evokuje další z řady českých romantických komedií pro ženy a evokuje to i místní hodnocení. Nejsem si úplně jistý, do jaké míry jde o záměr tvůrců a do jaké míry je to tak špatné, až je to svým způsobem dobré, ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Divadelní adaptace přenesené na filmové plátno ne vždy fungují a zrovna zde se tvůrcům tu iluzi filmu nedaří vybudovat vůbec, nějakým zvrhlým způsobem se jim ale cíleně či nedopatřením podařilo vybudovat tak divnou atmosféru, že jde místy o regulérně dobrý psychologický horor. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

převádět divadelní hru na plátno je vždycky ošidné. Převádět divadelní hru na plátno s tím že vám z toho vyleze zase divadelní hra je celkem na dvě věci. Nějak vůbec nechápu co tím chtěla Vanda Hybnerová říct (hru neznám), ale výsledek je bizarní guláš, který působí jako kdyby Monty Pythony režíroval David Lynch podle scénáře Marty Ferencové. Budu to muset nenápadně doporučit manželce a třeba mi to pak vysvětlí (jestli se mnou bude mluvit). Jo a není to horší než Cool Girl. Je to sice bizarní guláš, který Vandě Hybnerové absolutně nedrží pohromadě, ale pořád tu jsou alespoň základní řemeslné kvality a taky herci a herečky co něco hrají (nebo se o to snaží) a to se o Cool Girl úplně říct nedá...20% ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

  • Filmová komedie Můžem i s mužem vznikla na motivy divadelní hry, na kterou si v Česku koupilo vstupenku více než 250 000 diváků. (Bontonfilm)

Reklama

Reklama