Úspěšná módní návrhářka Melanie Carmichaelová se zasnoubí se synem starostky New Yorku, který ale netuší, že jeho nová známost skrývá tajemství. Je to venkovan Jake, za nějž se Melanie provdala na střední škole. Přes veškeré snahy se jí díky Jakeově zamítavému postoji nedaří realizovat rozvodové řízení. S pevným odhodláním ukončit tento vztah jednou provždy se Melanie vydá do svého rodného městečka v Alabamě, aby donutila manžela k podepsání rozvodových papírů. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapík a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést. Mezitím starostka, která šílí při pomyšlení, že její syn si chce vzít nějakou neznámou holku z Alabamy, začne pátrat v její minulosti. (TV Nova)

DannyBoon

Romantická komedie určitě ne. Spíš romantické melodrama. Nebo červená knihovna? Na každý pád hodně dlouhá nuda, nuda, nuda. ()

GOREGASM

Zoufale nudná a v komediálních pasážích dokonce trapná romantická "podívaná", ve které je zřetelná snaha vyždímat i nemožné z pravé blondýnky Reese, jejíž "comedy momentum" mělo, jak už nyní víme jepičí život, za což si holka mohla špatnou volbou scénářů sama. 20% ()

MickeyStuma

Reese Witherspoon jako obvykle předvedla vynikající výkon, ale nezáživnosti celého dějství stejně nezabránila. Postava Melanie v jejím podání bloumá mezi dvěma vztahy a myslí si o sobě, že je z úspěchu ve světě modelingu někdo a že každý před ní padne na zadek. Příběh ze života? Charakterem snad, ale nad příběhem by se dalo polemizovat. Každopádně se jedná o šablonovitý typicky naivní romantický příběh, kterému ale chybí živost a hlavně humor a vtip. A je to škoda, neboť to mělo rozhodně navíc. ()

Pingu

Skvělá píseň Sweet home Alabama, kterou už nazpíval snad každý američan a kdejaký brit. Není to náhodou americká lidovka ??? Každopádně píseň je to vynikající, film už tak vynikající není. Ač mám Reese docela rád, tady mi přišla dost nevýrazná.... Myslím, že tak dobrá jako ve Velmi nebezpečných známostech už asi nikdy nebude.... ()

..Anya

Klasický žánr romantických komedií s názvem: "Back to the trees" (rozuměj návrat ke kořenům). Nic nového ani půjčeného ani modrého. ()

Jakubik

Okoukaný romaňták na sobotní odpoledne. V žádném případě ničím nepřekvapí a ve své podstatě ani neurazí. Pakliže vaříte, žehlíte nebo skládáte doma modely tak jako kulisa ideální film. ()

MissSimm

Další klasická americká romantika. Už od začátku naprosto zřejmé jak to skončí. U takových filmů se bavím jen tím, že si povídám s televizí, říkám co se stane, co kdo řekne, s kým kdo skončí nebo kdy bude pršet. A vždycky se trefím. ()

Hpatrik

Děj sice prosťoučký, ale má to celkem chytlavej vibe pozdních devadesátek, Reese to opravdu sekne a má to velice uspokojivej casting. Za mě ok. ()

Menja

Veľmi neoriginálny námet, happy end ako z rozprávky, bez Reese Witherspoon za 1 hviezdičku, s Reese a Candice Bergen v roli nepríjemnej budúcej svokry za 3. Celý film by sa dal popísať jednou vetou asi takto: čo osud spojí, ani blesk nerozdelí :-) ()

lokol

cakal som viac komedie a ono to sama romantika...ale nenudil som sa....na romanticke moc niesom...aj ekd toto je film na jedno pozretie....docela prijemna snimka ()

haWranka

Zajímavý. Reese W. je jedna z mých oblíbených hereček. Jenomže v tomhle filmu toho moc předvést nemohla. Ono to totiž nebylo absolutně o ničem. A je fakt blbý, když je mi odepsanej snoubenec sympatičtější, než ten, se kterym hrdinka nakonec zůstane. ()

DarkoCohen

Pro tenhle film mám slabost. Když je mi mizerně, tak mi dokáže pokaždé rychle zvednout náladu....Jižanské prostředí Alabamy, sympatičtí herci (praštěná Reese, fešák Josh a ťunťa Patrick je možná úplně nejlepší milostný trojúhelník v romantické slaďárně, který jsem měla tu možnost vidět), roztomilý pes Bryant a skvělá muzika - všechno funguje, tak jak má. Těžce předvídatelný a přeslazený konec je někdy neskutečně fajn. ()