Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

krizova.dama

Pozoruji, že mě k hodnocení na čsfd vyprovokují jen neobjektivní konečná procenta :-). Do prčic, když nemáte rádi historické romance, tak na ně nekoukejte a hlavně je nehodnoťte! Film je velice dobře natočený, má atmosféru, má příběh, přetéká romantikou. Je to JEDINÁ věc od Trošky, kterou můžu. Neskutečně mě u něj štvou pasivní ženské hrdinky (asi víme co ho k tomu vede :-)), ale tady to v rámci žánru sedí. Na plných 5* hvězd to asi není, ale dám je - na truc rádoby odborníkům, kteří se nedokážou přenést přes osobní averzi. P.S. redakci: chtělo by to u filmů uvádět statistiku hodnocení - kolik lidí dalo odpad, kolik *, **, .... - člověk by získal objektivnější náhled. ()

RozaF

Pomeje vysloveně trapnej a Blažek to svojí andělskou tváří nezachránil. Jedna hvězda za " Trošku" napětí. ()

LDvorak odpad!

"...the horror, the horror..." Tak to jsem si půjčil z mého oblíbeného filmu jenom proto, že nedokážu lépe vyjádřit můj dojem z "díla". Ano, mohl bych se rozepsat jak to, či ono je v rámci české kinematografie vlastně docela podařené a pod. Jenomže, já vnímám film jako na celek. Buď mi něco nabídne, něčím mě zaujme, něco ve mě zanechá...nebo ne. Tohle "dílo" ve mě zanechalo spoustu otázek. Jak to ten Troška dělá, že je naprosto imunní ke zpětným vazbám. Jak to dělá, že opakovaně dostává šanci tvořit taková veledíla. Kde bere odvahu obsadit neherce do hlavních rolí. Jak jen mohli být někteří skuteční umělci tak nerozvážní, že se do toho podniku pustili? A spoustu dalších. Musím se ale přiznat, že možná soudím nespravedlivě, protože jsem byl schopný sledovat dohromady asi 30 min filmu, 10 na začátku, 10 uprostřed a 10 na konci. Proložil jsem to dokumentem o Kopí Osudu, Objektivem a Toulavou kamerou... Mimochodem mě pobavilo, že Pomeje odehrál celý film (alespoň těch 3x10min) v jedněch gumákách, elasťákách a rozhalence až k pupíku. No, myslím, že poslední natáčecí dny už musel být docela zážitek se k němu přiblížit bez respirátoru :D ()

Iveta47

35%.....to nemyslíte vážne.Tak tento film si takéto hodnotenie nezaslúži.Veľmi dobre spracované a natočené aj Pomeje je v pohode hoci veľa ľudí mu vytýka že je zlý herec.Videla som omnoho horšie snímky a takéto zlé hodnotenie nemali ani z ďaleka.Skôr mi to pripadá ako totálna nenávisť voči Pomejemu....nemyslím,že to zahral zlé len urobil nejaké chyby za ktoré ho teraz asi treba verejne odsúdiť.A to,že sa pod to podpísal Troška je pre niektorých okamžite odpad. ()

Maskati odpad!

Absolutní tragédie! Zbytečně zdlouhavé,zbytečně nákladné,zbytečně mnoho herců atd.Ovšem nejtragičtější byl Pomeje.Divim se,že mu to někdo neřekl. Ale ty finanční problémy,které si tím nadrobil byly až moc velká facka za to neumění.Herecké i podnikatelské. ()

topol999

To byl očistec!! Do háje, to Pomejemu ještě nikdo neřekl, že je to odpornej herec??!! Myslím, že by mohl být nejvyšší čas!! ()

Lusyia

každý kdo kritizuj tento film nemá co dělat tady na ssfd a hodnotit, každý kdo kritizuje dělá tak jen proto aby byl asi zajímavý protože negativní kritiku si tento film vůbec nezaslouží. Dnes kdyby tohle šlo do kin tak to bude trhák. Takovýto film v Čechách doposud ještě nikdy nikdo nenatočil, je to hodno zahraničních filmů co se týče hudby, kamery, filtrů, prostředí, záběrů, hereckého obsazení i výkonů. Je mi líto že Pomejeho a Michaelu Kuklovou tento film dostal do problémů, ale asi jen kvůli hlouposti a závisti českých hloupých lidí, kdy nepřejí nikomu když dokáže něco co oni sami nedokázali. ()

pantokrator odpad!

Zrovna dnes jsem takhle přišel z práce, z blbosti zapnul debilizátor - a tam běžel tenhle kus. Vzpomněl jsem si, jak mi to před lety přišlo pitomé. Tedy jsem to nechal běžet a čekal, bude-li se dojem opakovat. A vono jo! To je tak slaboduchý, že to ani snad slabodušejší bejt nemůže. S klidným svědomím tedy vyleju tu Trošku Pomejí do odpadu a jdu zase zapomenout. ()

Blondybaby

Jako kulisa k pletení se to dalo dokoukat do konce, ale jinak... Blažek hraje co mu síly stačí a dělal co mohl, ale totálně to zabil antitalent Pomeje a Kuklová s Morávkovou - spolek ochotníků. Navíc výběr herců svědčil o tom, že to Pomeje platil - jak může hrát mladšího bratra Blažkovi, když je starší téměř o deset let a je to sakra vidět?! Plus typově byl spíš směšný, jak chtěl působit jako dramaticky rozervaný hrdina. Kuklová je sice kost, ale její naivní "dívka"- třicátnice taky nic moc, plus to hraní, ach to hraní... Naopak super jako vždy Vašut, Vinklář, výše zmíněný Filip Blažek a příjemně překvapil Krampol. ()

scarlet

Špatná režie, špatní herci, špatný text, nepomáhají ani nákladné exteriéry a kostýmy, kvůli kterým producenti s velkým třeskem zkrachovali. Dlouhé chodby, chození sem a tam, procházky po pláži, vůbec nic se neděje, hudba hraje prakticky nonstop, sem tam proložená mizernými dialogy. A nakonec pointa, tak slabá a naivní, že to snad vymyslelo dítě. Po hodině a půl je po dramatu, ale pak musí divák ještě půl hodiny trpět natahováním děje, zbytečným soudním procesem, tlacháním a další procházka temnou chodbou a rádoby efektní, ale předvídatelný závěr. Je to něco jako česká Angelika a Rebecca dohromady, akorát mnohem jednodušší a hůř zahraná, jako telenovela by to ušlo, ale na 2 hodinový film to zoufale nestačí. Kuklová je aspoň hezká, i když má pořád konstantní výraz, ale Pomeje...katastrofa. V normálním případě by ho snad žádný režisér neobsadil a ta role mu taky přišla draho. Když pomyslím na ty miliony, které utratili na takovou bídu, je to opravdu smutné. P.S. po zhlédnutí Slunce, seno.. musím souhlasit. Andělská tvář je Troškův nejlepší film.. ()

Clio

Mohlo to fungovat jako celkem obstojná harlekýnka s hezkou výpravou, ale to by museli obsadit nějakého skutečného charismatického drsňáka namísto tý emo brambory. ()

elma

Pan Troška by měl občas kouknout na recenze   a Ti co se vyjadřují slušně, by mohl alespoň posoudit, zda tam není troška pravdy. Vždyť nelze pořád vše svalovat na recenze odborníků. Tady recenze nás neodborníků jsou stejné jako ty recenze odborné. Utahané kostýmy, naprosto nevzhledné a Kuklová a je tu odpad jak vyšitý. Ostatní netřeba komentovat. Kdyby všude necpal p. Kuklovou možná by to dopadlo lépe, tedy kdyby ne-Kuklovou oblékl i trochu lépe. ()

kiki1

Podle zdejších komentářů jsem očekávala úplnou hrůzu a na Andělskou tvář jsem se chtěla podívat jen z čiré zvědavosti. Takže když jsem film dokoukala, říkám si jen: Proč? Proč je ten film tak zatracován? Vždyť má úžasnou výpravu, nádherné kostýmy, hudbu, natáčelo se na tak krásných místech, tak proč jsou všechny recenze tak negativní? Pokud jde o herecké výkony, nepřišly mi nijak špatné, viděla jsem spousty mnohem hůř zahraných rolí. Pomeje mi tam úplně neseděl, dokázala bych si tam představit jiného herce, ale zase nemůžu říct, že by mě nějak iritoval. Takže můj pocit je takový, že tady je většina uživatelů předpojatých vůči Troškovi, protože bych se vsadila, že kdyby tam byl podepsaný někdo jiný, tak špatně by ten film hodnocený nebyl. Mně se to líbilo a klidně se na to podívám znovu. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje