Mladá Charlotta Collierová se rozhodne odejít z kláštera, přestože ji matka varuje před chudými poměry, v nichž budou muset žít. Využijí pozvání paní Pinaudové, manželky okresního soudce, a zúčastní se dobročinného plesu. Navzdory výsměchu, kterým soudcova dcera Margot častuje chudobu Charlotty a její matky, se dívka seznámí s pohledným a sympatickým hrabětem Raoulem de Mornay, který se právě vrátil z dlouhé cesty. Matka ji po plese varuje, že si sice má hledat ženicha, ale také si dát pozor, protože šlechtici se s dcerami měšťanů nežení. Navzdory jejím slovům však vzápětí hrabě požádá Charlottu o ruku. Krátce po svatbě se na zámku, postaveném na vysokém útesu nad mořem, objeví Raoulův nevlastní bratr Filip, který Charlottu varuje, aby odešla, chce-li zůstat naživu. Pod útesem je nalezeno tělo vesnické dívky a podle očitého svědka, který záhy zemřel, šlo o vraždu. (TV Nova)

Rousse

Tak musíme uznat, že oproti jiným hrůzám Trošky, je tohle o stupeň lepší... ne - stupeň je moc: stupínek. Snaha byla a to se cení - 2 hvězdy za výpravu a kostýmy - jo a celkem ucházející trailer - ten "film" strčí hravě do kapsy:-) ()

made1

Filip Blažek konečně v roli opačné než sladce pohádkové. Stojí ovšem za to, poslechnout si v klidu i samotný soundtrack, úžasná práce Petra Maláska. ()

Kanibal

Tohle je opravdu smutný okamžik českého filmu. Rád věřím, že se tahle makovost líbí mojí babičce, která s oblibou usedá k italskému seriálu Okouzlení, ale ať tápu jak tápu, tak neshledávám na A-Tváři nic zábavného, kvalitního, příjemného. Jiří Pomeje je opravdu srandovní herec. Jenže neměl být :) ()

Lencha

No vidíte, takový ošklivý hodnocení a mně se to líbilo. Jak nemám moc ráda Kuklovou, tak tady mi nevadila. Sice mi všechny herecký výkony přijdou tak nějak strojený, ale neva. Celej příběh mi přijde zajímavej. Krásný prostředí. ()

klúčik

Film bol celkom dobrý, tak pekne na nedeľné popoludnie na TV. No mám pocit, že všetko vo filme je prepočítané na peniaze a je to tam cítiť. Ak sa to robí len pre peniaze , tak to potom stojí za .....40%. ()

xaver

Tak tohle se Troškovi nepovedlo. Škoda. Svůj podíl na tom má samozřejmě i producent Jiří Pomeje, který nadělal miliónové dluhy a teď ze sebe dělá málem oběť. V každé jiné civilizované zemi by už dávno seděl a domů chodil kanálama. U nás je to ale mediální hvězda. Jak ubohé, jak pravdivé. Ale Míša Kuklová za to nemůže a kvůli ní dávám alespoň 2*. ()

eagle-eye odpad!

Jak to, že za to Jirka nedostal Oskara?? Jak se válí po písku, zmáčený mořskými vlnami a pohazující hřívou svých hustých dlouhých černých vlasů... Určitě by si ho zasloužil... PS: Až nebudu vědět co s prachama, vezmu Míšu, Jirku a Blažka s sebou na Kanáry a natočíme pokračování... ()

wosho

Po technicke strance nenachazim chybu, hold more penez je na tomto filmu videt. Bohuzel Troska s Pomejem zapomeli na to, ze technicka stranka filmu nezakryje jeho nedostatky v podobe nudneho a predem predvitatelneho scenare a spousty mizernych hercu/ Troska by se mel na ty svy kamarady a kamaradky vykaslat> hlavne na Kanturkovou a Moravkovou. A samotny Troska by se mel vzpamatovat, nebo fakt dopadne jak Slavinsky. ()

Ripley

Zdenál Troška si i s Jíříkem Pomejem ukrojili příliš velký krajíc.Zdenda sklidil posměch a Jirka získal dluhy.Jedna hvězdička pouze za interiéry,kostýmy a nějaký ten Maláskův track. ()

dopita

Výborná kamera, parádní hudba a vubec celkově výprava je velkorysá, jenže příběh je hodně blbej. Při prvním zhlídnutí film ještě celkem baví, při druhým už jasně vyplouvá napovrch jeho debilita. ()

Tessie

Z lásky ke knížce dávám dvě hvězdy za samotný příběh. Troška to ale tentokráte pro mne projel na plné čáře. V kombinaci s Kuklovou a Pomejem zaručená hrůza, kterou nezachránily ani pěkné kostýmy a prostředí. ()

Fary

Nemám rád Kuklovou a Pomejeho... V pohádce samotné je pár pěkných míst, ale jinak je to blbost... :-/ :( ()

Paity odpad!

Film, který málo lidí vidělo, ale každý ho zná. A to samozřejmě díky nechvalně známé kauze Jirky Pomejeho, kterého se to drží až dodnes, tedy jedenáct let po natočení. ()

Přemek

V podstatě by to byl skvělý žánrový film, kdyby měl jiného scénáristu, jiného režiséra, jinou hudbu a aspoň částečně jiné obsazení.. ()

ti88na

Do 118 minút sa podarilo vpratať všetko, čo v 395 dieloch obsahuje braková telenovela. Mohlo by sa preto zdať, že to teda bude nejaká zaujímavá romantika naplnená množstvom dramatických zvratov. Ale nie! Je to nudná a dlho sa vlečúca somarina, ktorej zvrat(k)y sú predvídateľnejšie ako východ slnka. To najfascinujúcejšie je však ehm herecké umenie Jiřího Pomeje. Drsný hlas a čierny odev so zmyselne rozopnutou košeľou mu zrejme mal dodať charizmy, ktorú mať nikdy nebude, ale to nejde! Celý čas sa tváril ako tie jeho psy a to ich ešte urážam. Pochválim aspoň skaly na pobreží kostýmy, a niektoré hudobné motívy ma zaujali, ale to je ako obdivovať jadierko v hnilom jablku. ()

Sairina

Nevím, co máte proti Troškovi a tomuhle filmu. Je to romantický film se záhadou, i když takovou pošahanou. Je to jako číst román, ale nemusíte otáčet stánkami. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje