Mistr

• Hongkong Long hang tian xia (více)
všechny plakáty

Čínský mistr kung-fu Tak žije v Americe, kde má malý krámek s léčivými bylinami. Majitel jedné americké školy kung-fu se ho snaží zabít, aby dokázal, že jeho styl a jeho škola jsou nejlepší. Po tvrdém souboji se Tak dostává do zdravotních problémů, nemůže pracovat a jeho obchod je zavřen. Naštěstí za ním přijíždí jeho nejlepší žák Jet, který nejen že pomůže svému mistrovi znovu otevřít obchod, ale především udělá vše pro to, aby zlikvidoval jeho největší nepřátele. (oficiální text distributora)

miklaras

mňo...nevím, co se Tsuimu stalo. Nevím, co se Jetovi stalo. Oba je mám ráda a ty dvě hvězdičky ve skutečnosti znamenají jedna pro Jeta, jedna pro Harka. Jako cena útěchy. ()

Echelon1

No, najhorší Let Li-ho film, aký som kedy videl. Dej, hudba, herci, efekty (krv a pod.), scenár-odpad! Hádam trištvrtiana filmu je plná trápnych scén a fakt nudných scén a trápnych hlášok. 1* za celkom (na tú dobu) efektné bitky a samozrejme Jet Li-ho, ktorí robí zaujímavé kúsky. Na nešťastie, choreografia je priemerná, ale predsa, súboje na celkom dobrej úrovni. ()

Joll

Asiati maj zvrácený smysl pro humor, to je jasné, ale to co tu předve Tsui HArk je úplně mimo mísu. Jet tu hrál doslova imbecila a celej film se choval jako neuvěřitelný pako, prakticky žádná postava se nechová normálně a co se záporáků týče to už je snad z jinýho vesmíru. Film je naprosto špatnej ve všech stránkách a ač jsme fanda jak Harka tak Jeta nemůžu dát víc jak 1 hvězdu. I ty souboje nejsou nic moc... Vyhněte se proboha tomuto filmu obloukem! Zdejších 64% je mi doslova záhadou... Někdy je něco tak špatný až je to dobrý, ale toto není rozhodně ten případ. ()

drankeryth

Svizne plynuci akcny film s Jetom Li. Bojove sceny vo filme ma bavili, ale co sa tyka tych hlupych Mexicanov, ktori sa mu pchali do riti, boli extremne trapny a aj dost dementny, ako sa spravali. Dej filmu nebol zrovna ukazkovy, ale sa skor niesol v primitivnom pribehu, ktory bol nejaky roztriesteny. Koniec filmu bol zo vsetkeho najlepsi a co sa tyka humoru v nom bol obstojny, ale aj niekedy dost hlupy. ()

MickeyStuma

Akční film s hong-kongské produkce se stále veze na profilu osmdesátek, takže má za cíl pouze prezentaci bojových umění, tudíž děj je až další na řadě. A podle toho to samozřejmě vypadá. Rychlý střih, rychlé vyprávění velmi jednoduchého příběhu a neustálé vyprovokovávání nějaké bitky. Fanouškové si užijou, ostatní znechuceně odejdou. Jet Li je tu takový, jakého z této doby známe. A dnes už známý režisér Tsui Hark? Jelikož oněm něco vím, tak mne nezklamal. Jako fanoušek této nostalgie jsem si prostě užil. ()

Sign

Jet Li dělá forky ale hlavně je ve vynikající formě ale skutečně excelentní a finální řežba je ultimátní! Na 5 hvězd to rozhdně není ale kvůli tak nízkému hodnocení ho dám. ()

Nix

Trimble je fakt řezník. Tady se opravdu nepáře a kvůli němu to stojí za to. Bitky jsou dynamický, HK styl prostě a každý předvede co umí. Co ale není ok je zbytek filmu, strašná hovadina, která mne fakt nebavila. Něco mezi komedií a kravinou. Ale kvůli bitkám na jedno podívání ok. ()

Shanen29

Průměrný akční film s příběhem,který u 80 procent akčních asijských filmů je prakticky stejný a neměnný.Čekal jsem více. ()

jopal

Pozerajuc to v case vzniku, urcite pridam 2*, ale dnes v porovnani s inymi "akcnakmi" je to uz tak slabe, az je to trapne a smiesne. ()

TheBrain odpad!

film natočený na telefón, hudba pustena z nokie 3210, a herecke výkony horsie ako v panelaku, kazdemu kto si to chce pozret odporucam nejest pri tom, a pozerat to nalacno...no a ked som videl toho McGyvera ako zaporaka:D to je kreten:D ()

HKstars

Wong Fei-Hung útočí na Ameriku? Řeknu vám, nevím sám co si o Masterovi myslet ;) Tsui Hark ho natočil v roce 1989 jako podivuhodnou americko-hongkongskou mozaiku, ale v samotném HK ho vydal až o tři roky později pod názvem Wong Fei-Hung ´92. Jedná se rozhodně o jeden z nejujetějších počinů jeho a Jetovy kariéry... Pokud jsem vás navnadil, čtěte dál. V bezejmenném americkém městě se setkáváme s mistrem Takem (Yuen Wah - namaskovaný do podoby stárnoucího mistra a doktora v jedné osobě), jenž zkouší štěstí v Americe za pomoci tradiční čínské medicíny (jeho obchod se jmenuje Po Chi Lam!). Než se stačíte rozkoukat, začne na vás Tsui Hark zběsile útočit nenadálým množstvím informací - objevuje se zkrachovalá baletka, americký mistr bojových umění s jeho "street fighting" školou, jehož image by mu jistě zajistila slibnou kariéru rockové hvězdy (ovšem jeho styl oblékání směřuje spíš k čtyřprocentní menšině) a pak na scénu konečně přijíždí náš hrdina Jet (Jet Li), žák mistra Taka, který konečně dostal vízum a přijel svého učitele navštívit. Po menším incidentu s mexickými zlodějíčky (kteří se nakonec stanou jeho bezmeznými obdivovateli a žáky) a několika mezikulturních scénáristických křečích (ve filmu se střídá kantonština s angličtinou tak zběsilým tempem, že nemít film anglické titulky i v anglicky mluvených pasážích, asi bych se totálně ztratil) však Jet nachází Po Chi Lam bez mistra, zdevastovaný a pro jistotu ještě zkonfiskovaný místní bankou, které mistr nezaplatil měsíční splátku. Co se vlastně děje v tu chvíli neví ani hlavní hrdina, ani zmatený divák... I když je počáteční tempo nemilosrdné, film po chvíli nečekaně zvolní a scénárista s až neuvěřitelnou drzostí přihraje všechny postavy na ta správná místa, bez ohledu na to, že logika si v tu chvíli bere dovolenou. To však zdaleka není jediný důvod proč si budete při sledování Mastera ťukat prstem do hlavy... Tsui Hark se pokusil natočit hongkongský film v americkém prostředí, ale pod rukama svázánýma americkou produkcí se mu splašila jakási akční komedie, které se americké publikum bude bát a to hongkongské nad ní nevěřícně zakroutí hlavami. Je to podle klasického přísloví "ani ryba, ani rak" - Master má sice solidní choreografii (finální souboj předvede ve formě i Yuena Waha, ale povolení bleskurychle kopat tu má tentokrát Jet Li), nicméně pokud zrovna nebojuje Jet nebo hlavní záporák (tomu někdo s rychlostí citelně pomohl při postprodukci), je to až zoufale pomalé. Krom akčních scén tu najdeme i kopu docela dobrých gagů a pro někoho možná i trochu romantiky (ovšem ne té klasické jakou znáte z amerických filmů, tahle asijská je přeci jen o poznání drsnější). Jen škoda, že většina scén působí děsně křečovitě - Jet Li dovede být v některých momentech roztomilý, stejně jako parta jeho mexických kamarádů, ale většinou budete vystaveni béčkovému záření nejvyššího kalibru. Mastera však nelze jednoduše odsoudit, protože představuje zvláštní hybrid, který ve svých nejlepších momentech dokazuje, že má plné právo na existenci. Možná to v průběhu sledování pochopíte a začnete ho brát jaký je. Potěší vás některé popkulturní a mezinárodní gagy, užijete si masakr v autobuse nebo Jetův míčový trénink (který on sám skutečně používal) a možná se i pobavíte při závěrečné scéně, která se zjevně dodělávala na poslední chvíli a tak si štáb nelámal hlavu s žíněnkami nebo pojezdy pro kamery, které nebetyčně trčí v některých záběrech. Výsledná neutrální "padesátka" tak má mnoho odstínů a každý si v ní musí najít to své. 50% () (méně) (více)

tichyBob

Film je vážně špatný, moc nedává smysl. Souboje jsem od Jeta viděl taky už daleko lepší. Ale přesto všechno si nemůžu pomoct, i když je film dementní, působilo to na mě příjemně a bavil sem se u toho. Zasmál jsem se víc než u kdekteré komedie. P.S. Škoda že se Billy Blanks (nezapomenutelný byl hlavně coby hlavní záporák v další akční mlátičce Karate tiger 4) na plátně mihne je na pár sekund. Případný souboj s Jetem by byl určitě dosti zajímavý. ()

pirate

Jet Li je prostě Mistr (kung fu) s velkým M. Jen ta atmosféra filmu nebyla v některých místech dostatečná (hlavně na začátku, potom už to bylo v pořádku - a hlavně mi to také, než se děj více rozjej, přišlo jako tv film), jinak ale naprosto skvělé bojové umění. 65%. ()

kolotroch

Chujovina na n-tú.. to je tak v globále moje hodnotenie. Ale nezaspal som pri tom (hoci podobné filmy pozerám v stave, keď už myseľ nie je schopná vyprodukovať alebo prijať nič zmysluplné a majú mať viacmenej len narkotický účinok) a asi 3x mi tak trochu utiahlo kútiky, tak preto tá jedna päťcípa. ()

Puslanka

Chybí tu zmínka o komedii. Nečekaně dobře jsem se bavila. Stálá akce, souboje a příjemný humor :) Za mě lepší 3* ()

Vonter

Jet Li v roli debila, který se vydá hledat svého mistra, jenž je shodou okolností také debil. Jet Liho mistra napadnou a zachrání ho jakési neustále se blbě tlemící děvče, které se chová, jakoby právě opustilo zdi nějakého ústavu pro choromyslné. Jet Li chce svému mistrovi pomoci z průseru a zcela nečekaně narazí na čínskou finanční odbornici s dutou hlavou a slabostí pro dementy. Odbornice udržuje sexuální vztah se svým šéfem, který se chová jako absolutní demagog a mišuge. Ona však touží po ještě větším debilovi, a proto se beznadějně zamiluje do Jeta, který, ač mistr kontaktního boje, má IQ petflašky a v českém znění je obdařen hláskem medvídka Pů, což číňance, která překvapivě neumí moc po čínsky, velice imponuje. Jet začne mít problémy s hlavním záporákem, kterým je zcela retardovaný člen skupiny Katapult. Naštěstí jsou tu zcela a dokonale vymaštění tři členové mexického gangu, kteří sami mozku nemaje, slepě následují krále všech duševně postižených Jeta a s jejich pomocí, a také s pomocí žíněnek, vše zdárně dospěje do slastně retardovaného konce. ()