Tento film bojových umení zobrazuje vzťah legendárneho hrdinu a majstra bojových umení Wong Fei-Hunga (1847-1924) proti cudzokrajným silám (Angličanom, Francúzom a Američanom), ktorí plienili Čínu. Keď sa Aunt Yee vracia späť z Ameriky úplne prispôsobená Západu, Wong Fei-Hung sa ujme role jej ochrancu. Ukáže sa to byť veľmi ťažké, keď sa jeho škola bojových umení a miestna domobrana zapletú do zúrivých bojov proti zahraničným a a miestnym úradom. Násilie sa zosilňuje, a dokonca aj Aunt Yee má pochybnosti k novému západnému štýlu. Veď je možne bojovať s Kung Fu proti zbraniam? (genetique)

Martrix

Aby jste si tento film užili, je potřeba být imuní vůči protizápadním kecům a také být trpělivý. Prvních dvacet minut totiž osciluje mezi infantilním a idiotským humorem...měl jsem co dělat, abych to nevypnuul. Ne že by to bylo po těch dvaceti minutách o hodně lepší...děj je podivně rozsypaný a motivy některých postav dost na hlavu, ale naštěstí už příjde ke slovu kung-fu. Choreografiie je slušná a využívá schopnosti Jet-li. Nicméně dokud se neobjeví postava potulného mistra Jena, tak jen mlátí křoví a nemá solidního protivníka. Poté je ale akce tolik, že se v ní ty bláboly o západních vykořisťovatelích, nebo že se Čína musí změnit a začít taky používat zbraně, případně že v Americe nemají nic, co by nebylo i v Číně, úplně v pohodě ztratí. Mě ten čínský nacionalismus vlastně ani nevadí, ale film je zbytečně dlouhý a chaotický...režijně i scénáristicky podprůměrný. Ty tři hvězdy jsou jen za to kung-fu ve druhé polovině. ()

SoolenJV

Akce střídá akci jedna je nápaditější než druhá. Závěrečná "žebříková" bitka bere dech. Škoda jen těch rádoby vtipných scén, postavených na pro evropana hůře pochopotelném asijském humoru. Klasika honkongského akčního filmu. ()

Los

Pokud chcete vidět dokonalé souboje, musíte vidět tento film. Příběh sice nebyl nikterak originální a propracovaný, ale o to u těchto filmů nejde. 9/10 ()

Mol

Tak tenhle film musel dát hodně práce natočit. Je nabouchaný akčními scénami a fakt nenudí, i když trvá přes dvě hodiny. Slušná práce. ()

LeoH

Ze začátku velké WTF – šestákové charaktery, dětinský orientální humor, naivní propaganda, hospodské rvačky ve stylu Buda Spencera a Terrence Hilla – 1001 filmů, které musíte vidět? Proč? Ovšem báječně to ve všech směrech graduje, je nejenom čím dál víc na co koukat, takže ve finálních scénách už není problém nacházet přímé inspirace pro Matrix, ale i příběh se zahušťuje a historicko-politická rovina o střetu kultur dává čím dál větší smysl, na konci už jeden na jedné straně s hrdiny dýchá a na druhé straně má málem pocit, že svým Číňanům rozumí. A v akčních scénách je to krásně staromódní, žádné počítačové triky ani zběsilý střih, pěkně poctivá herecká akce (na tu a tam se zablesknuvším drátu). Po Hodném, zlém a divném, kteří tak úplně nedostáli očekáváním, tohle v naší sérii domácích pánských kinojízd naopak příjemně překvapilo tatu i syna. ()

Brain-D

Jet Li ve vrcholné formě ve výborném kung-fu filmu. Ale na druhou stranu vata tohohle filmu je naprosto nudná a když se zrovna nebojuje, tak je to na pytel - to vše je hl. v klasické verzi, v režisérské je určitě míŇ vaty... ()

Ceres

Velké zklamání mám z tohoto filmu, protože podle celkového hodnocení jsem se nechal unést na prvotřídní záležitost. Ona sice byla ale jen v závěru, což je velmi málo. Film má velkou stopáž, ale bitek je poskrovnu, zato nudu kopec. Je to škoda, protože takhle jde jen celkově o průměrnou záležitost. 50 % ()

VanTom

Akční historická komedie staví svou vlasteneckou zápletku na mocenském pronikání západních hodnot do tradiční čínské kultury a teritorií, jenže to u zahraničního publika tolik nerezonuje. Příběhovými scénami jsem se tedy víceméně prozíval, aby mou pozornost vždy strhly výborné (drátové) bitky Jeta Li, zejména ta legendární závěrečná se žebříky. [Napoprvé jsem hodnotil za 4* asi právě kvůli ní.] ()

KlonyIlony

Kdo chce pochopit poněkud křehkou psýché čínského národa musí vidět Tenkrát v Číně. Film je mezi etnickými Číňany velmi populární, řekl bych, že je to jejich srdcový film, něco jako Pelíšky pro Čechy, Cinema Paradiso pro Italy apod. Podle mého v kostce ukazuje pohled většiny Číňanů na vlastní dějiny, v nichž se často vidí jako oběti. Tento film je víc než jen akčňák: bojová umění jsou neodmyslitelnou součástí čínské kultury (většina moderních čínkých reformátorů a revolucionářů byli členové triád a cvičili kung-fu), akční scény jsou doplňkem příběhu, ne naopak, jak tomu v kung-fu filmech bývá. Jak už jsem řekl, film se zabývá „velkými“ historickými tématy, které jsou ve filmu (nutně) nahrazeny zkratkami a metaforami pro zahraniční útlak (vymáháni exteritoriality, přemrštěné reparace, trestné výpravy atd.), které působí dost teatrálně. To ale celkem ladí s celkovou hyperboličností filmu, takže výsledný efekt diváka neruší. Tenkrát v Číně je film v první řadě zábavný, poučný element je ale v době globalizace potřeba vidět taky. Biografie Huang Feihonga, historické předlohy pro film, si leze přečíst na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Wong_Fei-hung ()

miklaras

Melodie Man Ought to be strong a západ slunce na pobřeží...Wong Fei Hung bojující s mistrem Yimem v dešti...souboj na žebřících...a ta kulky vystřelená rukou mistra doprostřed čela padoucha...Shadowless kick...kdo neviděl, nepochopí. Wong Fei Hung je naprostá jednička. ()

killjezor

Pěkný akční snímek, hrající si na dokumentární film. Bohužel ho hodně sráží dost silné prokomustické zabarvení. Celkově to vyznívá jako propagandistický snímek na zakázku. ()

Seti

Čínská nacionální báchorka vystavěná kolem Jetova terminátora, jenž cvrnká kulky kadencí tatatatata a možná ještě rychleji. Akce slušná (i když ty tradiční čínské houpačky na lanech moc nemusím), ovšem zbytek protrpěná hovězina. Mezi Jetovy filmy jsou rozhodně lepší kousky. ()

cab

Dechberouci pozitek s uzasne choreografie bojovych scen serviruje v hlavni roli (vrcholna forma Jet Li) a dava na zadek zapadnim prizivnikum. Souboje na jednicku, pricemz dej slouzi jako nutna vypln, ktera mohla byt vhodneji zakomponovana. 70% ()

Adramelech

Západní mocnosti se v minulosti do Číny hrozně rády montovaly. Dnes už to tak jednoduché nemají. Ke scéně s křesťanskými misionáři poznamenávám, že obracení Číňanů na víru se nesetkávalo s velkým úspěchem. Číňané na jejich výklady odpovídali, že náboženství je mnoho, kdežto rozum je jenom jeden, což misionáře přivádělo k zoufalství. Přesto sem tam nějakou tu ovečku získali. Viděl jsem snímek čínského křesťanského novomanželského páru, pořízený počátkem 20. století. Ženich má evropské kvádro, nevěsta je oblečená v tradičním čínském oděvu a na krku má zámek proti duchům. Sice přijala Ježíše za svého spasitele, ale vdávat se v Číně bez zámku proti duchům na krku se přece jenom riskovat neodvážila. – Film rozhodně stojí za vidění. K charakteristice Akční/Dobrodružný/Drama bych doplnil ještě Komedie, protože o komické prvky tam není nouze. Těžiště však spočívá v bojových scénách. Docela jsem si tenhle žánrový mix užil. Dalším pozoruhodným rozměrem filmu je konfrontace čínské mentality a mravů s euroamerickou dementalitou a vykořisťovatelskými manýry. Už tehdy bylo patrné, že Evropa plus USA nepředstavují celý svět. Od té doby se to stalo ještě zřejmějším. Číňané se, kdyby na to přišlo, bez nás obejdou. My bez nich asi sotva. Až bude EU chtít spáchat sebevraždu, může vyhlásit sankce vůči Číně. ()

Nethar

Sláva tohoto filmu do dnešních dnů už asi nepatří. Mlátičky vcelku pěkné, Jet Li šikula (i když ty zvuky "bum bác" a údery mimo jsou až příliš viditelné, holt je to staré), ale jinak strašné. Výkony špatné, jediný, na koho se dá dívat je právě Jet Li. Vlastně kromě těch mlátiček to byla asi komedie, ale fakt špatná, ten vylije vodu na tamtoho, ten se dívá jak moula a koktá... Nedokokukal jsem, nudilo. ()

maty39

Naprosto jednoznačných 5*. Tenhle film je naprostá kung fu klasika. Tsui Hark, Jet Li a Yuen Woo Ping = neskutečně dobrej film. ()

Thehellion

No přiznám se, že jsem asi čekal víc, Jet Li samozřejmě skvělý a ostatní taky..ale jinak mě to teda moc nezaujalo.......... ()

Echelon1

Videná 134 min verzia a väčšinu času sme sledovali trápne výjavy Číňanov, trápny humor, nudný dej (kde sotva chápete, o čo vlastne ide). Kung-fu filmy mám skutočne rád, ale toto šlo dosť mimo mňa. Choreografia bitiek (mám na mysli Jet Li proti druhému majstrovi) bola dobrá. Preto 3. ()