Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Radyo

Branaghova verze báječné Shakespearovy komedie je vskutku skvostná a oplývá výbornými herci. Kromě samotného režiséra, dále Denzela Washingtona a Emmy Thompson chci upozornit na rozsahově sice malou, ale komediálně vydařenou roličku Michaela Keatona. Keanu Reeves mi zde nepřipadá nijak výrazný a myslím, že někdo jiný by jeho roli asi zvládl lépe. Celkově si ale myslím, že "Wilda" by byl touto adaptací potěšen. ()

zdepapepa

Tohle by měli promítat studentům, aby viděli, že ani Shakespeare nebyl samá smrt a nuda. Kenneth Branagh kvalitně režíruje a ještě kvalitněji hraje, jeho Benedick měl správné grády, podobně jako Thompsonová. Ostatní herci ale pozadu nezůstávají. Ani Keanu "Neo" Reeves není zas tak toporný, ačkoliv Don Johna jsem si představoval trochu jinak, ovšem Michael Keaton a jeho Dogberry mi vyrazil dech. Škoda, že se ještě nedostalo na Krále Leara, toho si nakonec asi budu muset přečíst... ()

Malarkey

Já to vidět v originále bez titulků, tak se z toho nejspíš zcvoknu. Ta stará angličtina je totiž fakt naprosto šílená věc. Jako kdybych ani angličtinu neposlouchal. Kenneth Branagh si ale s příběhem Willfrída z Šejkspíru vyhrál, to se musí nechat. Sice mě to místy nudilo a připomínalo příběhy Jane Austinové, ale závěr byl tak nadupanej, že mi úplně vrátil sílu do žil. Morálně silnej a režisérsky naprosto dokonalej. Poslední scéna, ta by snad měla být povinně v nějaké placené terepii pro dobrou náladu. Jo a Keanu Reeves se mně tady fakt docela líbil. Byl takovej miloučkej (na padoucha), ale víc za něj mluvil zjev, než to, co sám řekl. ()

Hellboy

Mé první setkání s dvojicí Kenneth Branagh a William Shakerspear. A dopadlo to nadmíru dobře. Režisér si jednu z hlavních rolí skutečně užívá a stejně tak i ostatní herci ze skvělého obsazení. Keanu Reevesovi rozhodně nic nevyčítám - měl prostě málo prostoru a i kdyby ten part dostal jiný herec, tak by to asi o mnoho lépe nedopadlo. Role Michaela Keatona byla lehce nepochopitelná:) ()

Morien

Nikdy jsem asi neviděla nic krásnějšího než rozohněného Kennetha Branagha běžícího v ústrety překvapenému Denzelovi Washingtonovi, ukazujícího na ustyďovavšího se Roberta Seana Leonarda a křičího nesouhlasně tou úžasnou dikcí: "He is in love!" Jinak typický příklad letní romantické komedie, jakou jsem ochotna snášet, ale to si myslím, že už přede mnou někdo řekl, že Wilda prostě válel. ()

• Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)
  • Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)
  • Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)