Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

zdepapepa

Tohle by měli promítat studentům, aby viděli, že ani Shakespeare nebyl samá smrt a nuda. Kenneth Branagh kvalitně režíruje a ještě kvalitněji hraje, jeho Benedick měl správné grády, podobně jako Thompsonová. Ostatní herci ale pozadu nezůstávají. Ani Keanu "Neo" Reeves není zas tak toporný, ačkoliv Don Johna jsem si představoval trochu jinak, ovšem Michael Keaton a jeho Dogberry mi vyrazil dech. Škoda, že se ještě nedostalo na Krále Leara, toho si nakonec asi budu muset přečíst... ()

Anderton

Videl som už veľmi dávno, ale aj vtedy som si myslel, že asi takto má vyzerať moderná shakespearovská adaptácia. Na jeho hry kedysi (a aj dnes) chodili a chodia všetci, takže aj o úlohy v jeho filmových adaptáciách by sa mali herecké hviezdy biť, čo sa stalo našťastie aj v tomto prípade. Branagh ho má dokonale naštudovaného a tomu zodpovedá aj kvalita jeho filmových diel. ()

LaRhette

Divadlo převedené do filmu, které není natočené jako divadlo ve filmu, ale jako film. Povedená adaptace, z níž dělají show hlavně pan režisér Branagh a jeho bývalá láska Emma Thomson, také ale otrhaní hlídači ze sousedství. Je to rychlé, ale spíš tak, že to odsejpá, než že by to zbytečně utíkalo. Možná se u toho nebudete smát nahlas, ale úsměvné to je. Třeba i v tom, jak jednoduše vlastně funguje ta složitá láska. ()

StarsFan

Shakespeare v podání Kennetha Branagha v sobě vždy skrýval jisté kouzlo, které jsem v jiných filmových interpretacích (snad ještě krom Pacinových verzí) najít nedokázala. Jak to ten chlap dělá, že v hrách zachová původní jazyk, přesto jsou pořád tak svěží? Shakespearovy hry můžete milovat, nebo nenávidět a já, ač se nepovažuju za nějakého znalce, se řadím spíše do první skupiny diváků. Filmovým zpracováním jeho her jsem ale často zklamaná; o vršících se vrstvách patosu ve verších, jenž každý zná, skutečně není. Kenneth do všech adaptací dává své zaujetí a svůj mozek, zvláštní náhodou (či spíš předem pečlivě promyšleným plánem) jsou ale jeho verze nejbližší podstatě Shakespeara jak myšlenkou, tak dějem. Kdyby náhodou někdy režíroval nějakou Willovu hru v Londýně a ještě hrál hlavní roli, dejte mi okamžitě vědět. Pojedu se na něj podívat, protože tenhle chlap dokáže veršům vtisknout život. Jeho slovní přestřelky s Emmou Thompson, v té době ještě jeho manželkou, patří k vrcholům filmu. Škoda, že odbočka k Michaelu Keatonovi a hlavně prkennost Keanu Reevese jinak mé hodnocení o hvězdičku sráží. Dodatek 4. února 2011: Kašlu na špatné obsazení hlavního záporáka; kvůli dvojici Emma & Kenneth, hudbě Patricka Doyla a sympatické režii si Much Ado About Nothing těch pět hvězd zaslouží. Pravděpodobně nejlepší shakespearovská filmová komedie, co jsem kdy viděla. ()

Madison

Pri sledovaní tejto snímky som premýšľala nad tým, kto by po stránke režisérskej či hereckej dokázal Shakespearovo dielo preniesť na plátno lepšie, než jeho verný milovník, Kenneth Branagh. Prekrásny shakespearovský skvost okrášlený staroanglickým poetizmom slovných štylizácií, večne ukrývajúcich nejaké to životné múdro, mierne patetické herecké výkony - Emmu Thompson som prvýkrát spoznala ako šibnutú profesorku veštenia na Potterovej škole, ale v úlohe slobodomyseľnej, iskrivým šibalstvom nasiaknutej Beatrice, ma vyslovene nadchla, nehovoriac o sentimentálnej shakespearovskej línii medzi Herou a Claudiom, ktorá svojím čistým ponímaním lásky jednoznačne zmetie zo scény dnešné povrchné romantickosti. Krásny film, ktorému nemám absolútne čo vytknúť. Shakespearovská dokonalosť v každom záblesku vznešene predostretých citov. ()

• Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)
  • Stejně jako při natáčení adaptace Mnoho povyku pro nic v roce 1966, hlavní role ztvárnili herci, kteří byli v době natáčení skutečnými manželi. Tehdy to byli Robert Stephens a Maggie Smith, zde Kenneth Branagh a Emma Thompson. (Morien)
  • Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)