Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

Fingon

Ovládám angličtinu natolik, že jsem schopen pochopit Shakespearova slova, ale ne si je vychutnat. Bohužel se mi nepodařilo sehnat české titulky, jinak by to možná bylo i pět hvězdiček... ()

Chrustyn

Stejně jako u jiných Shakespearových adaptací i zde záleží na tom, jak moc mistrova díla obdivujete. Branagh si s jeho díly rozumí jako nikdo jiný a tudíž pokud je Shakespeare pro vás přidejte si minimálně 2*. ()

mat.ilda

Takže nejdřív k Shakespearovi, aby v tom Branagh nebyl sám - tenhle kus je odfláknutý už v předloze, která v urychlených událostech miniaturizuje lásku i přátelství do pouhého návodu k použití a očekává, že jejich kouzlo a sílu zachová neúnosnou mírou přehrávání, zrovínka, jako si představuje, že ducha komedie stačí podpořit kašpařením, doplnit chvastounstvím a nakonec to celé přehodit pláštíkem nechutné idealizace a infantilních intrik... a Willdovi tentokrát neprospěl ani Kenneth (i když úvod byl mnohoslibný), především výběrem obsazení - prince Washingtona by nenásledoval ani smrad z ponožek, Leonard oprášil výrazivo z dramatického kroužku, od bezduché Beckinsale byl živější epitaf na jejím hrobě, Thompson by si nemohl zamilovat ani potrhlý Keaton, kdyby na to mělo přijít, Branagh pískal jako jestřáb a Reeves zde nepředstavoval nic menšího, než politováníhodný omyl. Zpackaná toť romance, jenž trefná se býti zdá jen názvem svým. ()

honajz

Kenneth prostě Shakespeara umí. Dovedně dávkuje humor a lyriku, aniž by ze Shakespeara něco vynechal, dokáže vést herce, aby hráli přirozeně. Pár věcí mi zde trochu skřípalo, ale celkově mám z filmu velmi pozitivní pocity - a vlastně mi pomohl i "objevit" kouzlo Shakespeara. ()

Sawy

Skvostně uvolněná adaptace, která okouzluje fantastickými herci (Keaton!!!) a z divadelnosti si zvládá udělat svou přednost. Branagh Shakespearovi prostě rozumí jako nikdo jiný. 90 % ()

PauloZ

Parádně jsem se pobavil, moc jsem si nepřipouštěl, že se budu takhle bavit u zfilmované Shakespearovi hry, navíc z téhle doby. Kenneth je ale opravdu kalitní režisér a tenhle film je jedním slovem "pěkný". Skvělé dialogy a herecké výkony. Hlavně duo Branagh/Thompson no a určitě musím zmínit BOŽÍHO velitele stráže, pomateného souseda Michaela Keatona! Tohle je strašně pozitivní film u kterého jsem se po celou stopáž alespoň pousmíval a vychutnával i v češtině skvělé dialogy i monology (hlavě monology Branagha). Doporučuji pro zlepšení nálady :) ()

DEXTER099

Dialogy perfektní a je asi kumšt to tak napsat,ale pro mě to není to pravý ořechový,protože knihy Shakespearea jsem nečetl a návštevník divadla též nejsem,ale musím uznat,že to bylo dobře zahrané,ale opravdu za mě nemohu dát víc jak tři hvězdy a 65%.Jinak pro fandy Shakespeare to bude určitě lepší. ()

zdepapepa

Tohle by měli promítat studentům, aby viděli, že ani Shakespeare nebyl samá smrt a nuda. Kenneth Branagh kvalitně režíruje a ještě kvalitněji hraje, jeho Benedick měl správné grády, podobně jako Thompsonová. Ostatní herci ale pozadu nezůstávají. Ani Keanu "Neo" Reeves není zas tak toporný, ačkoliv Don Johna jsem si představoval trochu jinak, ovšem Michael Keaton a jeho Dogberry mi vyrazil dech. Škoda, že se ještě nedostalo na Krále Leara, toho si nakonec asi budu muset přečíst... ()

MartinezZ

Tak tohle mi skutečně nesedlo, nezajímalo mě to a nebavilo mě to ani sledovat, a co hůř, ani poslouchat (ty zpěvy). Takových hereckých ksichtů a etud a takového zmaru a zbytečnosti. ()

ArsenalEagle

Příběh z dob, kdy panenství nastávající bylo důležitější, než její charakter a inteligence. Nemá asi smysl nějak zastírat, že k Šejkspírovi mě to zrovna dvakrát netáhne, ale moc rád bych (kvůli Kennethovi) projel alespoň jeho filmová zpracování. Much Ado About Nothing je tedy po čase druhým filmem "ze série". Nejprve musím vyzdvihnout skutečně nabité obsazení, ve kterém se objevují Shakespearovští veteráni Branagh, Thompson, Blessed a Briers doplnění mladými uchy jako RSL, Beckinsale, Reeves, nebo Washington s Keatonem. Nedá se upřít precizní, řemeslně přesné zpracování, na Ostrovech asi nemohli najít nikoho schopnějšího a na pozici vhodnějšího člověka, než je právě KB. Za zmínku v samotném filmu stojí hlavně dokonalé pošťuchování v té době manželů Kennetha s Emmou, nebo opravdu vtipné námluvy zprostředkované jejich přáteli, což je vůbec to nejlepší a nejzábavnější z celého příběhu. Stará literární angličtina je doslova procházkou peklem, kde se místy bez titulků absolutně nechytám, přesto je film neuvěřitelně živý a svěží a vzbuzuje přesně tu magickou atmosféru, jakou máme při čtení her nejznámnějšího světového dramatika. ()

kinderman

Řečeno sportovní terminologií K.Branagh po svém umělecky i divácky úspěšném debutu potvrdil brejk. Tentokrát se obklopil americkými herci, přesadil je do kouzelně prosluněné krajiny Toskánska, P.Doyle mu opět složil nádhernou hudbu (Sigh no more ladies) a všechno je to natočeno lehce, hravě a duchaplně-k vrcholům patří špičkování mezi Benedictem (Branagh) a Beatricí (Thompsonová), kteří jsou si od začátku souzeni, jen o tom dlouho nevědí... ()

LaRhette

Divadlo převedené do filmu, které není natočené jako divadlo ve filmu, ale jako film. Povedená adaptace, z níž dělají show hlavně pan režisér Branagh a jeho bývalá láska Emma Thomson, také ale otrhaní hlídači ze sousedství. Je to rychlé, ale spíš tak, že to odsejpá, než že by to zbytečně utíkalo. Možná se u toho nebudete smát nahlas, ale úsměvné to je. Třeba i v tom, jak jednoduše vlastně funguje ta složitá láska. ()

Martin741

Jo, jo viem, kto bol Viliam Sejxpir, nejsem retard. Volake to 16. a 17. storoicie, konkretne roky - poradi ujo google, nejdem to tu vypisaovat. Teda ako viem o nom, ale Sejxpira nemusim, ovela radsej mam staroveke cib´vilizacie ako Chetitov, alebo Staroveky Egypt, Asyriu. To vsak tu nepatri. Ako film je to prilis ukecane, herci nic moc, Branagha mam na haku a za najlepsi jeho rezisersky pocin povazujem Frankensteina z roku 1994. 40 % ()

Andre3000

Báječné, geniální, skvěle provedené a odehrané. Vzít si na paškál Shakespeare je vždycky těžké, ale když se to povede, tak je úspěch zaručen. Nemám co bych filmu vytknul. Keanu Reeves v roli záporného hrdiny, také velmi zajímavé. Vlastně kdo v tom filmu z hlavních herců nebyl zajímavý :-) ()

blitzer

Při sledování Mnoho povyku pro nic jsem si více než v kterémkoliv jiném filmu uvědomoval, že předlohou je divadelní hra. Branaghova verze je vlastně divadlo v exteriérech. To neříkám jako výtku, mě to naopak přišlo docela osvěžující. Ze začátku jsem se sice trochu nudil, ale zhruba od momentu, kdy začal být realizován plán, jak dát dohromady Benedicka a Beatrice, jsem se do děje dostal. Herecký výkon představitelů této dvojice se mi líbil ze všech postav nejvíc, s jedinou výjimkou. A tou je Michael Keaton... kdykoliv se objevil na scéně, tak jsem se mohl smíchy potrhat. Kam se hrabe role Batmana :-) ()