Svobodník Milan Kouba (J. Langmajer) je nejlepším členem elitní vojenské průzkumné roty. Svou reputaci u velitele kapitána Tůmy (K. Roden) si však kazí svými četnými zálety. Tůma je starý mládenec a vztahy se ženami považuje za překážku ve vojenské disciplíně. Milanovy pozdní příchody a jiné průšvihy ho v tom jen utvrzují. Avšak je to právě Kouba, kdo dokáže uspět jako jediný během náročného cvičení v terénu. Třicetikilometrový přesun průzkumníků po vlastní ose s vojenskými a policejními jednotkami v patách je tou nejtěžší prověrkou bojových schopností Tůmových svěřenců. Jenže během plnění úkolu pozná Milan dívku Vlastu (V. Gajerová), do které se na rozdíl od svých předchozích milenek skutečně zamiluje. To se ovšem kapitánu Tůmovi těžko vysvětluje… (Česká televize)

Olík

Překvapivě i v současné době stále úspěšná socialistická švejkovina bez děje, zato s „dramatickým“ stále stejným hudebním podkresem bonvivána Hapky. Sice to vlastně nemá příběh, ale tempo je divoké, sem tam se člověk i pousměje a Jiřík Langošů už tenkrát byl los sympatikos. Vesele nereálný pohled na tehdejší armádu, který naše televizní stanice rotují rychlostí Troškova triptychu. PS: hláška „Top Gun po socialisticku“ pobavila :D ()

Besyn

Ta honička a hra na policajty a lupiče za doprovodu skvělé melodie je bezpochyby za pět hvězdiček.Ale to je také jediné co na tomhle snímečku stojí zato.Zbytek už bylo celkem o ničem.Ale ty čtyři hvězdy tomu dám,protože..ta honička byla prostě bezkonkurenční ! ()

skleboun

možná se mi budete smát, ale hlavní, co mi z toho filmu utkvělo v paměti (viděla jsem to jako malá), byl Roden - od té doby jsem se ho fakt docela bála a trvalo mi docela dlouho, než se mi povedlo se přes to přenést...nejspíš proto jsem se u tohohle filmu nějak nedokázala smát... ()

bolf!k

nostalgie...na tendle film se dycky rad znova podivam a sice to budu opakovat ale ctyri * si zaslouzi jen ta cast kde se Kouba snazi dostat na velitelstvi, pak uz to ztraci tempo a ani to neni tolik zabavny ale budiz... ()

Kaučuk03

Oddychová klasika, u které nemusíte přemýšlet a skvěle se bavíte. Roden jako despotický žárlivec je vynikající. Úvodní honička je asi nejlepší z celého filmu, děj pak trochu stagnuje a zabředává do zbytečných hluchých míst, ale i tak je to fakt sranda. ()

Dillon

Já nevím.. nevím jak to hodnotit. Mně se ten film prostě nelíbí. Možná proto, že na mně působí jako cenzurované ztvárnění vojny jako zábavné hry plné dobrodružství. A možná to také ovlivňuje fakt, že to dávají pořád dokola na komerčních stanicích. ()

Don Carlos

Akční části fungují skvěle. Možná jde o jedny z nejlepších českých (a přitom typycky českých) akčních sekvencí. Ale když se zpomalí tempo a postavy začnou mluvit, jde film do kytek. ()

Pekisan

Kto ze zamestnancu spatri ve vsvem pracovisti cloveka ve vojenske uniforme, nech o tom poda spravu zavodni strazi, nebot je podezreni, ze dotycny je vojak....Ako agitka na vojensku sluzbu to u mna prepada na plnej ciare, lebo sa zda, ze vrcholom Ceskoslovenskeho vojstva je priblbly dobrak, ktoreho jediny skill je skok z okna v akejkolvek vyske. Naopak ako komedialna oddychovka plni svoju funkciu 100 percentne. Za mojich mladsich casov by som tomu dal pravdepodobne plny pocet (predsa len ponukajucich sa slecien je tu na predstavy pubertaka privela), ale ani dnes ma nesklamal.....Bojova slepice se nesmi bat niceho. Dejte ji patricny rozkaz a uvidite. ()

AxelWers

Prvá polovica filmu, keď naháňali vojakov bola super. Zvyšok už taký super nebol, ale s odretými ušami si to udržalo 4*. ()

KUFI odpad!

Tak tuhle debilitu jsem nedokoukal. Kdyz jsem nekde v pulce prisel na to, ze to zhovadily nahaneni esembakama je hlavni naplni filmu, tak jsem to smazal a sel se vyzvracet. Socialisticka zhovadilost. ()

tranquill

"Já bejt ženská, potkat sám sebe, tak se lituju, že jsem se vůbec narodil a poslal bych se z fleku k vodě!" To je prostě klasika! A Langoše já tady žeru :-)) "Slepice, směr les, kšá, kšá!" ()