13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

genetique

S pohľadu akcie je jednoznačne najlepší diel Hostage, ale tento diel svojim sociálnym cítením a psychologickou stránkou, pre Ińárritu známou, presahuje všetky! Veľmi potešujúci diel, ktorý sa vymyká celej sérii. 95%. ()

3DD!3

Nejlepší a nejdojemnější HIRE. Ińárritu i na tak krátkém prostoru a ještě v reklamě na BMW stihne podat určité poselství. Syrově natočená honička, rozklepaná kamera, zmatek a smutný konec dělají z POWDER KEG, alespoň pro mě, číslo jedna. ()

kitano

Dusna, drsna, spinava atmosfera, silny zaciatok, este lepsi koniec, len ten stred je malicko pateticky. Mat to aspon tak 15. min, je to bezchybne. Ak by som vsak niektore BMW chcel (a mal nanho), kupil by som si to, ktore bolo tak uzasne predstavene v tomto kratase :). (8.5/10) ()

viperblade

I v osmi minutách lze rozehrát drama, které by se určitě neztratilo i na velkém plátně. Tohle už není reklama. Tohle je silný krátký film, který vás rozcupuje na kousky, aby vás v posledních pár vteřinách ještě ve všem vymáchal. Protože závěrečné "prozření" je dokonale uděláno a já pochopil, že tohle se může rovnat i tomuto dílu. A možná ho i trochu překonat. Pátý díl The Hire s českými titulky ke zhlédnutí zde. ()

*CARNIFEX*

Takže zomre tu chlap, BMW prejde cez pole a padne asi 8 výstrelov .. Videl som niekoľko akčných kraťasov no toto je vyslovene nudná bieda, ktorej v prvom rade chýba to, čo by mala prezentovať. Teda akčnosť .. ()

Spooner

Kamera mi přišla v pohodě, problém je ale v tom, že Iňárritův rukopis se sem prostě nehodí. I když měl tenhle díl docela slibnej příběh, tak on s tím tohoto moc nesvedl a je to jediný nudný Hire. Docela by mě zajímalo, jak by si s tímhle dílem poradil Greengras. ()

Davies182

Lze natočit extrémně syrovou reklamu? A je to vůbec ještě reklama? Já osobně měl spíše po shlédnutí chuť poslat tučný charitativní příspěvek do postižené země, než koupit si nablýskané BMVčko. Iñárritu je skvělým režisérem, a drama zvládá na jedničku s hvězdičkou; i v krátkém propagačním filmu. ()

Gimp

Tak trochu jiný, art Hire... Po vsech tech dokonale akcnich scenach, na kterych jsou postaveny ostatni dily pusobi tenhle vemi sveze. ()

cheyene

Vše už bylo řečeno. Tohle je opravdu spíše film než reklama.. Bohužel je však krátký, zasloužil by si ještě nějaké minuty navíc. Zrnitá a roztřesená kamera evokuje dokumentární dojem a zatím nejvíce ze všech dílů The Hire má nějaké poselství, přesah či dokonalou syrovost, atmosféru, napětí a naturálnost. A nejen díky tomu, ale také díky výborné hudbě a hreckým výkonům, by se mi chtělo dát plný počet. Mrzí mě však, že se nakonec v žádném záběru neukázala alespoň nějaká fotka od Harvey Jacobse. Lepší 4* ()

HAL

Těžko říct jestli je série Hire koncipována jen jako další originální způsob reklamy, nebo se firma BMW snažila částečně zachovat i jako (s mírnou nadsázkou) mecenáš umění který dá šanci vyjádřit se schopným režisérům v krátkém filmu ve kterém se nějakým způsobem objeví nějaké jejich auto. Ińárritův film každopádně nasvědčuje spíše tomu druhému, protože i akce a honičky, i samotné auto je až daleko v pozadí za snahou přiblížit svět na který se většina lidí dívá jen z novinových fotografií. ()

Vavča

Tento krátký film by bez problémů vydal svým námětem na celovečerák, Inaritu je machr, Clive ze sebe dostává to nejlepší, velmi zajímavý způsob použití kamery, obraz je "špinavý" a celé to působi velmi reálně až dokumentaristicky téměř. ()

Snorlax

Iñárritu mě bez mučení přesvědčil, abych si během deseti minut vybudovala k hlavní postavě pouto, smekám. ()

Legas

Sice málo akční a málo BMW, ale režijně originální, svěží s poutavými dialogy. Zachraňte vojína BMW. ()

Jordan

inarrituova reklama na bmw ma najvacsi presah a tema spolu s pribehom tu prerasta na rozdiel od ostatnych filmov serie aj samotny produkt, nie je to uz len seria akcnych exhibicii moznosti jedneho z modelov bmw, ale minipribeh s celou svojou stavbou, navyse tu herci mali priestor aj hrat - a aj ho vyuzili ()

Okara

Úžasná myšlenková věta zabudovaná do brutálního kolumbijského prostředí podkresleným emocionální hudbou. Impozantnost potvrzující Gonzálezův čich na silné lidské osudy. Reklama? Ehm, s dovolením, tohle je nádherné dílo. "Why´re you a photographer?" "Because my mom taught me to see." 80% ()

klerik

Naháňačka je Inarrituovská - chaotická, ale film má v sebe fakt silu. To, čo by inde pôsobilo patetický a otrpane, mi tuná tlačilo do očí slzy... ()

Chrustyn

Sice se zde nekonají žádné automobilové honičky ale vizuální stránka tohoto dílu patří mezi ty nejlepší stejně jako jednoduchý ale silný příběh. ()