13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

Red Meat

Jednoznačně nejlepší kus z celé série The Hire, který pojednává o závažných tématech natolik realisticky, až jsem si říkal, že je jejich zneužití k pouhému prodeji produktu (BMW X5) nevkusné. To však nic nemění na tom, že jako "kraťas" je tento film bezchybný. Takhle smutnou reklamu jsem ještě neviděl. ()

easaque

+3* reklamní série krátkých filmů na vozy BMW mě zaujala vysokou známkou a tak jsem pár nejlepších zkusil. V každém díle se dočkáte automobilové honičky a každý ze známých režisérů do něj vloží kus ze své typické filmařiny. V tomto se snaží řidič převézt válečného fotografa z nebezpečné zóny. Více příběhu, adrenalinu i emocí, ale na více než tři hvězdy to není . [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

cheyene

Vše už bylo řečeno. Tohle je opravdu spíše film než reklama.. Bohužel je však krátký, zasloužil by si ještě nějaké minuty navíc. Zrnitá a roztřesená kamera evokuje dokumentární dojem a zatím nejvíce ze všech dílů The Hire má nějaké poselství, přesah či dokonalou syrovost, atmosféru, napětí a naturálnost. A nejen díky tomu, ale také díky výborné hudbě a hreckým výkonům, by se mi chtělo dát plný počet. Mrzí mě však, že se nakonec v žádném záběru neukázala alespoň nějaká fotka od Harvey Jacobse. Lepší 4* ()

murakamigirl

Presne tak, vo všetkom nefalšovaný Inárritu... Príbeh tak presahuje účel, že BMW v ňom zavnímate len ako džíp s veľmi slušným výkonom (baba, heeej?)... Je to bohovská action, vynikajúco natočená, s bohovsky zvolenou záverečnou piesňou (jatrí vnútro, spúšťa myšlienky)... A čo NESMIE chýbať- nefalšovaný inárrituovský trademark "schmatni obsah duše, vyvrhni ho na diabolský kolotoč, nechaj krútiť kol dokola, až kým sa v ňom doterajší poriadok absolútne neporúcha a nenadobudne novú, nepoznanú rovnováhu". Ach, áno :). ()

Dexter1

The Powder Keg zrejme prekonáva Star. Príbeh je založený na akoby úplne iných veciach než doposiaľ. Je to silný príbeh nabitý smútkom, zašumeným obrazom, dokumentaristickou kamerou skvelými hereckými výkonmi a drsnou réžiu. González sa teda s divákom moc ne**re a servíruje mu jeden znepokojivý záber za druhým. ()

• V tomto díle řídí Clive Owen BMW X5 3.0i. (Listeroman)