13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

LaciLC

http://www.youtube.com/watch?v=FgOOU0z_Pik - Hire zo všetkých najvážnejší, s najlepšími hereckými výkonmi, s najrealistickejšou akciou, s najpôsobivejšou kamerou a... nepochybne s najsilnejším príbehom. Keby som nemal takú obrovskú slabosť pre Guya Ritchieho, poviem, že Alejandro González Iñárritu sa so svojím Hire vysporiadal najlepšie. Skvelé. ()

Stanislaus

Vynikající souznění skvěle situované kamery, příhodně vybrané hudby a hereckého obsazení pod taktovkou výborného Inarritua. Vedle Star jde asi o nejlepší kraťas z celé The Hire série. ()

anais

Na tomto Hire filmku je nejlépe vidět, kolika způsoby se dá taková reklama pojmout. Ińárrituův styl hraničí s dokumentární realističností. Je to intenzivní, a přesto naprosto odlišné od videoklipvých jízd pánů Scotta a spol. v ostatních dílech série. ()

luka4615

Zdaleka nejosobnější a tím pádem i nejlépe podaný přírůstek do série The Hire. Režisér Alejandro González Iñárritu lehce navýšil stopáž, přičemž dal i větší prostor pro herecké výkony, čímž vznikl emocionální akčně laděný koktejl, který se právem hřeje na výsluní této série. ()

brutale

Dokázalo ma to vtiahnuť do deja, skoro aj k slzám dojať. Dobre zvolený hudobný doprovod, ktorý novodzuje ponurú atmosféru útrap vojny. Škoda tej krátkej stopáže, pre mňa najlepšia časť zo série BMW. ()

Haluzz

Na jednu stranu Alejandrův nezapomenutelný rukopis, který dokáže i deseti minutám materiálu vtisknout jasný styl i vnitřní hladinu postav - na stranu druhou kvůli tomu skoro odpadá původní záměr Hire a to je reklama . Jako krátkometrážní film skvělé. ()

Korbitch

Sakra já chci vidět, jak SUV od BMW dává na prdel nějakejm vidláckejm džípům a štráduje si to stovkou do řádskýho kopce v totální šotolině a ne jak Owen brečí, že zabili chudáka fotografa. Kdy už konečně dojde těmto režisérům, že v krátkometráži není moc prostoru na emoce a hlavně, kdy jim dojde to, že když točí pro automobilku, tak to není nic jinýho, než propagační film, nebo chcete-li jen hodně dlouhá reklama na jejich výrobek. A tady není vůbec nic, co to auto umí. Prostě blbost. ()

sta

Jeden z nejlepších krátkých filmů, co jsem kdy vůbec viděl. A až jednou budu muset v Týdnu "kápnout božskou" a zeptají se mne, jestli je reklama umění, tak po téhle zkušenosti (a Warholovi) můžu s klidným srdcem říci - ANO! ()

GodComplex

Inarritu sice neni muj favorit, ale v ramci The Hire natocil v porovnani s ostatnimi zdaleka nejserioznejsi a nejpusobivejsi kus. Dechberouci story skvele hrajiciho postreleneho Stelana Skarsgarda rozlozena do tak kratke stopaze podporena live metodou a vytecnou hudbou si zada respekt. Nakonec nejlepsi dil. 8/10 ()

blackrain

Velkou roli tu hraje příběh. Auto je až na posledním místě. Naleštěná Xka uprostřed válečných podmínek působí jako pěst na oko. Sem by se lépe hodilo oprýskané Suzuki nebo Jeep. Taky pochybuju, že by na záchranou misi byl vyslán pouze jeden člověk, i když jde pouze o převoz přes hranice. No, vlastně James Bond je taky jenom jeden. Takže, proč ne. ()