Liberator: Operace Avalanche

• USA The Liberator
USA, 2020, 3 h 17 min (Minutáž: 46–56 min)

Scénář:

Alex Kershaw, Jeb Stuart

Kamera:

Michał Łuka

Bradley James, Martin Sensmeier, Jose Miguel Vasquez, Ross Anderson, Finney Cassidy, Sam Gittins, Kiowa Gordon, Tatanka Means, Matt Mercurio, Filip Lipiecki (více)

Epizody(4)

Nesourodá jednotka odhodlaných vojáků zvyklých dělat si věci po svém razí za druhé světové války cestu invazi spojenců do Itálie. (Netflix)

TheSpearCZ

Liberator je zajímavé válečné drama podle skutečných událostí na styl Band of Brothers od Netflixu, které zpočátku zaujme tím, že je celé nasnímané v rotoskopii a právě na to tu lidi tak nadávají, ale já to napíšu jinak... Myslíte si, že je normální dávat hned seriálu odpad jen proto, že se Vám nelíbí jeho animace? To je jako kdybyste si pustily černobílý film a po pěti minutách k tomu tady začaly psát slohovku o tom, jak se na černobílé filmy nedá koukat a ohodnotily všechny černobílé filmy odpadem. Lidi fakt se zamyslete se, člověk tenhle styl animace opravdu nemusí mít rád, ale měli byste se taky zkusit podívat na samotný příběh a postavy, protože ty byly skvělé. Každý díl přináší nové bitvy a zobrazuje postavu velitele Sparkse, který začíná naverbováním všerasové roty a postupně s každou bitvou získává zásluhy a vyšší hodnost. Líbila se mi struktura ostatních postav, nebylo to právě jen o Sparksovi, ale za ty čtyři díly stačí přirůst k srdci třeba takový Gomez nebo jeden z německých velitelů. Vyústění v posledním díle bylo parádní! Jediné co ještě můžu říci je, že to mohlo být minimálně o 2-3 díly delší, ale když je to podle skutečných událostí, tak mi to zase tolik nevadí. Super seriál. /75%/ ()

rublik05

Přestože jsem si musel na poněkud nezvyklou animaci chvíli zvykat, nakonec jsem si na vizuální provedení zvykl a celkové zpracování se mi moc líbilo. Jednotlivé díly mají spád, jsou plné akčních scén, najdeme zde hned několik vcelku sympatických postav a oceňuji i poutavé vyprávění a dobré kamerové záběry. Velice se povedly i emoční scény, také drsné válečné výjevy působí realisticky, z některých scén mi až běhal mráz po zádech. S minisérií Liberator jsem nadmíru spokojený, sedlo mi jak zpracování, tak i tempo a ve finále se jedná o sympatické válečné drama, které sice nepřináší nic nového a trochu napodobuje styl Bratrstva neohrožených, přesto však vřele doporučuji všem, kteří se zajímají o válečnou tématiku. 7/10. ()

sunfreedom

Nemohu říct, že by mě to neoslovilo, ani že by se mi to líbilo. Ztotožňuji se s některými recenzemi, které nechápu použití daného vizuálu. Když si vzpomenu třeba na Valčík s Bašírem, tam mě to trhalo oči mnohem méně. Nevím, nemohu se rozhodnout, jestli bych něco takového chtěl vidět znovu. Spíš ale asi ne. ()

PaulCZE odpad!

Vezmete pár amatérských ochotníků, šoupnete je před zelený plátno, naklíčujete pozadí, proženete to celý hnusným filtrem a budete se modlit, aby to skrylo nedostatky.. a bum bác, máte veledílo hodné Netflixu, tedy odpad. Jako bonus, naivní skolačky si budou myslet, že to je animace :) ()

pafka

Opravdu, neceka jsem to, ze "animak" ve me vytvori zazitek ze 2sv.v. takovy, ze o nem premyslim i par dni potom, co jsem shlednul. Chvilema jsem se divil, proc to je vlastne animovany, kdyz predloha s herci se musela natocit. Ovsem to vsechno okolo uz bylo vytvorene mimo realitu. Prekvapive skvele. ()

Reiner odpad!

Proboha takto zprznit možná i kvalitní seriál tím, že z něj udělám animák? Hnus největší. Tomu nebudu věnovat čas ani zájem. Škoda.... ()

smarkus

Bolo to skratkovite a rozsekane. Znieslo by to aj 2 casti navyse, nebol tam ani priestor na oblubenie si postav, navyse niektore skoky boli prilis vyrazne, nebolo to ucelene. Ale stacilo to na 4 hviezdy. Vizual ok, ak to cloveku nevadi uzije si to. Pribeh jednotky je velmi zaujimavy ale dal sa spracovat po dejovej stranke lepsie... ()

PaTeXx

Mám radost, že se v seriálu neobjevily typické bitvy (Normandie, Pearl Harbor), ale spíš jsme mohli sledovat pozvolný postup jedné konkrétní jednotky. Specifická animace (se kterou se podle mě tvůrci inspirovali u Telltale Games) tomu dodávala na originalitě a já takovou originalitu vítám. ()

panki9922

Celkový dojem po zhliadnutí je trochu zvláštny. Celý čas som mal skôr pocit, že sledujem niečo čisto fiktívne a nie skutočný príbeh vojenskej jednotky zloženej z rozličných etnických skupín, ktoré sa doma v štátoch nemohli napiť v krčme z toho istého pohára. Liberator nemá zlý námet, pretože si moju pozornosť udržal bez problémov, ale chýba tomu kvalitnejšie spracovanie. ()

CallisCZ

Mno, tak abych nebyl schopnej dokoukat ani první díl série, to se mi dlouho nestalo. Když na to nemáte rozpočet, nedělejte to. Zpracování je laciný, hnusný a má to chvilky, kdy se obraz "kouše". Děj skáče nelogicky od čerta k ďáblu. Postavy jsou nijaký... ()

Tempest

Nelze se vyhnout srovnání s Bratrstvem neohrožených, který tento seriál velmi připomíná. U mě vyhrálo bratrstvo, přece jenom hlavně bojové scény byly o moc lepší. Toto je spíše osobní zpověď velitele velmi nesourodé jednotky složené hlavně z Indiánů, amerických Mexičanů a Italů. Popisuje jejich bojovou cestu z Itálie, přes Francii, až do Německa. Stěžejní jsou zde pocity a vzpomínky hlavního představitele, bojové scény jsou spíše krátké a někdy možná i odbyté. Seriál zaujme i nezvyklou animací, ale mohl být přece jenom o něco lepší. Za mě 70%. ()

darthboal

Já nevím. Dlouho tu nic takového nebylo, ale kopírka Band of Brothers je zde vidět značná a příběhy mi přijdou občas nedotažené. Ta prazvláštní animace tomu taky nepřidává příliš. Po chvíli jsem si zvykl a již mě tolik nerušila, ale příště radši klasiku a dám o hvězdu navíc. ()

liebgott

Nemám daleko k pěti , Seriál kombinuje spoustu zajímavých věcí A)neohráné Italské tažení B) Animace která se dost povedla , jen mě dost štvalo místy nedodělané krajiny C) Jednotka poskládaná z vyvrhelů US army vedená správným chlapákem Cpt . Sparksem a jako bonus  ten chlapík Coldfoot který seriálu dodal nádech , vlastně je škoda že mu nevěnovaly více času . Liberator je velice zajímavá miniserie vlastně tak trochu animované bratrstvo neohrožených , místy pár historických nepřesností a nějaké ty chybky v animaci ale jinak můžu Liberator jenom doporučit ! ()

Smejca

Tak jsem si projel profil pana jablicka a pankace...jeden ma modrou knížku a druhej furt spi u maminky...oni to nepochopi..ten serial ukazuje to co jim chybi...nekoukejte dolu kluci..tam take, ale i nahore..a to se dohnat neda...ma to chyby..ale ma to dukaz o lidske vuli...ale to nepochopite..pyzamko..zuby a spat... ()

VSpaca

Výborný zpracování! Po 1.dílu jsem věděl, že to bude dobrý a šlo to na jeden dech. Děj založen na skutečnosti, což hodně zvyšuje emotivnost série. Ještě pochopím, že se na to někomu může špatně dívat, je to nezvyklé. Ale hejtovat tady herecké výkony, režii apod. ukazuje na vaši omezenost, jak v inteligenci a představivosti. Možná si občas přečtěte nějakou knihu, jenž fantazii rozvíjí! Pohledem z druhé strany totiž zjistíte, že si filmaři můžou dělat doslova co chtějí. A při dobrý aranži, což se zde povedlo, je všechno napínavější a zábavnější. 90% ()

WikingVik

Wow, nejdříve jsem se toho bál a dal jsem si díl "na ochutnávku". Potom už jsem to ale "slupnul jako jednohubku". Dávkování dobré ... slušnej příběh, spád, trocha nostalgie, historie co většina lidí zná. Za mě velmi dobrý, prostě pobavilo ... 80%. ()