Let It Be

• Velká Británie Beatles at Work (pracovní název) (více)

Tento dokumentární snímek mapuje poslední etapu existence nejslavnější kapely všech dob - The Beatles. Když kapela počátkem šedesátých let začínala, bylo jim všem kolem dvaceti, byli nevyspělí a nevěděli, co všechno od života a od hudby chtějí. Na konci desetiletí se ocitají ve fázi, kdy už to vědí, ale zároveň si také uvědomují, že každý z nich chce něco jiného. Práce na hudbě už dávno není společná, každý ze členů svoji energii soustředí hlavně na svoje vlastní písničky. Paul by chtěl být po smrti dlouholetého manažera novým "šéfem" kapely, John podléhá vlivu Yoko Ono a heroinu, George je zahořklý kvůli tomu, že jeho vlastní hudbu nebere "hlavní tvůrčí dvojice" vážně a Ringo už toho má všeho po krk. Díky tlaku zvenčí i vnitřnímu pnutí se kapela na začátku roku 1970 rozpadla, přesto se ale předtím zvládla vzepnout a natočit desky "Abbey Road" a "Let It Be". "Abbey Road" je ikonickým dílem od titulní fotografie po poslední píseň. "Let It Be" poznamenaly spory o hudební produkci i neshody mezi hudebníky. Dokument, který nese stejné jméno, se nese v podobném duchu. Zachycuje atmosféru ve studiu a problematický vznik nahrávek, zároveň také dokumentuje legendární "koncert na střeše", poslední společné veřejné vystoupení skupiny. Skupiny, která existovala pouhých deset let, přesto v mnoha různých smyslech pomohla změnit svět a položit základy současné popkultury. (Morien)

panic25

film ukazuje beatles už posledním stádiu kdy lennon začíná vodit na zkoušky yoko ono a to se nelíbí ostatním členům kapely především mcartneymu, ale písně zůstaly i na atmosféru uvnitř skupiny stále stejné ()

bouchy02

Něco zcela výjimečného, můžeme tu pozorovat různé nálady, hádky, ale i tah na bránu při vytváření nových hitů. Někomu motá hlavu, že Let It Be je jako album poslední a film je vydán po rozpadu The Beatles, ale není to tak. Poslední album je Abbey Road, po létě 1969 už se ani nescházeli. Touha po koncertování se vyjevila při něčem, co nazýváme "Apple Rooftop Concert" a když se tohle řekně, každý ví, o co jde. Možná je celý film "divadlo", možná "dokument", ale je to fuk. ()

jendelin888

Legendární koncert na střeše, fanda brouků si příjde na své když uslyší syrově přehrávané fragmenty slavných písní. Zajímavý dokument, ve kterém je ale až moc “Paula“. Kvůli Yoko davám jen tři hvězdy. ()

balstar007

Velmi pěkná podívaná :-) Ale stejně mi příde že film je zpíše zaměřen na Paula McCartneyo a ostatní jsou stlačováni do pozadí :-) Ale co na tom sejde. Celí film byl pro mě velký zížitek :-) Jako poslední film Beatles je prostě úžasný :-) Já jsem se rozhodně nenudil :-) Podle mého soudění patří tento film mezi nejlepší muzikáli 20století, a hlavně můj je tento film druhý oblíbený ze serie Beatlesovských filmů. Prostě super bomba :-) Tento film doporučuji veselím povahám :-) ()