Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Prekombinovaná a hlavne neskutočne zamotaná blbinka na ktorej som ako 9 ročný krpec bol v kine. Ale ani vtedy ma to nejak extra neoslovilo. Vadili mi ústrední predstavitelia Macha a Šebestovej a vadili mi aj pitvoriaci sa herci, ktorí sa tu akorát strapňujú. ()

Braddy

Úplně do koše bych tento film neházel. Dětem se možná může líbit víc než nám, dospělákům. Myslím si, že kdyby se býval natočil bez účasti čínské části, vyšlo by to mnohem lépe. Ale pokud si vezmete ty části, ve kterých účinkují Iva Janžurová, Petr Nárožný nebo Jana Švandová (a kupodivu i V. Jandák), tak jsou docela vtipné a místy jsem se docela zasmál. Bohužel pasáže s dětskými představiteli (a těch je ve filmu většina) jsou k nekoukání. O účasti čínských postav nemluvě. Takže když se to sečte, je to bohužel podprůměr. A ta "missionimpossiblovsky" předělaná úvodní píseň je teda taky dost brutální! ()

PALINO

Duo Macourek-Vorlíček predstavuje bezpochyby talentovaných rozprávačov, no tento film sa im vymkol z rúk. Neobsahuje totiž žiadne kúzlo, žiadnu atmosféru, ba dokonca ani jednu scénu, nad ktorou by sme sa vyložene pobavili, čo je z hľadiska ich predchádzajúcej filmografie veľkým prekvapením. Nemôžu sa ale na nič vyhovárať. Mali k dispozícií zaújimavý námet a ak vynechám detských predstaviteľov, ktorý pôsobia dosť neprirodzene, mali aj vynikajúcich hercov. Väčšina z nich však nepodáva taký výkon, na aký sme zvyknutí a jediný, kto vo mňe dokázal vyvolať ako taký úsmev, bol Jiří Lábus ako psík Jonatán. Deťom sa film asi bude páčiť, no pre nás ostatných predstavuje každá minúta jednu malú filmovú tragédiu. ()

Red Meat odpad!

Tenhle film je skutečně hodně nepovedený a ani zdaleka, resp. vůbec nevystihuje kouzlo původního animovaného seriálu. Sled méně a vůbec vtipných scének mohou ocenit opravdu jen ti nejmenší. Takhle prznit kultovní večerníček... ostuda! ()

Theraphosa

V poslední době se mi zdá,že Vorlíček moc nevychytává svoje snímky.Tento kousek je příklad mluvící za všechny.Oba hlavní hrdinové se snaží někdy až trapně podobat svým kresleným předchůdcům.A pan ministr,hm,ještě že je teď na hradě. ()

wosho

Sklamání a beznaděj dýchá z pokusů filmařů převést do filmové podoby nepřeveditelný animovaný seriál. Ve snímku není ani zbla z toho, čím oplývala animovaná předloha. Humor a hravost sice zůstaly, ale jsou spíše k vyvolání slz a ke vzteku divákovi. Příběh je výtažkem obsahů starších děl Vorlíčka a Macourka a pohromadě moc nedrží. Zvolení dětští představitelé jsou otřesní a ani staří bardi naší kinematografie se moc také nepředvedli-není se ani čemu divut, když vlastně nemají ani co hrát. Celkově se jedná o film, jemuž ** dávám z lítosti k úctě jeho tvůrců, jenž dali naší kinematografii mnoho dobrého a nesmrtelného. ()

Paity

Jen z nostalgie k perfektnímu večerníčku, který neměl chybu. Naopak čtyři hvězdičky nedávám za naprosto zpackaný casting, který umožnil, aby Macha a Šebestovou hrály dvě naprosto nesympatické děti. ()

Mafiapau odpad!

Brutální průjem.. Slovy mého 26-ti letého já to dokážu popsat, avšak líp to dokáže vyjádřit spíš mé 8-mi leté.. které už tehdy svým nerozvinutým mozkem, s vysokou tolerancí trapnosti, u tohoto filmu dostával záchvaty krindže. Beze srandy.. když i osmy letý děcko ví že ten film je sračka.. Celý film je předabovaný do CZ ačkoliv je to český film.. aha.. ve spolupráci z Bežinkem, a hlavní direktor China TV byl "Zhang Bin" čiling. Bin bang bong, čim BAN bonk. Nechápu jakej fíčůrink tohle měl bejt mezi klasickou Českou pohádkou, a nějakým duchem bojovníkem za cenzuru z Číny co vypadá jak zhublej Hagrid po tom co byl protáhnutej Klanem Létajících Dýk. Opravdu jediný co z tohohle filmu nebyla sračka.. byl "Dementní Dědek" AKA přetvořenej kuba, co tam dodával "ftípky" ze kterých se šlo po snížené laťce "humoru" (odříkávání vět se špatným voice-actem a lip syncem) alespoň zasmát. 1/100 za Dědka rozmrdávače, a tím, že tohle mělo společného s Harry Potterem více jak poslední díly HP her. ()

derryl

Tak nevím, ale tato infantilní groteska od dua Vorlíček - Macourek je pro mne opravdu velkým zklamáním, když si uvědomím jaké skvostné komedie dříve točilo... Příliš "přeplácaný" scénář a velmi nedůsledná dramaturgie činí z tohoto "díla" podívanou pouze pro děti pod 5 let věku. ()

Kevadros

Naposled a taky poprvé jsem to viděl ve svých 11ti letech a docela se mi to líbilio...už se na to snad nikdy nepodívám, protože by to asi šlo dolů :-) ()

Foxhound#1

Tak tohle se nepovedlo. Zlatá animovaná verze a staré MC pásky co jsem poslouchal jako malej špunt, tohle vůči nim působí jako facka. ()

Mo.

Šebestová vypadá jako jeden z těch kluků, co ho na základní škole nikdo neměl rád a Mach mi připomíná drobet jetou českou emo holku. No tvářilo se to docela dost slibně, ale bohužel, naproti veškerým očekáváním, se žádný bizzar sex ani po hodině a půl filmu nekoná a celou dobu se děj dost nepochopitelně točí kolem prapodivného kusu starého telefonního přístroje. A všichni se zcela schizofrenně tváří, že skrze něj lze vykonávat jakési prapodivné magické rituály, jež mají reálný dopad na svět kolem. Kupodivu u tohoto až příliš nevinného fetišismu vše končí a dokonce ani zřetelně se rýsující potřeby čtyřnohého stvoření, mylně zaměňovaného za psa, nedojdou naplnění. Vpravdě poněkud nedomyšlený počin... ()

willis

tak takhle ne. jeden vtip, jedna hvězdička. pí Zázvorková: "proboha, vypněte tu televizi nebo nám sem všichni nalezou". ()

Macik

Viděl jsem jen asi tak 25 minut a to mi stačí..... Proč??Proč pane Vorlíčku??Stálo Vám to vůbec za to??? ()

Terezinka198

Nehodnotím. Viděla jsem snad pouze jednou jako dítě.. a ti herci mi byli nesympatičtí. Snad jenom Nárožný, Lábus a Zázvorková se tam mihli, ale opravdu si nepamatuji, co tam měli dělat... a raději ani vzpomínat nechci. ()