Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko

• angličtina The Magic Receiver (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternativní 101 min)

Mach a Šebestová, kreslené postavičky Adolfa Borna ze seriálů, které si oblíbilo už několik generací, se rozhodnou poznat svět lidí. Kouzelné sluchátko splní i toto přání a tak se ti dva, i se psem Jonatánem, ocitnou znenadání ve vilce malého města, kde žije babička s vnukem Jakubem. Docela sami, protože Jakubovi rodiče jsou služebně v Číně. Sluchátko umí hotové zázraky, jenže to, co je v seriálu docela běžné, může mezi lidmi natropit hotový zmatek. Do školy nelze jen tak přijít, nové žáky musí někdo z dospělých přihlásit a už vůbec ji nelze nechat zmizet. Savojská královna musí opustit trůn jen proto, že si Šebestová chtěla sáhnout na její korunu a proměna lidí ve zvířata či neandrtálce budí hotové pozdvižení. Dokud je sluchátko v rukou obrýleného kluka a děvčátka s červenou mašlí, lze všechny omyly do jisté míry rychle napravit. Horší je, když se dostane do nepovolaných rukou... (oficiální text distributora)

thomasnikrs odpad!

Díky dcerce jsem měl možnost toto "utrpení" shlédnout až do konce. Macourek s Vorlíčkem snad měli nějakou hodně slabou chvilku. ()

Pitryx

Tak spor o zneuctění animovaného seriálu nechám stranou. Okomentuji jen příšerné herecké výkony všech zúčastněných. Autoři asi nepřišli na jiný nápad než na pračlověka, nebo nebylo na jiné masky. Na druhou stranu některé triky vcelku ušly. A někdy jsem se i místy bavil. Jen ta stopáž mně přišla zbytečně dlouhá, nevím jak dětem. Podruhé asi ne. V závěrečných titulcích je uvedeno, že ve filmu byly použity záběry z filmu „Adéla ještě nevečeřela“. Musím přiznat, že ani na podruhé, když jsem to hledal, jsem ty záběry nepostřehnul. ()

ostravak30

Problém filmu je v podstatě základní dějová linka, která neexistuje. Tvůrci si vypůjčili epizody ze seriálu a nenápadně je implementovali do filmu. Jak neandrtálci tak zmizení školy, alespoň co se tak pamatuji, se v seriálu objevilo. To vše je zmotané do krádeže sluchátka a faktu, že realita animovaného seriálu je odlišná od té, co známe my. Tím si tvůrci zadělali na velký problém, neboť děj pěkně roztříštili, čemuž pomáhá i anabáze se Savojskou královnou. Jediná cesta ven tak byla možnost, že by byl snímek zázračnou porcí srandy. Jenže film je zbytečně složitý a toho humoru zase tolik není. Já jsem se nejvíc pobavil ve scénách s Petrem Nárožným a Jiřím Lábusem, ale to je na čtyřiadevadesát minut poněkud málo. ()

majk_n

Tak ubohé herecké výkony jsem už dlouho neviděl a divím se, že tohle si takový režisér jako pan Vorlíček nedokáže ohlídat. Nebo se všichni naši režiséři bojí mít na naše "hvězdy" vysoké nároky? ()

rafix

Jako malý jsem se díval na Večeníček o Machovy a Šebestové a věrném psím kamarádovy Jonatánovy. Tenhle hraný film se povedl a je dokonalý. ()

Toumyk

Ale no tak zas taková hrůza to není...sice není nad kreslenou klasiku, ale rozhodně to není odpad, který patří do spodní dvoustovky... ()

BisiJoker

Pro malé děti pěkné ale tohle se vůbec animované verzi nepřiblížilo.Dobrý nápad ale špatně provedeno....možná příště. ()

Marquis odpad!

to uz je sakra kumšt umět natočit dle večerníčku Macha a Šebestové celovečerák- hranej. Už výběr herců- děs. Příběh? Děs. Kde je ten humor i pro dospěláky, kde je tan neuvěřitelná ukecanost. Když už , měla to být groteska ala Skřítek od Vorla a možná by to natočit šlo s tím, že by tam hodně mluvil Nárožný. To by mohla být sranda. Takhle si je určitě nikdo nepředstavoval. Nechápu Vorlíčkovu dlouhodobou ztrátu vkusu. Prostě přišla revoluce a ten člověk pracuje bez invence ztratil svůj rukopis. ()

HellFireFery

Strašně rád bych dal odpad, ale za výkony našich legendárních herců v čele s Nárožným, Zázvorkovou, Janžurovou či Lábusem, jsem se slitoval. A taky - vždyť jsou to moji oblíbenci Mach a Šebestová. :-) Ovšem - tenhle film je skutečně špatný a malí hrdinové jsou opravdu slizáci! ()

Aeres odpad!

Óda na "malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra", od úvodních titulků až do konce... žumpa českého filmu konečně dosáhla troškovského dna... Kaviárové tousty porevoluční kinematografie. Bravo. Za peníze se v ČR podepíše každá "hvězda" i ke gastronomickému pornu tohoto typu. ()

eMeMko

Chcete zprznit výborný animovaný seriál? Není nic snazšího, natočte k němu hraný pseudofilm. Vorlíček by s tím svým řemeslem měl vážně už seknout. Jak jinak si totiž vysvětlit, že těch pár jeho posledních filmů se zde potácí v černém hodnocení? Nekvalitní a zmatený scénář, prkenné herecké výkony (převážně dětských představitelů) a příšerný zvuk, to je jen rychlý výčet některých "kvalit" tohoto snímku. Korunu tomu všemu nasazuje šílený remix úvodní písničky, který hned na začátku filmu evokoval, že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Není se však čemu divit, když výběr hudby měl na starosti člověk, který si říká DJ Jonathan Sysel. Jednu hvězdu dávám za pár scén, které mě opravdu rozesmály, a to hlavně díky triu Lábus, Nárožný a Kraus. ()

pafka odpad!

Neda se nic delat, snad poprve musim udeli Odpad. Je to strasny. Tento film by se mel vyucovat jako odstrasujici pripad, proc zacit delat kontaktni zvuk, nebot tyhle postsynchrony jsou snad nejhorsi, co jsem kdy videl. Vylozene lituju ten herecky ansabl, ktery zde byl naprosto zneuzit neschopnymi tvurci. ()

harycek

Kurňa je to pro děti proč to hodnotí dědkové a báby , zeptejte se dětí?? mojí mamince se taky Arabela moc nelíbila!!! ()

Dixieboy odpad!

Téměř nikdy film za odpad neoznačuju, ale tohle už nešlo jinak... Vše špatně! Otřesné obsazení dětských herců... dobří herci se debilně pitvoří ... scénář a námět úplně na hovno... a ta příšerná paruka Jarmily Švehlové! :( ()