Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Princ Afron s mladším bratrem Otmarem vezou na hrad krále Jorgena darem překrásného ptáka Ohniváka, který umí přivolávat lásku a zaplašit smrt. Po cestě se Afron zamiluje do neznámé krásky. Ukáže se, že je to princezna Elena, kterou si jako svou vyvolenou vybral i zlý černokněžník Skeleton. Princ Afron se vydává na nebezpečnou cestu, aby svou lásku vysvobodil z jeho temných kouzel… Výpravnou filmovou pohádku na motivy bratří Grimmů natočil v roce 1997 osvědčený „pohádkový“ režisér Václav Vorlíček. Jeho stálý spolupracovník Miloš Macourek příběh obohatil o vtipné dialogy. Princeznu stejně jako v Kouzelném měšci hraje německá herečka Tina Rulandová, jejího otce, krále Jorgena, Horst Buchholz. V záporné roli černého vládce Skeletona exceluje Karel Roden a v roli babky Jadwigy Jiřina Bohdalová. (Česká televize)

(více)

Recenze (168)

lekr 

všechny recenze uživatele

Žádná perla to není, ale Vorlíček aspoň dokázal že všechno co natočí nejsou sračky..průměrná výjimka, kterou ozvláštňují alespoň její mystické prvky a především karel Roden, který se své role zhostil opravdu skvěle..němečtí herci jsou sice příšerní a Jiřina Bohdaloá tomu moc nepřidalala ale jsem rád že to dopadlo aspoň takhle... ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Taková známá pohádka z pera našeho slavného pohádkáře K. J. Erbena, kterou Pták Ohnivák je, si podle mě zasloužila lepší zpracování. Obzvláště když za kamerou stál náš přední pohádkový režisér Václav Vorlíček. Ale bohužel vrcholná Vorlíčkova éra byla sedmdesátá léta a ne polovina let devadesátých. Sice se hodně snažil. Do pohádky obsadil Rodena, Bohdalovou, Langmajera, Zounara, na chvíli Bočanovou a role prince a princezny opepřil pro Čechy neznámými tvářemi z Německa. Ačkoliv Tinu Ruland jsme už znali z rok staré pohádky KOUZELNÝ MĚŠEC, kde si ji Vorlíček mohl otestovat a asi věřil, že i v Ohnivákovi zahraje takhle dobře. Jenže se zklamal. Zde to byla průměrná princezna. Horší byl už jen ten samotný pták, ta vycpaná atrapa z kabinetu přírodopisu, kterou někdo přestříkal na oranžovo. [7567. hodnocení, 149. komentář, 42%] ()

Reklama

Linzi 

všechny recenze uživatele

Pták Ohnivák je možná o trošku "slabší" pohádka, než jsou (mé oblíbené) pohádky Jezerní Královna a Kouzelný měšec, které byly (všechny tři natočeny) v koprodukci s Německem a režírovány panem Vorlíčkem. Tudíž bych dal 3 hvězdičky, ale vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení uživatelů a opět jejich dost kritickým komentářům, dávám 4 hvězdičky! Takže tu jednu hvězdičku navíc dávám "na truc", díky zdejšímu hodnocení + za opět velice krásnou hudbu Ondřeje Soukupa a zpěv sopránu (čili Ptáka Ohniváka). To je fakt úžasná zpěvačka. Vyzpívat takové výšky!!! A Vokál Lucky Bílé, taky ujde! Prostě úžasná hudba, jako v Jezerní královně i Kouzelném měšci! Pánové Soukup a Hapka umí! A co se týče obsazení a hereckých výkonů - opět ta půvabná princezna (Tina Ruland) z Kouzelného měšce a další velikáni jako Roden, Labuda, Langmajer, Bohdalka, dejme tomu Bočanová. Já jsem spokojený. Já jsem pohádkovej! ... :-) ()

Finskej odpad!

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné. Zjištění, že to natočil Vorlíček, mě málem porazilo. No, každý si někdy sáhne na dno a tady je špatné snad úplně všechno: jméno ústředního záporáka si scénárista snad musel nechat poradit, protože to by sám nevymyslel, princ Afron vypadá – jak to říct diplomaticky? – jako puberťák s přičesanými chlupy mužnosti pod nosem, jeho bratr je pro změnu Spiderman, celkově splácaný děj je slaboduchý a princezna se tváří jako naštvaná kremrole. Zbytky zachraňuje snad jen ústřední záporák, jen člověk neví, proč se motá kolem té naštvané kremrole, když by někde měl vést Sarumanovu úderku. Achjojo ojvajoj. ()

v.indruchova 

všechny recenze uživatele

Na koprodukční pohádku je vcelku povedená. Onoho inkriminovaného ptáka každý zná hlavně v knižní podobě. Karel roden svým hereckým umem opravdu září. Jinak ostatní se spíš jen tak blesknou a někteří se jen objeví a hned zmizí. Nevím zda bude vhodné pohádku dětem pouštět asi až velkým.jako jsem já. :) ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Postava Skeletona (Karel Roden) je narážkou na Kostěje, postavu slovanského folklóru, který měl stejně jako filmový Skeleton životní sílu skrytou v předmětu mimo své tělo. (Nick321)
  • Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)

Reklama

Reklama