Semena zla

(neoficiální název)
  • Velká Británie Inseminoid (více)

Skupina vědců objeví na vzdálené planetě mimozemskou formu života, která se netváří příliš přátelsky. Při jednom z mnoha výzkumů podivné jeskyně je napadena astronautka neznámým tvorem, který ji oplodní mimozemskými vajíčky. Žena se zdá být v pořádku, ale opak je pravdou - sama se začíná měnit ve vraždící stroj a to, co roste uvnitř jejího těla, se již chystá ukázat ve své plné kráse ... (Chupacabre)

MaedhRos

Jóóó, ty feministky, jejichž eseje jsem byla nucena číst do žánrových studií, by si na tomhle smlsly. "Monstrous feminine", "evil mother", "castration anxiety" - aj, zmocňuje se mě akademická nostalgie. "Mateřství vás změní", jak se říká - autor scénáře horlivě přitakává a jedním dechem dodává "...v monstrum". 'Inseminoid' je docela funkční a koukatelný SF horror s několika velmi dobrými momenty a překvapivě efektním zabijákem, nicméně na víc než na jedno použití asi nebude (pokud tedy nejste zatíženi na psychoanalýzu či osmdesátky, eventuálně na obojí). ()

Kusko.t2

Už dávnejšie ma tento horor zaujal, ale k jeho projekcii som sa dopracoval až teraz. Príležitostne som si na neho spomenul a bol plný očakávania, či mi spracovanie tejto témy bude vyhovovať. Keďže som vopred vedel iba to, že sa jedná o hororovú sci-fi klasiku starej školy a videl iba výborný VHS cover , tlmil som svoje očakávania. Inseminoid ma ale veľmi príjemne prekvapil. Osobne som čakal uslintaného gumeného aliena, ktorého prítomnosť, podobne ako aj akt oplodnenia, sú to zobrazené však len v nevyhnutnom množstve. Evidentne Normanu J. Warrenovi nešlo o nejaký ten mimozemský sex, účelnú nahotu pre potešenie očí, ani o nemotorného gumáka likvidujúceho posádku. Norman na to našťastie išiel s istou dávkou seriózneho prístupu. Do hlavných ženských úloh sa podarilo vybrať celkom pekné slečny, ktoré by bola radosť oplodniť aj na Zemi svojim druhom :) (herecký prejav tiež na nadpriemernej úrovni v rámci žánru), a taktiež nezaostáva ani hudba len podtrhujúca už aj tak obstojnú atmosféru, či štýl kamery. Horor tam je, mimozemský šmejd takisto, a navyše všetko spolu funguje. Ja som bol veľmi spokojný s výsledkom. ()

kaylin

Silné na filmu „Inseminoid“ je to, že je zde spojení těhotenství, sexu, a to v konfrontaci s násilím a nechutností. Díky tomu je to silné a má to svou výpověď. Není to vyloženě samoúčelné. Britové ukázali, že mají na to, aby natočili snímek, který nebude vykrádačkou „Vetřelce“, bude trochu svůj a bude navíc trikově celkem povedený. A „Inseminoid“ tohle zvládnul. ()

PKD

Zase 1 promarněná šance. Cituji z nejmenovaného zdroje...Judy Geesonová hraje astronautku, která byla na cizí planetě znásilněna mimozemšťanem, začne zabíjet a porodí monstrum. Veskrze násilnický film, zaměřený na milovníky sadismu a pornografie. A teď k realitě. NE v obou bodech obžaloby. Autor tohoto popisku v jisté megakultovní publikaci, film přinejmenším, neviděl. Zatímco sadismus obecně ve filmech ne, tak to druhé ANO. Jenže, ono tam není prostě ani jedno. Slovy snad asi 3 slušné scénky, které dají vzpomenouti na italské 80tkové fláky a zbytek je jen pouhý britský stín svého o něco vytuněnějšího kolegy XTRO. Který a to si přiznejme, taky není zrovna žádný zázrak. Ale zase je tam ta plodnice, přilepená na obličej ufouna. Co tomuto hyperblábolu ovšem dodalo grády, tak zcela jistě britský přízvuk (něco, co mi zní v souč. SW jako pěst na ucho) a ta HUDBA, na kterou tady každý 2. nadává a já to chápu. Nicméně, mě tedy nevadila a totálně jsem uchcával smíchy z podivné směsky Einhornových Shock Waves a oněch již zmíněných horrorů made in '80 Italia. Mohu ale prohlásiti, že dr. Kristin Westphalenová ze seaQuest DSV už tehdy byla kočka. Výprava jest vskutku kulervoucí a rozhodně jsem proto, aby se tento filmík stal pro mnoho lidí, totál qulity pleasure. Já k nim satanžel patřiti nemohu, neb jsem se sice bavil, ale 1x stačilo. To by tam holt musela býti ta ´´pornografie´´ a více krásně a úchylně dementních dialogů. Potenciál rozhodně byl. Cyborg tak zůstává stále králem. Tady se jedná jen o dosti z mého pohledu dietní svačinku. Vím, že čajíčkáři umí (zvláště v oboru XXX již od 70.let, o dost více). A rozhodně nesouhlasím se zdejšími výlevy typu, posádka je banda kreténů apod. Mě zde připadali tak nějak nastejno a nikdo mi vyloženě nepřišel, že by patřil do léčebny. To spíše rejža a scénáristi. Vždy mě bude fascinovati 1 věc. Jak toto mohl někdo financovati a další se na tom podíleti. P.s. nestěžuji si. Neb jsem o tomto filmu věděl min. 27 let a před shlédnutím jsem si z prosté opičí zvědavosti přečetl všechny zdejší komenty. Takže jsem i teď i dávno před čsfd věděl, do čeho jdu. P. p. s. znalci Tří Sester si zde při likvidaci Geesonové, nepochybně vzpomenou na geniální song z desky Soubor Kreténů - Visení. ;-) ()

eraserhead666

Zpočátku to vypadá na vizuálně krásně pojaté levné osmdesátkové sci-fi horrorové béčko, zajímavé např. nezvykle velkým počtem posádky ženského pohlaví (což ve spojení se zajímavým názvem vyvolává příjemná očekávání – která ale nakonec budou zklamána). Jenže pak se to vše zredukuje jen na neustálé pobíhání chodbami a tunely, ksichtění hlavní záporačky a jen sem tam nějakou tu krev (a párkrát prsa) a na scénu nastoupí nuda. Škoda. Mohl to být parádní brak. 2,5* ()

• Ve filmu zazní zvuk, který je od roku 2014 pouzíván v herní sérii „Five Nights at Freddie's“. (hrnpol)
  • Původně chtěl Norman J. Warren orchestrální zvuk, ale z důvodu malého rozpočtu se rozhodl pro elektronické syntezátory. (Lajty)