Reklama

Reklama

Hluboko v temné džungli provádí šílený vědec Anton Arcane za pomoci svých pomocníků genetické pokusy, při kterých se snaží získat nesmrtelnost. Míchá při nich lidskou a zvířecí DNA a vytváří tak obludy, které nikdy neměly spatřit světlo světa. Jeho protivníkem je Muž z bažin, kdysi také vědec Alec Holland, nyní napůl člověk a napůl rostlina, který za své vzezření vděčí právě Arcanovi. V boji proti svému nevlastnímu otci stojí po boku Muže z bažin krásná dívka Abby, jejíž krev Arcane potřebuje k dokončení svých zvrhlých plánů. (Řitka video)

(více)

Recenze (47)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie, ktoré pôsobí lepšie, ako predchádzajúca časť, pričom sa na nej podieľal o dosť horší režisér. Tentoraz, ale vyhráva na body. Potešujúci je fakt, že to vyzerá podstatne komiksovejšie, čiže prikláňa sa svojou atmosférou viac k predlohe a špeciálne masky sú o stupienok kvalitnejšie. Takže dve dôležité veci, ktoré snímky takéhoto druhu predstavujú. ()

choze odpad!

všechny recenze uživatele

Kdysi mě Wynorski dostal svým SOUBOJEM SE SMRTÍ, od té doby je ale pro mě každý jeho další titul zklamáním, ne-li přímo utrpením. Oproti už tak slabé jedničce sice dodal výrazně atraktivnější slečnu, víc zábavné pyrotechniky a mutantů, ale taky víc nevtipných komických figurek (malí kluci, buranští paliči). Tromu ani tenhle odvar z ní nemám rád. Nuda. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

The Return of Swamp Thing rozhodně není moc povedený film. Je zde sice k vidění několik zajímavých scén a docela slušné masky, ale jinak je to přehlídka špatných hereckých výkonů a trapného černého humoru. Který nebyl absolutně trefný a už skoro vůbec vtipný. Možná je to tím že stárnu, ale od filmu z konce osmdesátých let bych čekal rozhodně o trochu víc. Lehká inspirace od Tromy je nepřehlédnutelná, ale filmům od této společnosti nesahá tenhle kousek ani po kotníky. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Už titulky napovídají, že tenhle film má ke comicsu ještě blíže. Některé scény přímo kopírují comicsové panely, což je fajn. Nejvíce asi moment, kdy Holland zavede Abigail na své místo uprostřed močálu plné květin, kde je navzájem začne spoutávat láska. Jinak jde o solidní pokračování, které jsem si i po letech užil. Největším tahounem filmu je charismatický Jourdan, naopak osinou v zadku jsou dva spratci, co by zasloužili narazit na jeden z pahýlů v močálu. A tady mě trochu zamrzelo, že močál nedostal větší prostor, neb je úžasně fotogenický. Hodnocení ponechávám. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

V prvním díle jim to s tím nablblým hlavním nehrdinou ještě vyšlo, ale tady už je to fakt přes čáru, Swamp Thing dává do držky každýmu, vyhodí do vzduchu barák nevinným lidem (Otázka zní- Je Swamp Thing rasista? :-o) a přitom sám nedostane ani facku, natož aby mu někdo byť jen nalomil větévku, co mu roste na hlavě. Člověk se až musí smát, že je to vlastně stejné universum jako Nolanův Temný rytíř (takovej fight Swamp Thing vs Bane, kurva, to by třísky lítaly, doslova). Nadruhou stranu pořád to jsou TY osmdesátky, takže nuda a nouze o zábavu (byť trashoidní) nehrozí. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (9)

  • Ve filmu je několik narážek na manželství Heather Locklear s rockerem Tommym Lee. Když je v květinářství záběr na pojmenované květiny, u jedné je cedulka „Tommy“. Později se chlubí postava Poinsettia (Monique Gabrielle) jizvou z koncertu Mötley Crüe. (Fenk)
  • Film byl natočen za 27 dní. (HellFire)

Reklama

Reklama