Buena Vista Social Club (1999)

Asi najkrajší dokument aký som kedy videl. Vidieť tých starých pánov a dámu ako oduševnene s elánom hrajú hudbu, ktorú milujú, rovnako ako život... Na toto sa nedá pozerať očami filmového kritika. Musíte to cítiť, a verte mi, pokiaľ nemáte srdce z kameňa, tak si po odchode z kina, niekde vo svojom vnútri, odnesiete aj kúsoček z tohoto filmu, ľudí, hudby, Kuby. ....hm...pri Kill Billovi som napísal, že "tohto roku už nič lepšie neuvidíte". No neviem ako vy, ale ja som niečo lepšie uvidel. Buena Vista Social Club. ........prepáčte mi, nechal som sa uniesť. Porovnávam tu dva filmy z úplne inej ligy. Ja parchant! Vlastne sa jedná o úplne iný šport! Sorry...

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Čo sú to za keci, že štvorka sprznila celú sériu? Každý diel je atmosférou odlišný a tento zatiaľ posledný (a akože dúfam že nie) je príjemným zákuskom s vlastnou dušou.

Matrix (1999)

Nápad nie je nič nové (v literatúre už 100x použitý), no na kinové plátno prvý krát takmer perfektne premietnutý. 5* pre ľudí, čo na filme pracovali a svoju robotu neodflákli (ako to už pri sci-fi býva).

Prci, prci, prcičky (1999)

Síce stupídne, ale vo svoje dobe zároveň celkom originálne. Dá sa prežiť a sem-tam aj prekvapí. Ale je to iba priemer, priemer, priemer, priemer,................

Prci, prci, prcičky 2 (2001) odpad!

Nezvyknem chodiť na kraviny, ale na túto som sa zhodou okolností dostal. V ŽIVOTE SOM SA V KINE TAK NENUDIL! Trápne predpovedateľné vtipy nasledujú dalšie rovnaké. Televízne seriály majú 3x vyššiu úroveň. Pred týmto filmom varujem každého, kto je aspoň trochu kritický. Scenáristovi guľku do hlavy!

Kill Bill (2003)

Jednoduchosť a krása haiku. Ano, tento film je KRÁSNY. Môžte si myslieť, že som sadista, ale nenapíšem viac. Tento rok už nič lepšie neuvidíte.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Za série s Mitchellom, potom to šlo rýchlo z kopca. Škoda.

Spalovač mrtvol (1968)

Po všetkých stránkach dokonalé dielo. Človeku sa až nechce veriť že vzniklo v Československu. Psychologický horor na ktorý sa len tak nezabúda. Okrem iného, celý film je dnes ódou na "čiernobielu".

Smlouva s ďáblem (2000)

Tak nevyrovnaný materiál som už dávno nevidel. Mali sa s tým viacej pohrať, mohla to byť bomba. Pôvodne som uvažoval o 3*, ale dračica Hurley a Ramisova príjemná réžia to zdvihli.