Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) odpad!

Ač jsem očekával, že budu zklamán, tak přesto mé zklamání mohutně přrdčilo to očekávání. Má to pěkné vizualní efekty. jinak nic nedává smysl - motivace chování postav, děj, časové posloupnosti, dialogy.Kupa nesmyslných připomínek minulých dílů a recyklace použitých postav. Až děsivá prázdnost nových myšlenek, jen věčné přepoužívání již dříve natočených motivů Bylo lepší, kdyby to opravdu udělali bez toho pitomého děje jen jako dadaistycké pásmo po sobě jdoucích visualních efektů.

Avenue 5 (2020) (seriál)

Pravda, serial je hodně vulgární a je to přehlídka lidské hlouposti, nicméně já se nad to povznesl a neskutečně jsem se bavil.

Bílá vrána (2018)

Takové umělecky zmatené. Ve filmu o baletním supertalentu je překvapivě jen minimum baletních scén. Není tedy moc patrné, čím byl tak výjmečný kromě gigantického sebevědomí. A nejsem zvyklý na americkou formu práce s jazyky- tedy 2/3 filmu jsou rusky s titulky.

Donbas (2018) odpad!

Naprostý propagandistický blábol. Prostě ukrajinské ministerstvo kultury ukazuje život na Donbasu v odtržených (okupovaných) regionech jako sled naprosto šílených situací, kdy prostí lidé žíjí ve sklepě na palandách při poslední svíčce bez elektřiny a pak se dívají v velké společné místnosti na televizi. U vojenských jednotek panuje naprostý chaos, vypadají, že ani netuší, kdo jim velí. Okrádají a vraždí místní obyvatelstvo. A točí propagandistické filmy, kde herce i část štábu na závěr postřílí, aby o tom mohli natočit další propagandistický film. Trochu mi to připomíná historky, jak se v 50. letech přiznávali kapitalističtí špioni z plánů prokopat tunel ze západu na sibiř.

Bradův život (2017)

Zcela jsem se minul s hlavním hrdinou. Utápět se v chmurných myšlenkách, že jsem to nikam nedotáhl a že tenhle spolužák je slavný a tenhle je bohatý, mi přijde jako o ničem.

Rocky Horror Picture Show: Návrat v čase (2016) (TV film)

Neviděl jsem ten původní film, takže nesrovnávám. Mě se to vcelku líbilo, takové zvláštně ujeté. Dýchala z toho na mě taková nostalgická nálada..

Ochránci (2017)

Nenáročná, čistě vizualní oddechovka. Evidentně ruská vykrádačka řady amerických filmů (X-men, marvel, ...¨¨) Nicméně jsem to sledoval v dobrém rozmaru až do nepřekvapivého konce a jsem ochoten tolerovat i zjevné logické nesmysly v ději. Nevím proč, ale prostě se mi na to dobře koukalo celou tu hodinu a půl.

Naprosto dokonalé (2016)

Viděl jsem serial a moc se mi líbil. Je tam obrovská míra sebeironie, absurdit. Je to obraz světa, kde image a být in je vše, na ničem jiném nezáleží. U filmu jsem se taky celkem dobře bavil, ale viděl jsem ho v televizi, na kino to myslím není. Proti serialu bych řekl, že nepřináší nic nového.

Láska časem prokletá (2007)

Nudící se pár střední třídy potká mladou, pěknou holku. Je sexualně ochotná ke všemu, neustále sjetá, ... takové typické zakázané ovoce.Během sledování jsem se spíš nudil a ten konec je tak nějak bez konce.