Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Jednoduchý (někdy možná až moc :-), oddechový serial. Roztomilé postavy - hlavně víla Malvína(Linda Rybová), Macátko(Norbert Lichý) a Liu(Viet Anh Doan).

Napospas osudu (2014) odpad!

Tak nějak mi to příšlo o ničem. Lidé reagovali podivně, z mého pohledu nepřirozeně. Jediný, jehož chování dávalo smysl, byl Nicolas Cage. Nejhorší je námět filmu, z mého pohledu nedával vůbec smysl. Vůbec mi také není jasné, jak si autoři představovali žánr filmu - jestli je to akční či náboženský film.

Minoes (2001)

Lehký, nenáročný film pro děti a milovníky koček :-)

Do neznáma (2016)

Nějak mě to nezaujalo. Ty řeči, co ten kosmonaut vedl, mi připadaly takové prázdné. A ještě k tomu nevěřím, že by mohl projít psychotesty. Také lhaní vesmírnému středisku nedávalo smysl.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Složité, překombinované. Strašně mě rozčiloval překlad na Cinamexu, kde zjevně z důvodu "korektnosti" překřtili černoušky na "vojáčky".

Jako dým (1999)

Jsem na rozpacích. Na začátek nastoleno silné a zajímavé téma ( sekty..). Pak se to nějak vymklo, je to cosi o nezvládnutém vztahu stárnoucího chlapa a mladé holky.

Ben Hur (1925)

Fascinoval mě ten závod čtyřspřeží. Ta nová verze z roku 59 je jen slabým odvarem.

Atlasova vzpoura: 2. část (2012)

Logická konzistence filmu se vymkla. Hlavní hrdina udělá veřejně vzpouru na soudu, kde se odmítne podřídit zákonu. Kupodivu ho pustí, zjevně podle logiky "do vězení se zavírají jen ti, co suhlasí s tím být zavřeni". Vzápětí ho donutí se podřítit výhružkou, že zveřejní pár fotografií, jak se drží s kamarádkou za ruce. Parní lokomotivy nemohou jezdit tunelem (kouř naplní vagony pro cestující). Když je vlak armádní special, tak se nesmí zastavit i kdyby to mělo znamenat srážku vlaků.....

Avengers: Age of Ultron (2015)

Mě se to nelíbilo. Začátek dobrý, ale ke konci chování hrdinů zcela ztratilo smysl. Na začátku avengers brutálně povraždí spoustu "nepřátelských" vojáků. Na konci je to v duchu "jediný nevinný civilista nesmí zemřít". Myslím, že každý svět, tedy i svět komiksových superhrdinů, musí mít nějakou vnitřní konzistenci, elementární logiku. Tady vše jsou hlavní hrdinové jen figurky pro pěkné vizualní divadlo a demonstraci těch "správných" hodnot.

Šimon kouzelník (1999)

Moc jsem tomu nerozumněl, ale tak nějak podivně mě to zaujalo.