Promiňte, že žiju (2014)

Výborná, vtipná oddechovka. Herecké obsazení se mimořádně zdařilo. Film dokázal i zajímavě gradovat, Skvěle jsem se bavil (viděno v televizi).

Oldboy (2013) odpad!

Film nedával žádný smysl. Děj nesmyslný, chování postav nesmyslné, psychologicky zmatečné. Žánrově mi to padá pouze do kateforie "brutální krvavý nesmysl". Asi hlavní chyba při sledování byla, že jsem nevědel, že jde o remake čehosi korejského. V těch krajích je možná takový styl zvykem.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Začátek mi přišel takový nezajímavý, ale když jsem to skoro přestal sledovat, tak se to dobře rozjelo, takže se mi to došplhalo až na 3 hvězdy.

Dárce (2014)

Vizuálně zajímavě zpracovaná pitomost. Vykreslený svět bez emocí je obtížně realný, technicky by asi nepřežil. Zcela nesmyslná je pyramida moci, kdy "bez emoci" předsekdyně projevuje slušnou dávku paranoi a mocichtivosti. Děj a chování postav má spoustu logických děr. A ta perníková chaloupka s kouřícím komínem na závěr, ta té mesmyslnosti dala vrchol. Prostě pokud se vám podaří vypnout logické myšlení a nechat se jen ovlivňovat pocity, tak se vám to může líbit Jakmile začnete přemýšlet, je to katastrofa.

Madame Sans-Géne (1971) (TV film)

Kterak bodrá pradlena ku slávě přišla a nezblbla z toho, jako všichni okolo. Nečekaně přesvědčivý Josef Chvalina jako patřičně slizký ministr Fouche

Kůň na balkóně (2012)

Film pro děti, na který se můžou dívat i dospělí. Postavy trochu schematické. Mile mě překvapila velká porce humoru. Příjemné na sledování.

Šach mat (1964) (TV film)

Královská hra z roku 1980 se mi líbila víc. Tady mi to připadá uměle kouskované, forma vítězí nad obsahem.

Budoucnost nejistá (2013)

Zajímavý herecký výkon Daisy. Jedna hvězda navíc za závěr. Celková logika tak nějak ve vzduchu.

Borgman (2013) odpad!

Absurdní drama bez smyslu. Pravděpodobně jakési varování před nějakými kulty s vlastními pravidly. Možná před cizinci a náboženstvím.