Kdybych byl špión (1967)

Chvílemi nudný děj přebíjí Blier a skvělá atmosféra.

Jakub lhář (1999)

Také bych rád viděl v roli Jakuba Vlastimila Brodského, bohužel film není k vidění v televizi, ani není k mání na žádném nosiči. Tento film drží jen herci Williams, Balaban, Arkin, Mueller-Stahl a Schreiber. Šance trumfnout Život je krásný se opravdu příliš nezdařila.

Střílejte na Francouze! (2003)

Dávám 3 a půl. Připomíná mi to Guye Ritchieho, místy smíchaného se starým dobrým francozským humorem. Gérard Depardieu ani zpěvák Johnny Hallyday tu nemají moc prostoru, spíše se mi líbil Harvey Keitel, který si roli Zammetiho viditelně užívá a nesmělý Raymond v podání Alberta Draye.

Collateral (2004)

Tento naprosto superrrrrrr thriller mi připomenul nejen serál 24 hodin, ale (podobně jako Válka policajtů) i zlaté časy francozské kriminálky. Geniální Michael Mann nezapře inspiraci geniálním Jeanem-Pierrem Melvillem.

Román pro ženy (2004)

První česká klasická romantická komedie a na první svého druhu u nás celkem slušná. Líbily se mi výkony herců, u ústřední dvojice to šak občas skřípalo. I vedlejší role se hercům povedly, mě se líbila Klára Sedláčková jako nesmělá kadeřnice, Jiří Bábek jako počítačový programátor, David Švehlík jako intelektuální blb a Ladislava Něrgešová jako Ingrid by klidně mohla nastoupit do Sexu ve městě. Na Stašovou a Donutila už bylo pěno dost chvály, takže moje další slova budou zbytečná. Jsem zvědav, jak se režisér mé oblíbené Redakce vypořádá s Vieweghovými Účastníky zájezdu.

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Woody Allen, Alan Alda a Diane Keaton ve skvělé a inteligentní komedii. Detektivní zápletka sice není jak od Agarhy Christie, ale film skvěle pobaví."Vše zakopává pod postel, dokonce i krém z dortu zakopává pod postel."

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Tento film patří k Woodyho stěžejním dílům. Není tu komedie na odreagování a film působí trochu depresivně. Přesto je to dobrý film a stojí za to ho vidět.

Darebáčci (2000)

Tento Woodyho film patří k mým nejoblíbenějším. Trochu mi to připomíná romány Donalda E. Westlakea.

Blázen z laboratoře 4 (1967)

No zas tak vtipné to není, ale jde to. Režisér Besnard natočil pouze dvě výborné komedie (Grand restaurant pana Septima a C'est pas parce qu'on a rien ŕ dire qu'il faut fermer sa gueule), zbytek je pouze průměr. A to platí i u blázna. Bláznovství hrdiny můžeme odvodit pouze podle toho, že bydlí u rodičů. Ti vás celý film otravují, aspoň, že otce hraje velikán francouzského herectví Pierre Brasseur. Lefébvre je zde oproti svým jiným filmům málo vtipný, ale aspoň zachraňuje scény s příšernou Marií Latour. Nejvíce mě pobavil jako vždy Paul Préboist a spolu s ním Pierre Tornade se svým parťákem. Film jsem viděl v takzvaném rychlodabingu a vůbec se mi nechce věřit, že české znění dělali stejní lidé jako MASH. Pavel Rímský má sice drsný hlas, ale na Bliera se nehodí, stejně jako Jaromír Meduna na Michela Serraulta.