Jeremiah Johnson (1972)

Asi jsem jeden z mála, ale mě se to nějak strašně táhlo. Příběh sám o sobě by nebyl špatný, ale nějak tomu prostě chybí větší náboj. Všechno ovšem zachraňují nádherné exteriéry a vůbec okolní příroda. Porovnávat tu tento film a legendární Tanec s vlky je poněkud divné, i když námět je hodně podobný. Costnerův kousek z tohoto duelu u mě jasně vítězí.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Čekal jsem rozhodně něco lepšího a zajímavějšího. Napínavé dobrodružství námořníků se prostě nekoná. Celý film se jedna kocábka honí za druhou a potom si díky promyšlené lsti zase role prohodí. A aby to nebylo tak jednotvárné, navštíví kapitán Russell Crowe se svojí družinou alespoň Galapágy. Kdo očekává pořádné námořní bitvy, bude asi zklamaný. Jedna je hned v úvodu a druhá až těsně před koncem. A to mi přijde na takový typ filmu zatraceně málo.

Doktor smrt (2005)

Tohle mě nějak nebavilo. Z velké části je to opravdová nuda a když se pár minut před koncem konečně začne něco tajemnějšího dít, je už prakticky po všem a běží titulky. Slabé dvě hvězdičky.

Manituova bota (2001)

Mayovky, které tak dobře znáte, hoďte všechny za hlavu. Tohle je vcelku podařená parodie s mnoha povedenými vtípky. Německou produkci moc nemusím, ale u této komedie jsem se několikrát od srdce zasmál. Žádná extra velká pecka to sice není, ale určitě pobaví. A o to přece v tomto typu filmů jde. 60%

Avatar (2009)

Co se týká technického provedení, nelze konstatovat nic jiného, než že je to naprosto špičková práce. Po grafické a celkové vizuální stránce je to přímo famózní podívaná, která bude jen těžko hledat konkurenci. V každém záběru a v každém filmovém okénku je znát, jakým mistrem James Cameron je a jak si s tím vším do detailů pohrál. Klobouk dolů před tím, jaký nádherný svět planety Pandora vytvořil. Nejen samotné prostředí, ale i veškeré obyvatelstvo, zvířata, rostliny, ale dokonce i drobnější hmyz. Prostě neskutečné ! Přesto nedám maximální hodnocení. Příběh mě totiž nedokázal zcela strhnout. Závěrečné válčení je sice velice efektní, ale pro mojí osobu zbytečné. Když se celá ta nádhera ničí, je to spíše mínusem. Proto "jenom" za 4 i když nerad.

Bílá smrt (2009)

Arktida není zrovna místo kam se obyčejný smrtelník běžně podívá. Pokud tedy nejste opravdový dobrodruh nebo vědec. Právě proto je to pro diváka docela atraktivní prostředí a když se tu objeví první podivná mrtvola, je to o to zajímavější. Bohužel příběhu chybí více napětí a nějaký prvek, který by vás v těch třeskutých mrazech něčím více zaujal. Padesát pod nulou je v nekonečných ledových pláních běžná teplota a 50 (myšleno procenta) je i moje hodnocení.

Velký Joe (1998)

Že jde o klon slavnějšího King Konga mi vůbec nevadí. Velký Joe se mi opravdu líbil. Jak zpracováním, přírodou, tak i efekty. Velmi sympatická je tu také Charlize Theron. Jako rodinná podívaná je to rozhodně dobré a přiměřeně dojemné. Čtyři hvězdičky dávám také proto, že tak nízké celkové hodnocení si Joe na CSFD určitě nezaslouží.

Fantastický pan Lišák (2009)

Po vizuální stránce je to docela zajímavé, animace je ovšem místy podivně trhaná. Ani co se týká příběhu, není to nějaký extra zázrak. A styl humoru mi také úplně nesednul. Lišák na to šel sice lišácky, mojí poklonu si bohužel nevysloužil. I tak dávám za tři.

Děsnej dupák (2009)

Ulítlé parodie mám rád. U téhle jsem se smíchy sice nezadusil, ale některé fórky a gagy mě vážně pobavily. Jiné naopak působí skoro trapně. Kvalita humoru je poměrně silně kolísavá, takže bych to zhodnotil jako tříhvezdičkovou nenáročnou zábavu.

Elitní jednotka (2007)

Ano, vzhledem k tématu je to slušně natočené. Jenže co je na tom až tak zajímavého ? Myslel jsem si, že uvidím něco výrazného nebo snad dokonce něco šokujícího z prostředí brazilských slumů. Gangy, zkorumpovaná policie, úplatky, přestřelky - to tady všechno je. Ale ona skutečnost je ještě horší. Stačí si o tom přečíst nějaká fakta nebo se podívat na příslušné dokumentární pořady. Potom zjistíte, že obsah tohoto filmu je jen slabší odvar reality. Proto dávám za tři.