Dar (2009)

Tragická událost v rodině a jak to následně poznamená všechny její členy. Nepřijde mi to zrovna nějak originální, takových filmů je už celá řada a "Dar" z této řady rozhodně nijak nevyčnívá. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale mě to ničím zvlášť neupoutalo. Snad jsem jen zaregistroval solidní projev mladé Carey Mulligan, kterou jsem do této chvíle příliš neznal. Sarandonová zahrála přesně to co měla, ale Brosnan mi ve své roli nějak neseděl. Takže tři hvězdičky jsou přiměřené hodnocení.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Nečekal jsem nic mimořádného, ale tímhle filmem jsem se nechal mile rád překvapit. Robert De Niro je výtečný herec a i tady ukazuje, že umí zahrát opravdu cokoliv. Ostatně díval jsem se na to jenom kvůli němu. Právě na jeho umění vše stojí a citelně ovlivňuje výsledný dojem. Také ostatní herci podávají po jeho boku solidní výkony. Tento film se opravdu podařil. Je zároveň dojemný, plný citů a svým způsobem je vlastně i smutný. Já bych ho ale zařadil spíše mezi filmy psychologické než mezi dramata. Každopádně zaslouženě 4 hvězdičky.

Případ číslo 39 (2009)

Úvodní minuty se mi hodně líbily a byl jsem přesvědčený, že uvidím po delší době opět kvalitní thriller. Jak se ale začalo tajemství malého děvčete rozplétat, moje nadšení vzalo rychle za své a zajímavá atmosféra byla pryč. Absolutně zbytečně totiž následovala celá řada nesmyslů, která můj celkový dojem srazila k běžnému průměru. Co třeba měl znamenat ten hmyz v koupelně, to jsem prostě nepochopil.

Podzemka (1985)

Máte možnost vozit se metrem z konečné na konečnou a zase zpátky ? Udělejte to ! Určitě to bude větší zábava, než se dívat na tenhle nesmysl. Luc Besson možná před natáčením projel několikrát všechny trasy metra v Paříži, zblbnul z toho a potom se chopil režie. Jiné vysvětlení nemám.

Těžká rozhodnutí (2010)

Pro dobré drama to rozhodně není špatný námět, ale celkové zpracování je po všech stránkách průměrné. Harrison Ford je jako vědec docela přesvědčivý, Brendana Frasera jsem vlastně poprvé viděl ve vážnější roli. Sice mě úplně nezklamal, ale také ani nenadchnul. A jaké film nabízí poselství ? I když vás trápí zákeřná nemoc, ještě není nic ztraceno a stojí za to bojovat.

Skóruj! (2007)

V několika málo momentech se člověk možná zasměje, jinak je to typická americká pitomost. Možná mají amíci vztek sami na sebe, že v ping pongu rozhodně nejsou světovou velmocí.

G-FORCE (2009)

G-FORCE je tak trochu Mission Impossible pro menší diváky. V hlavní roli jsou morčata a skuteční agenti FBI jsou jim v patách. Animace je celkem povedená a často tak přesvědčivá, že ani není poznat, že zvířátka nejsou skutečná. Očekával jsem ale větší porci humoru. Tento film si o spoustu komických situací přímo koleduje, jenže jich tu najdete poměrně málo. Hodnocení bych dal tak 3 a půl. Za sebe tedy dávám 3, ale pokud je vaším členem rodiny menší ratolest s morčátkem, zaokrouhlete si klidně nahoru.

Smrtihlav (1998)

Od začátku do konce jedna nekonečná nuda, která mě příliš nezaujala. Tak velké celkové hodnocení na tomto webu je pro mě nepochopitelné. Smrtihlava jsem nějak nepochopil a ani teď o to nestojím. A porovnávat to s Matrixem je úplný hřích, i když uznávám, že námět je vlastně podobný. Matrix je ovšem svojí kvalitou úplně někde jinde.

Krvavé pobřeží (2009)

V tomto snímku v podstatě nejde o nic jiného než o občanskou válku v Číně. Ovšem v perfektním a oku lahodícím provedení. Naprosto skvělá je především výprava a pozadu nezůstávají ani kvalitní kostýmy. Kdo se těší na samotné bitvy a vedení jejich taktiky, určitě zklamaný také nebude a rozhodně si přijde na své. Právě gigantické bitevní scény jsou na tomto historickém velkofilmu to nejatraktivnější a je vidět, jak si na nich dal John Woo záležet. Podobné typy filmů zrovna moc nevyhledávám, ale tohle se mi opravdu hodně líbilo. 142 minut této podívané mi uteklo jako voda a moc nechybělo a dal jsem o hvězdičku víc.

Zrození šampióna (2009)

Taková americká lidová pohádka o tom, jak prosťáček černoušek ke štěstí, sportu, vzdělání a nové rodině přišel. Amerikanismus z toho doslova prší, proto jenom za tři.