Americký zločin (2007)

Těžko posuzovat jak to bylo doopravdy ve skutečnosti. To vědí snad jen sami aktéři tohoto nechutného případu. Děti sice vypovídali v neprospěch matky, která naopak vše zapírala, ale co když skutečnost byla ještě mnohem horší ? Je nepochopitelné, kolik osob o týrání děvčete muselo vědět a přesto všichni nejen mlčeli, ale ještě sami přiložili ruku k dílu. Každopádně pošahaná matka měla jednoznačně dostat provaz. Filmu dávám sice 3 hvězdičky, ale Ellen Page si můj obdiv zasloužila.

Jsem fotogenický (1980)

Já se bavil minimálně, protože mi to prostě vtipné nepřišlo. Renato Pozzetto tady nemá téměř žádnou mimiku obličeje, jeho projev je po celou dobu takový ztrnulý. Svůj komediální kumšt ukázal až o 4 roky později v komedii Nástrahy velkoměsta. Až tady měl jeho kamenný výraz svůj smysl. Role udiveného venkovského balíka to totiž přímo vyžadovala.

Gamer (2009)

Buď je to nepovedený futuristický klip nebo je to nezajímavé intro k nějaké akční videohře. Určitě to ale není dobrý film. Gerard Butler tentokrát šlápnul úplně vedle. Čekal jsem od něj rozhodně víc, zvláště poté, co jsem se před pár dny podíval na jeho výrazně lepší počin s názvem "Ctihodný občan".

Amelia (2009)

O Amelii Earhartové jsem dodnes věděl jenom to, že v roce 1932 jako první žena samostatně přeletěla Atlantský oceán. Tak jsem byl přirozeně zvědavý i na tento film. Očekával jsem, že se dozvím další zajímavá fakta o její vášni k létání a vůbec o její osobě. Jenže nestalo se tak. Film je jinak natočený opravdu moc pěkně, hlavně veškeré letecké záběry, okolní scenérie a příroda. Také dobový styl působí hodně autenticky. Jenže o samotné hrdince bych si představoval důstojnější a napínavější vyprávění. Výběr Hilary Swank do hlavní role byla ovšem trefa do černého. Nejen že svou roli zahrála jak nejlépe asi mohla, ale se skutečnou Earhartovou je tu i jistá podoba. Jako celku dávám 60%.

Hlad (2008)

A tohle mělo znamenat co ? Umělecký pohled na členy IRA držící hladovku ve vězení ? To by mi ani tolik nevadilo, jako naprosto strašné zpracování samo o sobě. V jeden moment má vězeň Bobby dialog s duchovním celých 23 minut, z toho 16 a půl minuty bez jediného střihu. Nejen že jsem se z tohoto rozhovoru moc nedozvěděl, ale vzápětí navazuje stejně záživná pasáž, kdy bachař bez jediné věty vytírá vězeňskou chodbu po téměř nekonečné 3 minuty, rovněž bez střihu. Fakt zážitek ! Děkuju pěkně, nikdy víc !!!

Ctihodný občan (2009)

Začátek a vlastně i celá první hodina mě opravdu nadchla. Film má výborný spád hned od začátku a zápletka je naprosto jasná. Je velká škoda, že si vysoko nasazenou laťku tento thriller ve druhé polovině sám sobě shodil. Najednou se tu totiž naprosto zbytečně objeví několik logických nesrovnalostí a jednání hlavní postavy se stává méně věrohodné. Gerard Butler a Jamie Foxx jsou jinak výborní a hlavně díky nim je rozhodně na co koukat. Prostě hodně zajímavý přírůstek do rodiny kvalitních thrillerů.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009)

Pokud bych měl toto pokračování hodnotit sám za sebe, byly by to tak dvě hvězdičky. S ohledem na to, že je to ale určeno hlavně menším dětem, dávám za tři. Co mi ovšem neskutečně vadilo, byl slovenský dabing holčičí trojky. Sám jsem nestihl pochytat ani polovinu jejich vět a pro malé děti jsou upištěné slovenské hlasy naprosto nesrozumitelné. Tohle se tedy dabingovému studiu vůbec nepovedlo. Chipmunkové a jejich nové kamarádky jsou krásně roztomilí a děti si je jistě zamilují. A o to jde. Bez ohledu na primitivní příběh.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Vzpoura v Seattlu není rozhodně k pobavení, zato intenzivně nutí k zamyšlení. Líbilo se mi, že se na danou problematiku nedívají tvůrci tohoto polodokumentu pouze z jednoho úhlu. Na problém globalizace a s ní spojené demonstrace se podíváte jak z pohledu protestujících, policie, tak i politiků a částečně je to i o vlivu médií. Určitě jde o zajímavé drama s několika lidskými osudy, které ozdobilo svými hereckými výkony několik hvězdných jmen. Vše je divákům podáno tak, aby si svůj názor na věc udělal každý sám a zamyslel se, v jakém světě dnes žijeme a kam se řítíme. Proto tedy zaslouženě za čtyři.

Sherlock Holmes (2009)

Nevím úplně přesně co si mám o tomto zpracování Sherlocka Holmese myslet. Přibližně do poloviny filmu mě to nějak zvlášť nechytlo, druhá půlka mi ale přišla o dost lepší. Každopádně je toto pojetí Holmese úplně odlišné od všech předchozích verzí. Pro někoho může být právě tato odlišnost plusem, pro jiné zklamáním. Můj názor je někde mezi. Pro čtyři udělené hvězdičky u mě rozhodla hlavně výprava a také hudební doprovod od geniálního Hanse Zimmera. Podtrženo, sečteno - dělá to 70%.

U-Turn (1997)

Bobby (Sean Penn) má absolutní den blbec. Ještě horší než si vůbec sám uměl představit. A to na počátku veškeré té smůly byla jen prasklá hadička v motoru jeho auta. Od té chvíle se na něj potíže jen hrnou... U-Turn je rozhodně jeden z nejlepších filmů ve kterém Penn hraje a patří k tomu nejzajímavějšímu co Oliver Stone režíroval. Výborný film který oceňuji na 80%.