Blázinec na koleji (2003)

První půlka mi přišla hodně slabá, až trapná. Dokonce jsem chtěl DVD vytáhnout z přehrávače. Ale druhá polovina, když se děj přece jen trošku rozjel, byla o fous lepší a místy jsem se i zasmál. Celkově je to však slabé a podprůměrné.

Auta (2006)

Výborné, výborné, výborné ! Perfektní příběh, brilantní a křišťálově čistá animace, jakou umí jen kouzelníci ze studia Pixar. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuto animovanému dílku jenom trošku vytknout. To se musí vidět, je to nefalšovaná zábava a pastva pro oči. Tvůrcům se ve veškeré úctě klaním ...

Alvin a Chipmunkové (2007)

Pro děti, kteří budou upištěnou trojku milovat, je to výborná podívaná. Dospělým však tento film moc neřekne, ale vcelku pobaví i je. Chipmunkové jsou kvalitně animovaní a jsou roztomilí. Velice se povedl i dabing upištěných veverek - kdo má možnost, ať porovná s originálem. Pro hlavního představitele muselo být při natáčení velmi složité komunikovat a fyzicky manipulovat s něčím, co na place vlastně vůbec nebylo. Celkově tedy pěkný průměr.

2001 maniaků (2005)

Parta mladých lidí zabloudí do podivného jižanského městečka. Čeká je tu vřelé uvítání, krásné mladé ženy, místní oslava, ale každého postupně také smrt.... Není to až tak špatné jak jsem čekal. Ještě chvilku před koncem jsem dokonce uvažoval, že dám 4 hvězdy. A to především za nápad a důmyslně provedené vraždy. Úplnému závěru jsem však příliš nerozuměl a tak jednu ubírám. Zase taková bomba to mezi horory přece jen není.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Hrstka hrdých bojovníků proti mnohonásobné přesile. To je téma tohoto válečného dobrodružství. Z historického hlediska každý ví jak tato bitva dopadla, takže nikdo nemůže čekat nějaké překvapení. 4 hvězdičky dávám za vizuální zpracování a perfektní výkon Gerarda Butlera v roli Leonidase, kterého bych mimochodem ani nepoznal. Jinak by to byla lehce podprůměrná podívaná.

Vratné lahve (2007)

Dvojci Svěrák-Svěrák se podařilo natočit skutečně skvělý kousek, který je srozumitelný snad každému. Je to zábavné a zároveň přiměřeně smutné. Hodně se mi líbila Daniela Kolářová. Bylo velice znát, s jakým srdcem se do své role vžila. A o Zdeňku Svěrákovi je zbytečné polemizovat. Prostě skvělý ! ... Jednoznačně jeden z našich nejlepších porevolučních filmů.

Účastníci zájezdu (2006)

Nečekaně povedená komedie, která je svěží jak mořský vzduch. Kdo někdy takto cestoval k moři, musí prostě pochopit. A kdo se tam teprve chystá, těm kladu na srdce - "Ty hnědý podšálky prosím vás vracejte, nebo to kafe budete pít z těch rozpálenejch bílejch !!!" :-)

Sněženky a machři (1982)

Bez všech pochybností jedna z nejlepších komedií o mladých a pro mladé. Plno výborných hlášek, výborně zahrané (včetně notorika kotelníka) a zrežírované. Karel Smyczek to s mladýma skutečně umí. Kdo někdy se školou absolvoval lyžařský výcvik, určitě chápe o co tu jde.

Proti všem (1956)

Završení historické trilogie. Husité odcházejí budovat vysněné město Tábor a pod vedením Jana Žižky se připravují na boj proti královskému vojsku ... Opět výborně natočený historický film s vynikajícími herci... Všem přítomným pochybovačům: Ano, celá trilogie je poněkud ideologicky zaměřena a se skutečnou historií toho má společného velmi málo. Husité ve skutečnosti nebyli žádní andílci, ale vem to čert. Nevadí mi to. Neznám totiž historický film, který by se věrně držel faktů. Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem jsou pro mě nejlepší historické české filmy.