Nástrahy velkoměsta (1984)

Jedna z těch lepších komedií z 80.let. Jeliman z vesnice vyráží hledat štěstí do Říma, kde ho však čekají jen trable a divák se tak pobaví situacema, do kterých se hlavní hrdina dostane. Jednoduché, primitivní, ale úžasně vtipné. Některé scénky se staly téměř kultovní... Zhlédnul jsem to znovu po 25 letech a opět jsem se pobavil.

Mlčení šunek (1994)

Kdo viděl Mlčení jehňátek a zároveň má rád hodně ulítlé komedie-parodie, ať se podívá i na tenhle kousek. Vtípky se tu střídají poměrně rychle a je potřeba sledovat nejen dialogy, ale často i co se děje v pozadí záběrů. Kvalita gagů je ovšem dosti kolísavá. Průměrná komedie na jedno víkendové odpoledne.

Lví král (1994)

Lví král si diváky získává především svým kvalitním příběhem a roztomilou animací. Studio Walta Disneyho je vždy zárukou nadprůměrného zážitku a ani toto dílko nezklame. Velice povedený je také český dabing.

Lásce na stopě (2001)

Příjemná romantická oddechovka pro všechny, kdo mají tento typ filmů rádi. Výběr obou představitelů byl velice šťastný. John Cusack se určitě bude líbit všem ženám a velice sympatická Kate Beckinsale zase mužům. Kromě těchto představitelů hraje hlavní roli ve filmu náhoda. Náhodou se potkají, náhodou se spolu míjejí a náhodou se opět šťastně sejdou. A "náhodou" se celkově povedl i tento roztomilý film...

Kupec benátský (2004)

Zaslouženě 90%. Skvěle zpracované, mistrovsky zrežírované a výtečně zahrané. Al Pacino je naprosto vynikající a svou roli ztvárnil přímo famózně. Ovšem nezklamou ani ostatní herci. Tak kvalitní dramatický film jsem ani nečekal a už dlouho jsem něco tak zajímavého neviděl. A to Shakespeara zrovna nemusím ...

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Po delší době typická rodinná oddechovka. Menší děti se asi budou některých příšerek bát už jenom proto, že vypadají velice věrohodně a strašidelně. Trikové studio se totiž tady ukázalo v tom lepším světle a na větším plátně v kině je vizuální dojem dokonalý. Děj je sice jednoduchý, ale celkově je určitě film nadprůměrný.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Zajímavý námět, sem tam dobrý nápad ve scénáři, dobré triky, průměrný Sandler a krásná Kate Beckinsale. Skvělé momenty se zde střídají s těma horšíma jako na houpačce a proto dávám *** . Komu by se také hodil takový dálkový ovladač na vlastní život ?

Kingsajz (1987)

Když jsem tuto komedii viděl před 20. lety, přišlo mi to vtipné a dost jsem se nasmál. S odstupem času už to vidím trošičku jinak. Nikdy jsem nepochopil, že se tento film za totality vysílal v televizi, protože narážky na tehdejší režim jsou skutečně do očí a uší bijící. Zřejmě jej komunističtí inteligenti nepochopili a pustili to bez zaváhání do distribuce... Pravdou zůstává, že spolu s legendární Sexmisí to jsou dvě podařené komedie z polské produkce.

Iluzionista (2006)

Když jsou hlavním tématem filmu iluze, dávám tedy magických 80%... Výborný a nápaditý scénář, kvalitní zpracování s nádechem tajemna a znamenitý Edward Norton. Prostě příjemná a zajímavá podívaná s nečekaným finále, které dost diváků překvapí ...

Hříšný tanec (1987)

Tato prázdninová romance je příkladem toho, že v jednoduchosti je krása. Film by byl vlastně o ničem, nebýt choreografie a vynikající hudby. Ta je totiž nejvýraznější složkou filmu. Chytlavé a snadno zapamatovatelné melodie se vám zavrtají do paměti a mnohým se nejspíš stane, že se přistihnou, jak si je podvědomky broukají. Dalším plusem je pochopitelně Patrick Swayze. Svou rolí tak vytvořil ideál žen.