Millerovi na tripu (2013)

Rodinná komedie se vším všudy. Atraktivní téma drogového průmyslu zaručuje dostatek zábavných situací, kterých naštěstí film využil. Potěší uvolněné výkony všech zúčastněných a spousta minivtípků v pozadí (kosatka, "see you soon my little drug mule - iáá iáá iáá!" :D...) A Aniston i ve věku přes 40 let je stále kočka, které tu striptérku uvěříte jako nic :). Jen si drbnu na závěr..nechápu proč musí mít v každém filmu záběr na rostoucí "kytičku" a skoro pokaždé to jsou takové zdechliny, že by se za to styděl každý seriozní pěstitel. no co, to už stejně hledám každou blbost.. 80%

V zajetí démonů (2013)

Škoda. Hodně sem se na to těšil, ale nakonec jsem zklamaný. I přes výtečnou atmosféru, která vás nechá napnuté celou dobu se tu vlastně nic moc nestane. Lekaček je pár, ale snad poprvé u Wana se mi stalo, že mě u nich nemrazilo a necukal sem celým tělem jak při epileptickém záchvatu. Jestli je to tím "inspirováním" se u ostatních horrorů, nevím. Spoustu věcí prostě odtušíte, protože jste je někde už viděli, většinou v mírně povedenější (a především překvapivější) verzi. Nastane tak situace, že Mama, Žena v černém, Sinister, Insidious, Paranormal activity 3 a další horrory posledních let jsou ve strašícím efektu daleko před Conjuring a tam kde ostatní filmy jdou na dřeň lidských emocí, zde se potácíme někde napůl cesty. Takže, pokud sem výrazně lepšímu Insidious dal 4*, zde musím dát o třídu horší známku. Věřím ovšem, že člověk, který se na horrory dívá jen jednou za uherský rok, jen pro změnu od ostatních žánrů, tak je pro něho tento film ideální volba. Pro milovníky horroru ale přijde démonické zklamání. Je nepříjemný, ale spoďáry si měnit nebudete.. :) 65%

Muž z oceli (2013)

Po prvním shlédnutí bych dal i ty pěkné 4 hvězdy...spousta efektní akce, jedna z nejlepších závěrečných bitek co tu kdy byla. Po tom druhém ale už bych ty čtyři nedal...a nedám. Tohle totiž není superman. To není pocta komiksu, ani pocta superman seriálům...je to..je to takový superman bez koulí..a bez Clarka Kenta. Prakticky se díváme na dvě hodiny megalomanské akce bez nějakých větších následků pro všechny. Přestože během celého filmu muselo zemřít na následky konání všech dobrých i špatných postav stovky lidí, nikdo se nad tím ve finále nezaobírá. taky mi hodně vadí nesmrtelnost hlavní postavy. ať dostane jakoukoliv nakládačku, vždycky se zvedne plný sil, bez viditelného zranění a odhodlaný bojovat...prostě super. chápu, že superman je prakticky nesmrtelný, ale to, co předvádějí tvůrci je místama až příliš a na mě osobně to působí dost rušivě. Další věc co mi vadí je, že film se bere strašně moc vážně a to v tématu o lítajícím nesmrtelném skoro američanovi z Kansasu není úplně žádoucí. Neříkám že by se musel člověk popadat smíchy, ale alespoň jednou se pousmát by též nebylo špatné :). Snad příště no... 65%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Komentář plný NEJ: Nejdražší seriálová produkce, zahraná nejlepším možným způsobem, jak jen jde a doplněná postupně největší scenáristickou mizérií.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Wau...stává se to jenom vzácně, ale na konci filmu ve mně převládal pocit, že by filmu slušelo alespoň o deset minut více materiálu pro důstojnější závěr záporáka (skvělý Benedict Cumbertbatch). Takhle mi jeho konec přišel dost uspěchaný a minimálně zvláštní. Jinak filmu není vesměs co vytknout. Abrams ví kdy přitlačit na pilu a kde na chvilku ubrat na otáčkách. emoce fungují, efekty patří k tomu nejlepšímu, co může dnešní filmový průmysl vyrobit. Osobně mě potěšil větší prostor pro Simona Pegga, i když zrovna jeho příběhová linka mi časově vůbec neseděla do celého příběhu (ok, maličkost, ale mě to například nutilo o tom přemýšlet, místo toho abych si užíval dialogy a kulervoucí efekty). Ostatně..kdybych měl shrnout moje výtky, tak to jsou vesměs samé maličkosti, ale v mém případě jich bylo tolik, že mi to trošku kazilo celý dojem z jinak dokonalého sci-fi filmu. Asi ale záleží na tom, kde má každý divák svoji míru tolerantnosti pro menší či větší přešlápnutí (v tomhle snímku se díky Bohu objevují jen ty menší přešlapy). Nicméně...na to, že je to druhý díl, tak pecka. 83%

Imaginaerum (2012)

SNĚHULÁK!..myslím že kvalitu filmu úplně docením až na druhé shlédnutí. Po tom prvním bych řekl, že film až trestuhodně nevyužívá plného potenciálu muziky, které mu Nightwish nabízí. Přitom mají tolik songů, které svojí stavbou a "osudovostí" hodí přesně do takovéhoto filmu. Co se mi naopak líbilo, byly hudební vstupy celé skupiny, které nebyly rušivé a celkově se do filmu hodily. Příběhově film popisuje poslední cestu člověka za usmířením a smířením, která se odehrává pouze v jeho mysli. Zajímavé, možná trochu depresivní, ale rozhodně ne špatné. A scény se sněhulákem za doprovodu nejznámějších songů od Nightwishů patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím v muzikálových filmech viděl. 78%

Mrtví a neklidní (2013)

Vtipné, svěží, romantické tak akorát a spousta sympatických zombíků...Osobně je pro mě vítězem přisprostlý Marcus :)"...Bitchies, man..." 69%

Lukostřelci (2011)

Jen by mě zajímalo, jestli na konci v titulcích bežela i hláška "během natáčení nebylo zraněno ani nepřišlo úhoně žádné zvíře", protože kluci šikmoocí během filmu pozabíjeli snad půlku zoo :)..Vlastně sem byl překvapen, na jak moc stravitelný asijský film se vlastně dívám. Děj je jasný, přímočarý a bez nějakých výraznějších zákrutů či zvratů, jak je tomu docela často u asijské produkce. Boje jsou pěkné, dynamické a co víc, i záporné postavy nejsou ve střílení úplné lopaty, jak tomu bývá v západní produkci, kde všichni krom hlavního hrdiny mají při střílení alespoň trojku v žíle. Když se dostanete přes pomalejší úvod (cca. 30 minut), dostanete pravej akčnák z pro nás velmi aktraktivního prostředí. U poslední třetiny filmu nebudete ani dýchat, jen aby jste se taky nestali potravou pro šípy :).. 80%

Sedm psychopatů (2012)

Vlastně jsem trochu zklamaný. Nebylo to špatné, místama to bylo i vtipné...ale jak kdyby bez atmosféry. Myslím si, že za to může určitá neuchopitelnost děje a odtažitost od hlavních postav. Je vám totiž jedno, co se stane s postavama a ani jejich osobní příběhy nejsou bůhvíjak zajímavé (v tomhle je snad jediná vyjímka postava skvělého Ch. Walkena). Osobně mi přijde že film sází na první dojem, který ve vás zanechá skvělý trailer a na poutavý název filmu. Tak trošku prázdná skořápka. 60%

Nespoutaný Django (2012)

"..Damn." Něco takového si může dovolit jen Tarantino. I když sám sebe nepovažuju za nějakého extra fanouška Tarantina, tak tady mu to žeru i s navijákem. Celkem tradičně se díváme na několik epizodek, kde snad ani jedna se nedá označit za vyloženě slabší. Tarantino to má prostě v malíčku a ví přesně jak a kdy naservírovat jednotlivé scény aby člověku ty tři hodiny utekly jako voda (což se tak dobře nepovedlo ani Nolanovi u TDKR). Já se například u filmu lámal smíchy po celou dobu, to vzájemné ochcávání postav vyloženě můžu. Hlavní dvě postavy jsou sympaťáci a postava Waltze má vyloženě za kloboukem. Osobně se mi líbila i určitá "reálnost" vykreslého prostředí a doby (například bych vyzdvihnul S.L.Jacksona). Závěrem jen...to musíte vidět. 95%