Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Tento seriál som miloval. Výborný seriál z Divokého západu, kde som vždy čakal na nejaké tie westernové zápletky :) Klasika! Naviac bol pozitívny, o ľudskosti a dobrote a takých seriálov nie je veľa.

Carstensz - Sedmá hora (2008)

Ja proste nemám slov na toto všetko, čo Pali Barabáš so svojím tímom dokáže. Klobúk dole. Carstenz je jedna z najkrajších hôr aké som kedy videl.

Kokain (2001)

Johnny Depp je ako vždy perfektný, Penelope Cruz zase krásna. Námet filmu je zaujímavý už len preto, že vychádza zo skutočnej udalosti, ale sorry sympatizovať s priekupníkmi drog, tak to nie. Sami si za to môžu, kam sa dostali a tento film mi prišiel niekedy ako by boli neviem akí chudáci. Len vďaka Johnnymu dávam 4. hviezdu, inak by to boli tri. Inak, musím ešte vyzdvihnúť Raya Liottu, ktorý ako milujúci a zlomený otec bol perfektný. Až som mal slzy na krajíčku...

Goyovy přízraky (2006)

Veľmi pôsobivý film. Či už sú to svinské skutky katolíckej inkvizície, hlavne útrpné právo mi vyrazilo dych alebo aj doznanie pátera Lorenza, že je opica - to bolo dosť vtipné, ale pekne poukázané na to, že celá inkvizícia bola jedna mučiarenska a obrovská blbosť. Keďže filmy o inkvizícii milujem, tak dávam 5 hviezd. Forman opäť nesklamal. Sčasti chápem niektoré slabé hodnotenia, ale mňa tento film doslova pohltil. Goya bol úžasný človek, ktorý si všetkého, čo sa okolo neho dialo, všimal.

O kapitalismu s láskou (2009)

Moore sa opäť prekonal. Niektoré jeho názory a skutky sú síce až príliš na hranici (občianske zatknutie banky), ale rozhodne má pravdu. Banky nepotrebujú nič iné len sa nabaliť na cudzom nešťastí a prípadne aj smrti - "mŕtvi roľníci" ma šokli. Niečo také odporne kruté som dlho nevidel. Plný počet nedám len preto, že som sa občas trochu nudil. A vidno, že ľudská sila fakt porazí aj tie najväčšie bankové a vládne korporácie. Záver bol výborný. Inak veľmi pekne ukázaný mylný názor, ktorý som doteraz mal aj ja, že kapitalizmus NIE JE demokracia. To sú dva úplne odlišné pojmy.

Božská relikvie 2 (1991)

Indiana Jones na spôsob Jackieho Chana? Ak áno, tak to beriem ako výbornú paródiu. Fakt som sa bavil perfektne a vtipy fungujú výborne, často až na určitej pomyselnej hranici. Celkovo mám Jackieho rád a toto bola fakt pecka.

Noc v archíve (2009) (pořad)

Hoci som tú dobu nikdy nezažil, respektíve si ju nepamätám, tak táto relácia je jednak pripomenutie toho, čo kedysi vtĺkali do hláv našim rodičom a starým rodičom a pre mňa rozum ostáva stáť nad tým, čo sa dialo. Spracované je to výborne, naviac niektoré piesne poznám aj ja (a aj sa mi niektoré páčia) :) Inak, moderátori sú výborní a páči sa mi ich sarkazmus.

Titanic (1997)

Titanic - pri tomto slove sa mi vždy zatajuje dych a to pred rokom 1997 najväčšou lodnou tragédiou v dejinách ľudstva a po roku 1997 týmto úžasným filmom. Cameron ukázal aj v tomto prípade, že všetko do čoho sa pustí, dokáže priviesť k dokonalosti. 11 Oscarov je podľa mňa zaslúžených, lebo toto je film, aký sa fakt vidí málokedy. Ja som naňho bol v kine na základnej škole spolu s celou školou a fakt to stálo za to. Nižšie ročníky to síce až tak nevzalo - hlavne tá romantická vložka, ale ja som to zobral všetkými desiatimi. Aj vďaka tomuto filmu som sa zamiloval do Kate Winslet :) A neskôr sa stala jednou z mojich najobľúbenejších herečiek. Koniec, ktorý síce hrá na city viac ako treba, si ma úplne získal a... plakal som. A nebol som jediný.

Cid (1961)

Vau! Toto je veľkofilm ako sa patrí. Úžasná výprava, kostýmy, krásny historický príbeh. Keď si k tomu pridáte krásnu Sophiu Loren a charizmatického Charltona Hestona, musí si vás celý film získať. Naviac je to film o hrdinstve jednotlivca, ktorý je sám proti všetkým a napriek chybe(?) El Cida na začiatku SPOILER!!!! keď zabije Lorenovho otca SPOILER!!!! je to vlastne prototyp hrdinu, ktorý neskôr ukáže, že pravé hrdinstvo nie je v tom niekoho zabiť, ale nechať žiť. Krásna myšlienka. Záver je úžasne dojemný a zaručuje husiu kožu. Ani som si na konci neuvedomil, že ubehli 3 hodiny. Ani sekundu som sa nenudil.