Lars a jeho vážná známost (2007)

Komédia je to možno len chvíľu, kým si uvedomíte, že Lars trpí psychickou poruchou. Potom vám to už nepripadá smiešne a skôr ho budete ľutovať. Inak príjemný komorný film, ktorý prekvapí aj fakt vynikajúcimi hereckými výkonmi VŠETKÝCH hercov, nielen Ryana Goslinga. A na konci možno vám bude v očiach trošku vlhko.

RRRrrrr !!! (2004)

Ako, absolútne nechápem tie negatívne reakcie. Veď je to perfektná zábava s výbornými hláškami. Už úvod je perfektný, kde som sa smial v kuse asi 2 minúty :) A potom jedna hláška za druhou. Perfektná zábava!

Pojistka smrti (1944)

Výborný film. Žáner film-noir nesledujem každý deň, ale raz za čas si dám takúto lahôdku. Lebo tento žáner považujem za lahôdkový :) A tento ma dostal. Od začiatku síce tušíte, čo sa prihodilo o to viac vás zaujíma každý detail. A tie sú prepracované úžasne. Občasné náznaky vtipu stoja za to - Malý mužíček, čo je vo mne - štatistiky poisťovákov a podobne. Jednoducho - lahôdka, ktorej patrí plné hodnotenie. A naviac film o tom, že žena dokáže často muža len využiť a odkopnúť. A my sa stále dáme zlákať...

Letuška (2007)

Začalo to celkom zaujímavo, no skončilo sa to nejak divne, vyfučalo alebo skôr vyletelo to doprázdna.

Malá mořská víla (1989)

Krásna disneyovská klasika, pri ktorej určite vynoríte aj nejakú tú slzičku. Len čiernej mágie je tam podľa mňa pre dieťa určite veľa.

Medvídek (2007)

Hřebejk sa mi čím ďalej, tým menej páči. Jeho posledný počin, ktorý som videl Medvídek ma nezaujal takmer vôbec. Pozrieť sa to dalo horko-ťažko a jediné čo stálo na tomto filme za to boli výborné herecké výkony Trojana, Vilhelmovej, ktorá bola fakt výborná, Issovej, Macháčka a Menzela. Inak ma príbeh chlapov v strednom veku obišiel na míle ďaleko. Aj kvôli tomu, že mňa to nečaká ešte tak skoro :)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Moja srdcovka - vždy som sa pozeral na hračky, či ožívajú, keď si mysleli, že spím... ale žiaľ vždy ma prekukli :) Krásna rozprávka. Inak prvá Pixarovka, ktorá už vtedy ukázala, že Pixar bude robiť pecky.

Vražda na Nilu (1978)

Geniálna detektívka. Nepoznám veľmi Hercula Poirota, prakticky toto je prvý film, ktorý som s ním videl, ale bol perfektný. Na konci pri rozuzlení som ostal prekvapený s otvorenými ústami. Kam sa hrabú C.S.I a podobne? Môžu sa skryť. Hercule ich svojou dôvtipnosťou a tým, že má oči všade schová do vrecka. Naviac úžasne hviezdne obsadenie stojí za pozretie.

Tetovaný (1968)

Gabin a Funés sa hádajú o svoju kožu :) vlastne o kožu Gabina. Geniálny nápad, ťažko zrealizovateľný, neviem si predstaviť, ako by som mohol niekomu vyrezať časť kože s obrazom a potom mu prišil novú. Úžasná zábava, kde sa pýtate, kto je väčší blázon, Gabin či Funés. Keby sa vám niečo nepáčilo, gróf vás rád privíta vo svojom zámku, kde vám urobí exkurziu, ktorá sa skončí... v hladomorni :D

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Malkovich, Malkovich, Malkovich, Malkovich. Originálny film, ba by som povedal, že ešte nikdy som nevidel originálnejší film. Niektoré pasáže boli geniálne - keď Malkovich vstúpil do hlavy samého seba, nízky strop - to som sa šúľal od smiechu, 105-ročný majiteľ firmy, Malkovichove podvedomie. Ale mnohé mi prišli veľmi úchylné a to nemám rád, nechcem spoilerovať, tak ich nepíšem, kto videl pochopí. Viac ako na 3 hviezdy sa to nevytiahne. Mal som z toho filmu na konci zvláštny pocit. A aby som nezabudol - hanba vydavateľovi DVD. Dať na disk len český dabing a nedať originálnu zvukovú stopu a naviac vo formáte 4:3 to je ozaj drzosť!