Sophiina volba (1982)

Silný, emotívny príbeh, natočený podľa knihy, ktorú som ešte nečítal, ale ak je taká dobrá alebo lepšia ako tento úžasný film, tak sa je na čo tešiť. Brilantné herecké výkony, strašne smutný a šokujúci príbeh - tá voľba bolo fakt silné kafe. Svinskí nacisti... Samozrejme výborná Meryl Streep, ktorú by som nespoznal v scénach z koncentráku, tam vyzerá úplne inak. Oscar je zaslúžený.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Ďalšia z mojich obľúbených českých paródií Pána režiséra Lipského. Dočolomanský exceluje a nezabudnite - "Vždy ve střehu". Výborný bol aj Hrušínský a Kopecký. Perfektný liek na zlú náladu.

Vítr v kapse (1982)

Jeden z tých pohodových českých teenagerských filmov, ktoré potešia, rozosmejú aj rozosmutnia. Kto videl (koniec), pochopí.

Mafiáni (1990)

Pohodový filmík s pohodovými hercami a atmosférou. Naviac čierny humor nemá chybu.

Já, legenda (2007)

Celkom dobrý post-apokalyptický thriller, kde by som bol schopný udeliť aj plné hodnotenie, ale ten záver bol oproti celku taký... zvláštny, no proste mi nesedel. Celý film bol výborný, atmosféra postapokalyptického New Yorku bola super, Will Smith opäť ukazuje, že aj keď ostane posledným žijúcim človekom, tak vie ako prežiť. Príjemná jednohubka s výborným slovenským dabingom.

Válka policajtů (2004)

Výborný kriminálny thriller, kde všetko dýcha starou školou dobrej kriminálky. Gérard Depardiéu podáva super výkon, takisto ako ostatní. Páčil sa mi dej, vynikajúca atmosféra a proste všetko. Naviac ten film má dušu.

Vyvolený (2000)

Úžasný film. Veľmi ma prekvapil, dostal som viac ako som čakal. Mne osobne sa páči viac ako Šiesty zmysel. Mal úžasnú pokojnú atmosféru a páčilo sa mi to spojenie s komiksovým filmom, hoci to vôbec nebol štandardný film podľa komiksu. Shyamalan ma veľmi milo prekvapil a vyšvihol sa.

Mechanický pomeranč (1971)

Tak toto nie, vážení. Samoúčelné brutálne násilie, znásilnenie, priveľa erotiky, to nie je pre mňa. Ak tento film má skryté posolstvo, tak ja som ho nenašiel, ani nechcel hľadať. Scéna s kvapkaním do očí bola strašná, bolo mi horšie ako pri niektorých hororoch. Ďakujem, ale toto neprosím. Hviezdičku dávam len za to, že tam bol občas humor, hlavne vo väzení, tam som sa dobre pobavil. Ale inak - hnus. Kubrick-nekubrick.

Tajemství oceánu (2003)

Úchvatné! Normálne ma prepadla túžba ihneď ísť do mora skúmať hlbiny nášho sveta. Veľmi sa mi páčila myšlienka toho, že oveľa lepšie poznáme vesmír ako našu vlastnú planétu a to, čo obsahuje. Krásne obrazy v dokonalom súlade s krásnou hudbou. To sa nedá popísať slovami, to sa musí vidieť!