Bídníci (1998)

Milujem Bedárov, hoci som ich nikdy nečítal - príliš hrubé na môj vkus. Toto spracovanie som chcel vidieť už len preto, že tam hrajú výborní herci a nesklamalo ma. Síce to nebolo také dobré ako tie staršie verzie, ale rozhodne ma to zaujalo. Uma Thurman, Geoffrey Rush, Liam Neeson boli výborní.

BrainStorm (2008) (TV film)

Na to, že je to TV film ma táto horko-sladká komédia úplne zaujala. Nielen minimalistickými hereckými výkonmi všetkých predstaviteľov, ale na konci ma hrial príjemný pocit pri srdiečku. Takýmto filmom, ktoré vo mne vyvolávajú úžasné pozitívum nemôžem dať menej ako 5 hviezd. Nádhera...

Spy Game (2001)

Vcelku príjemná jednohubka, ktorá mi síce nepriniesla to, čo som čakal - nemyslel som si, že tam bude toľko flashbackov a myslel som si, že Redford s Pittom to rozpália v akcii -, ale napriek dĺžke svižne odsýpala a špionážnu tému som mal vždy rád, takže nie je čo riešiť.

Terminator Salvation (2009)

Ak si chcete užiť tento film naozaj, v prvom rade skúste zabudnúť na prvé 3 diely Terminátora. Tento diel sa s nimi nedá ani porovnať, ale mňa neuveriteľne bavil. Vôbec som nečakal, že to bude také prekvapujúce aspoň pre mňa - myslím tým úlohu Marcusa a všetko okolo toho. Páčilo sa mi aj to, že sme sa dostali do Skynetu a bolo to vizuálne úchvatné. Je pravda, že Chistian Bale ako James Connor bol prinajmenšom zvláštny, fakt by sa mi tam hodil skôr ten Sam Worthington. Nad niektorými nelogickosťami prižmúrim oči a je to fajn. Ale ak bude ešte náhodou Terminátor 5, tak prosím Camerona.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Neviem, čo mám k tomuto filmu napísať. Od začiatku do konca úžas, hrôza, smútok... Proste, treba ho vidieť.

Gándhí (1982)

Veľký film o vzrastovo malom človiečikovi, ktorý sa stal jedným z najväčších ľudí v dejinách ľudstva. Gándhího som vždy obdivoval za jeho boj za mier a hoci to vo filme nebolo uvedené, mne sa veľmi páčila jeho veta, keď povedal: "Keby sa všetci ľudia riadili Kázňou na vrchu, ktorú predniesol Ježiš Kristus v Biblii, na svete by nastal svetový mier." Nikdy nepochopím toho atentátnika, ktorý ho zabil...

Matrix (1999)

Tak toto je audio-vizuálna lahôdka, ktorá uspokojí všetkých fanúšikov sci-fi, akčných filmov, filozofických filmov a japonského anime. Na Matrix som bol už v kine a tam keď mi to všetko svišťalo cez hlavu zo všetkých možných smerov, som aj uvažoval, či to tak nie je naozaj... Výborný film, ktorý ja osobne považujem za najlepšie sci-fi 20. storočia. Ani si neuvedomíte, že to má vyše dve hodiny. Už len tá myšlienka, ten postapokalyptický svet je úžasná. A možno by som to o žiadnom inom filme nepovedal, ale tento túžim vidieť v 3D. Právom patrí do mojej topky.

Konvoj PQ 17 (2004)

Keby to nebolo také dlhé a občas nudné, dal by som viac. Ako historický seriál beriem, ale fakt tá dĺžka je vražedná. Hviezdu naviac to má za mačiatko, ktoré tam sem-tam vystupuje :) Inak tie tragédie ľudí tam boli vykreslené fakt emocionálne a hlboko ľudsky.

Danton (1983)

Historické filmy mám veľmi rád. Obzvlášť tie z obdobia francúzskych dejín ako je francúzska revolúcia. Danton mi prišiel asi ako jeden z najlepších. Výborné herecké výkony všetkých na čele s Gérardom Depardiéu a aj napriek trošku prehnanej dĺžke ma to nenudilo. Koniec bol úžasne dojemný a hrdinský a dokázal to aj bez citového vydierania. Páčila sa mi aj myšlienka, že nakoniec človeka zradia jeho najbližší... Žiaľ tak to bolo v histórii aj dnes.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Výborná paródia.na Smrtonosnú zbraň, Mlčanie jahniat, Základný inštinkt a ktovie čo ešte. Fakt vydarené a smial som sa od začiatku do konca. Nie sú to síce Horúce strely alebo Bláznivá strela, ale je to výborné.