Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Jedna z mála amerických komédií, na ktorej sa dá vždy perfektne pobaviť aj po x-tom pozretí. :-) Robin Williams do toho dáva všetko, čo môže.

Vzpomínky (2006)

Vcelku zaujímavé spracovanie klasického schématu o cestovaní v čase, avšak oproti iným som sa čas od času nudil, hlavne v tej prvej polovici a čo ma najviac mrzí je totálne odveci záver. Fakt taký nelogický koniec som už dávno nevidel. I keď - vo filme o cestovaní v čase veľa logiky asi nemožno vidieť :-) Takže vcelku je to taký priemerný film na jedno pozretie. Keď si spomeniem na Scottovho Nepriateľa štátu, ktorý sa mi strašne páči, je mi trošku smutno.

Doblba! (2005)

Fakt blbá komédia s blbým humorom a blbým screnárom. Občas to bolo síce vtipné, ale nejak ma to nevzalo a strašne nudilo.

Apocalypto (2006)

Mám rozporuplné pocity z tohto diela. Na jednej strane úžasné dobrodružstvo ála Rambo, prekrásna príroda, úžasné kostýmy. dobrí (ne)herci a vcelku zaujímavá hlavná myšlienka. No na druhej strane až prehnané násilie, ktoré síce tak ako v Umučení Krista malo svoje opodstatnenie, takisto aj tu - je to proste krvavá história. Ale celkovo je to perfektne spracované, hlavný hrdina je fakt trieda a onemel som na konci...

Fahrenheit 9/11 (2004)

Moore ma opäť nesklamal. Jeho "dokument" alebo skôr jeho vízia bývalého amerického prezidenta bola fakt super. Čo sa týka obsahu filmu, tak ma dosť šokovali niektoré veci hlavne čo sa týka vzťahu Busha s Bin Ládovcami. To, že jeho starý otec podporoval Hitlerove zbrojenie v 2.sv. vojne som vedel už dávnejšie, ale toto ma šoklo a uistilo (viac-menej), že Bush je magor. Čo sa týka vojen s Irakom a Afganistanom, tak to mu tiež dávam za pravdu. Aj keď sa tam viac hralo na city ako je zdravé, preto nemôžem hodnotiť plným počtom. Ale celkový dojem bol nadmieru dobrý. Síce si väčšinu "dôkazov" uvádzaných vo filme asi nikdy nebudeme môcť overiť, ale to mi neprekáža.

Já, robot (2004)

Vau, to som nečakal. Akčné sci-fi, ktoré má hoci otrepanú myšlienku o umelej inteligencii, ale pre mňa tak nádherne spracovanú, že ma to úplne vzalo. Môj obľúbenec Will Smith tu hral perfektne a vedel som sa vcítiť do jeho nezávideniahodnej situácie. Trochu mi to pripomenulo jednu epizódu zo seriálu Krajné medze - Valery. A ten koniec nemá chybu...

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Videl som síce len pár dielov a ešte "vystrihnuté" scény, ktoré vyšli na DVD a dobre som sa bavil. Jan Kraus má inteligentný humor, ktorý je v dnešnej dobe už skvostom. Najviac sa mi páčila časť s Vladimírom Mečiarom, keď si nasadil helmu a šiel sa pýtať na Elektru. Tak to som sa šúľal od smiechu :)

Nepřítel státu (1998)

Perfektný, dosť znepokojujúci thriller, ktorý vám ani na okamih nedá vydýchnuť a celý čas sledujete, čo sa bude diať. Videl som ho už viackrát a je dosť nadčasový, lebo ako tu už niekto písal, tak po Dvojičkách sa situácia zmenila presne tak, že sledovať môžu ktoréhokoľvek človeka v mene "boja proti terorizmu." A podľa mňa to bude čím ďalej, tým horšie... Inak jeden z mojich najobľúbenejších thrillerov.

Oxygene: Live In Your Living Room (2007) (koncert)

Úchvatné. Videl som to v 3D verzii a zážitok bol perfektný. Jean Michel Jarre po Mikeovi Oldfieldovi robí najlepšiu elektronickú pohodovú hudbu.

Malý Buddha (1993)

Ako, dosť ma zamrzelo tunajšie hodnotenie tohto skvostu. Bola to jedna z mojich najobľúbenejších "rozprávok" môjho detstva, ktorá je nádherná hlavne po audiovizuálnej stránke, lebo hudba je nádherná a obrazy nemajú konkurenciu. Dnes som si ho pripomenul po dosť dlhom čase, ale takisto sa mi to páčilo ako kedysi. Len škoda, že dojem mi kazilo otrasná kvalita obrazu na DVD, čo by pri takomto filme nemala byť.