Město andělů (1998)

Krásny romantický snový snímok, ktorý poteší takých snílkov ako som niekedy ja. Na strednej škole som sa do tohto filmu zamiloval (a nielen doňho, ale aj do jeho hlavnej predstaviteľky :-) Hudba celý film tak krásne zjemňuje, že máte pocit vznášania sa. A to po celý čas... Až do krásne smutného konca, ktorý je na Hollywood nezvyčajný a o to viac si ho cením.

Postřižiny (1980)

Pekné, príjemné, poetické, jemne erotické, chutné, vtipné. Čo viac dodať? Jeden z najlepších liekov na zlú náladu.

Hotel Rwanda (2004)

Silný film o silnom človeku, ktorý dokázal viac ako celá OSN právom patrí medzi topku (tu aj na IMDB) Často som mal slzičky a páčilo sa mi, že tu nebolo veľa takých situácií hraných na city, ale jednoducho tie emócie vyplynuli z príbehu. Jednoducho filmy o skutočných ľuďoch, ktorí sa dokážu obetovať pre druhých mám najradšej a mali by sme sa o to snažiť všetci.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Súhlasím, je to až hnusne komerčný odpadový formát, ale niektorí speváci fakt majú fakt zlato v hrdle. Ešte keby sa ich tak chopili schopní producenti, čo už žiaľ často nebýva.

Mluv s ní (2002)

Sú filmy, ku ktorým je zbytočne písať komentáre, treba ich proste vidieť. Toto je jeden z nich. Jednoducho - nádhera.

Pinocchio (1940)

Pekné a dojemné ako väčšina starých disneyoviek.

Bláznivá komedie 3 (1994)

Pre mňa najlepší diel trilógie a to hlavne časti, keď vychovávali dieťa. To fakt nemalo chybu :)

A.I. Umělá inteligence (2001)

Prečítal som si niektoré komentáre a súhlasím s mnohými, ktorí píšu, že tento film musí dozrieť. Keď som ho videl prvýkrát asi v roku 2002 tak som ho považoval za nejakú nudnú fantastickú sci-fi rozprávku. Potom som ho videl znovu a už sa mi páčil viac a dnes, keď som ho videl asi piaty krát, tak ho považujem za jedno z najkrajších diel Stevena Spielberga a vôbec sci-fi fantasy rozprávkového žánru. Krásny príbeh, pri ktorom cítite emócie naplno a uvedomenie si podstaty našej ľudskosti sú nosnou myšlienkou. Fakt úžasné a keby neexistoval Pán prsteňov, je to moje najobľúbenejšia "fantasy rozprávka".

Amistad (1997)

Veľmi silný a pravdivý príbeh z jednej nešťastne známej kapitoly našich dejín. Pri slovách "Dať nám slobodu" som cítil také silné emócie aké už dlho nie. Tomuto filmu napriek dĺžke neviem nič vytknúť. bolo to úžasné.

Běsi (1988)

Sfilmovať túto veľmi ťažkú knihu bol tvrdý oriešok, ale našťastie sa to podarilo celkom dobre, ba nadpriemerne. Veľmi silný príbeh umocnený výbornými hereckými výkonmi. Príjemná dobová hudba tomuto snímku tiež dopomohla. Btw. škoda, že na DVD nie sú české titulky a tak kto nevie po francúzsky (ako ja) má smolu a musí film pozerať v otrasnom českom dabingu.