Grandhotel (2006)

Tento film ma uchvátil. Myslel som si, že to bude jedna z novodobých českých blbostičiek, ale tento skvost bol fakt úžasný. Krásna hudba, príbeh o dvoch, ktorí sa hľadajú síce nie je originálny, ale tak nádherne pojatý, že to bolo fakt poetické a príjemné. Cítil som pri ňom príjemný pocit pri srdiečku. Neviem, či aj ja som taký rojko ako hlavný hrdina, ale odletieť na balóne zo spodného prádla by bolo celkom fajn :)

Mrňousci (2006) (seriál)

V oblasti novodobých animovaných filmov pre deti tento nemá konkurenciu. Perfektná zábava pre malých aj veľkých. Krásne ukázaný život hmyzu a Francúzi takisto ako v Bol raz jeden... opäť ukazujú, že vedia.

Bolero (2004)

Veľmi zvláštny film, ktorý vo mne nezanechal nič a celý bol chaotický a dosť nudný. Jedna hviezdička za kameru a jedna za hudbu.

Obchodník se smrtí (2005)

Film, ktorý je zábavný aj smutný zároveň. Celý čas som s napätím sledoval ako to "funguje" vo svete zo zbraňami a bolo to od začiatku - cesta náboja, ktorá ma šokovala až po koniec bravúrne. SPOILER!!! Pri smrti Yuriho brata ma zamrazilo a bolo to strašne smutné. SPOILER!!! Úžasný film, ktorý sarkasticky ukazuje na to, kto je najväčší vývozca zbraní - samotné veľmoci sveta. Po filmárskej stránke sa mi tu fakt páčil Nicholas Cage, bol výborný. Dávam plný počet, lebo to so mnou fakt pohlo.

Memento (2000)

Tento ťažko pochopiteľný a nakoniec v podstate máločo objasňujúci thriller som si pozrel len náhodou vďaka odporúčaniu kamaráta. Ťažko k tomuto niečo dodať, to sa musí vidieť. Ale neodporúčam ho pozerať po nejakom ťažkom dni, alebo ako oddychovku, lebo tu si fakt poriadne precvičíte mozgové závity. Stojí to za to. Fakt.

Přejezd Cassandra (1976)

Úžasný thriller, ktorý má správnu nepokojnú atmosféru po celý čas. Mám rád filmy odohrávajúce sa v jednej miestnosti alebo vlaku, autobuse, ale tento bol fakt nervy drásajúci. Som rád, že vďaka lacným DVD sa viem dostať aj k takýmto starým, ale dobrým skvostom.

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Vy ste to ako deti nezbožňovali??? Veď sme to všetci vtedy sledovali ako napätí. V škôlke sme sa rozprávali a hrali len na Majku z Gurunu :)

Žena ve vodě (2006)

Podľa mňa tento film je tu značne podhodnotený. Je to dojemná rozprávka o nás samých a krásna štúdia ľudskej duše. Možno ho nepochopí každý, čo vidno aj tu, ale určite je krásny kvalitou aj myšlienkou. Mal som pri ňom veľmi silný zážitok a preto dávam plný počet. Inak, tak ma zaujal, že som si ho musel pustiť 2x za sebou. Dojem mi kazil len fakt až príliš otrasný český dabing.

Ebeni v zahradě (2004) (koncert)

Príjemná hudba na príjemný večer.