Doom (2005)

Za konec, kdy jsme mohli vidět animaci z first-person pohledu, přesně jako ve hře...

Městečko South Park (1997) (seriál)

Musím dát pět, přestože některé díly byly o něco slabší, ale ty geniální pořád převažují. Žebřík do nebe a tklivá písnička zpěváka, co vydělává na lidském utrpení. Výlet do pralesa, kde ztracené děti zachrání bagry těžební společnosti. Tábor pro otylé děti, kam zavřou Cartmena. Dokument vysvětlující jak se chovat v případě výbuchu sopky(dejte si na sebe deku a láva přes ni prostě přeteče). Cartmen jako vietnamská prostitutka, řvoucí šuky šuky dolar:-). Cartmen si jde koupit lístek do kina a chce platit chlupy z ohanbí..."hmmm, takže kolik to dělá ve chlupech?". Kde tohle jinde sakra uvidíte?

Mladí muži za pultem (1994)

Clerks, aneb jak se dá natočit komedie složená především z dialogů, které jsou vtipné a i kdyby náhodou nudily, vždycky situaci zachrání Jay a Mlčenlivý Bob.

Blade Runner (1982)

Nebudu zastírat, že jsem se chvílemi nudil, ale jedná se milník sci-fi žánru a ten závěr je prostě perfektní!

Báječná léta pod psa (1997)

Komunistickou dobu jsem sice nezažil, ale film ji podle mě zcela věrně zpodobňuje a ukazuje, že s režimem nespolupracující lidé jako Ondřej Vetchý to měli opravdu těžké. A pokud bych si měl vybavit dvě scény, tak recitace básniček a projížďka na lodi...

Camp Rock (2008) (TV film)

Mělo by se to přejmenovat na Camp Pop:-), ale pobavilo mě to při jednom nudném odpoledni

Gauneři (1992)

O něco slabší než Pulp Fiction, ale Tarantinův styl je sakra poznat. Vynikající dialogy a proslavená scéna s uříznutým uchem...

X Factor (2008) (pořad)

O dost lepší než naprosto trapná Superstar, ale jen v několika bodech - úroveň hudby byla nepoměrně vyšší, jak u Zonygy, tak především u Rumla, a i All X dokázali nadchnout, tahle trojice přinesla docela napínavý boj, i když podle mě to skončilo nespravedlivě a vyhrát měl Ruml, už kvůli svému bombastickému Don´t worry be happy a jazzovému pojetí spousty skladeb, což jsem viděl takhle v showbussinessu poprvé. Ale protože lidi jsou hold blbý, tak se nechají snadno dojmout maminkou sedící v hledišti a tvrďákem z kamionu. Vyhrál a skončil v propadlišti dějin...ale pořád o hodně lepší než ultimátní megasračky typu vítěz Superstar 2 a 3. Silná slova, bohužel pravdivá.

Svět podle Prota (2001)

Skvělé, Kevin Spacey, který mě dostal už v Americké kráse se tímhle filmem definitivně zařadil mezi mé oblíbené herce. Film jsem viděl s dabingem, který byl podle mého na dojmu moc neubíral a možná byl i lepší než originál. Palec nahoru dávám i za hudbu, která perfektně dobarvovala nejednoznačný děj.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Právě jsem dokoukal Kladivo na čarodějnice a je to definitivně jeden z nejlepších českých filmů, co jsem kdy viděl. Sice moc nemusím vyloženě depresivní filmy, radši koukám na něco optimističtějšího, ale tohle prostě bylo neskutečné. Film umocňuje černobílé zpracování, pokud by byl točený barevně, ztratil by hodně ze své působivosti. Herecké výkony skvělé, především zářili inkvizitor Šmeral se svým poskokem Kemrem, které jsem měl chuť vyloženě zabít a na konci, kde se Šmeral klátí v notně podnapilém stavu jsem doufal, že upadne na něco špičatého a dostane se mu, co si zaslouží. Tleskám Otakaru Vávrovi a všem, co se na filmu podíleli.