Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)

Pro mě nejlepší český muzikál. Ovšem bez Bílé by byl sotva poloviční, protože to ona tenhle muzikál táhne...

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Vařit neumím, ale sakra dobře se na to kouká, když to někdo dovede a navíc s takovou elegancí, jako Jamie Oliver.

Žít a nechat zemřít (1973)

Ozdobou téhle bondovky je hlavně Solitaire a honička na člunech. Bez těchto dvou věcí by byl film poloviční, i když Moore se role ujal dobře, na to že to byl jeho první film s agentem 007.

Diamanty jsou věčné (1971)

I když očividně slabší než ostatní bondovky, pořád zábavná záležitost. Ale Wint a Kidd zastiňují samotného Bonda a to už je co říct.

Goldfinger (1964)

Jedna z nejlepších Bondovek. Nádherné auto, vtipný Connery, záporák s poskokem házejícím klobouk a plán se znehodnocením zlata Fort Knoxu. Super film!

Skála (1996)

Nejspíše nejlepší akčňák všech dob. Sean Connery připomíná mýho dědu (fakt!).

Údolí včel (1967)

Souhlasím stoprocentně s komentářem RHK. Snímek je bravurně umělecky natočen, je psychologický, hudba je prostě úžasná, herecké výkony obou aktérů na vysoké úrovni, scény mají kvalitní aranžmá, takže filmový fajnšmekr si přijde na své...ale já jsem se prostě nudil. Ne celý film, ale je zde spousta na můj vkus zbytečných pasáží, nejlepší jsou scény v noci, kdy skoro nic nevidíte(možná způsobeno školním projektorem) a někdy jsem měl nutkání se spíše smát. Takhle přesně to nějak ve středověku bylo, film na mne zapůsobil, ale prostě váhám mezi třemi a čtyřmi a nakonec tedy dávám hodně slabé čtyři. Navíc ke konci jsem čekal finální souboj na meče a bohužel, k ničemu takovému nedošlo.

Total Recall (1990)

Phillip K. Dick, Verhoeven a Schwarzenegger? Ono tohle spojení vážně funguje a tohle akční sci-fi patří k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy bylo v rámci žánru natočeno, i když je to chvílemi neskutečně zamotané. Jeden z nejpovedenějších Arnoldových filmů.

Základní instinkt (1992)

Oba si vysouložili jasných pět...i když sekáček na led byl zparodován ve Žhavých výstřelech 2 a pak to už trochu ztrácí na působivosti:-)