Niagara (1953)

Joe Cotten a já mu nemohla fandit! Jinak se domnívám, že více než barvy noirům nesluší předvídatelnost. 1* navíc za vodu.

Štěstí být ženou (1956)

Jako romantická komedie roztomilý nadprůměr, jeden ale musí zapomenout na poválečnou italskou sociálně-kritickou tvorbu.

Ghetto (2006)

Toto vizuálně líbivé nic si na skutečné drama jenom hraje. Ani se mi nechce uvěřit, že by mne tak závažné téma mohlo ve výsledku urazit.

Dny (1963)

Za hranicemi Jugoslávie asi hodně nedoceněný příspěvek evropské Nové vlny.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Děsný dabing, otravná milostná linka a trapné sexuální narážky, dost nedějové, málo Lenky, ale přes veškeré mé výhrady a bylo by jich hromada, je to celkem napínavá a soudržná adaptace. Myslím, že dětskýma očima opravdu podívaná...A téměř po celém dlouhém roce -od Mamma Mia!- jsem zažila vyprodaný zlínský kinosál. 65%

Za sklem (2008)

Za sklem: nevěra, zbabělost být odpovědní za city druhých, rozklad rodinných hodnot a vztahů. V hlavní roli Leon Lučev a skleněné okenní tabule, které alespoň pro mne zde symbolizují náš přístup k životu i citům: hloupě se domníváme, že všichni, které milujeme, s námi zůstanou navěky, že to, co právě dnes prožíváme, je to nejzásadnější, a že ty, které jsme k sobě připoutali, smíme vnímat s chladným odstupem, ne-li jim přímo ubližovat...a ono během vteřiny se vše, co jsme mohli zkusit slušně vyřešit, rozsype jako sklo a zmizí v nenávratnu.

Návrat (2003)

Dokonalý film nabízející spousty odkazů a citací, navrch několik rovin výkladu. Dokonalá filmová iluze, kterou si nedovolím špinit povrchním komentářem.

Natálie (1957)

Teatrální herectví, ateliérové kulisy ... a hromadu jiných nedostatků bych tomu mohla vytknout. Ale nechci, protože vím, že jde o záměrnou stylizaci a dohromady (Visconti+herci+Rota) je to parádní.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Závěrečné minuty byly filmařsky nápadité a vyždímaly ze mne skutečné pocity. Předchozích 112 minut bylo nekonečné utrpení: skutečně jsem se nudila....a to je to nejhorší, co se mi u filmu může stát.

Holka z města (2009)

Dánsko má zajímavé režiséry, Renée nesporný komediální talent. Jeden, vzláště má-li romantické komedie rád, by si řekl: "Výborně! Proč ne?", aby vzápětí nudou a hloupostí chcípl.