Modrý tygr (2012)

Začnu tím pozitivním - animované pasáže s tygrem a ožívající dětské kreslené představy jsou skvělé, mají nápad i zajímavé provedení. Trochu slabší už je to ale s dějem. Film se rozjíždí pomalu a i přes zdánlivě velký problém, který musí hlavní postavy řešit, se tam vlastně nic moc neděje. Kromě toho mi vadily některé postavy. Chápu, že v dětském snímku musí být jasný záporák, ale zdejší starosta je hrozná karikatura. Naopak se mi líbilo nečekané vykreslení města, v němž se příběh odehrával - na dětský film netradičně ošklivé, ale působivé. Suma sumárum solidní tři hvězdy, není to ostuda, ale ani žádný zázrak české kinematografie.

Manželské etudy (1987) (seriál)

Výborné dokumenty, ale doopravdy vyzní jenom s pokračováním po dvaceti letech.

Umělec (2011)

Mám ráda filmy o filmech, zákulisí showbusinesu a ještě více o dávných časech kinematografie, takže tohle je pro mě trefa do černobílého. Vynikající nápad natočit snímek o filmových 20. letech přesně v jejich stylu funguje dokonale. Herci jsou také přesně jako z počátku minulého století, jen scénář na konci možná maličko přehnaný, ale svým stylem to vyvažuje.

Kdo přežije - Tocantins (2009) (série)

Další vydařená série Survivora. Dost zajímavých hráčů (včetně jednoho totálního magora), překvapení také nechybí.. Bavila jsem se.

Kdo přežije - Gabon (2008) (série)

Nemyslím si, že je to jedna z nejhorších sérií. Spíš bych řekla, že je to taková klasika, která nabízí Survivora se vším co k němu patří, jen tam možná chybí nějaký výrazně zapamatovatelný moment. Škoda také několika zajímavých hráčů, kteří vypadli příliš brzy, ale i tak mě to bavilo. A plusem je změna prostředí a úžasní sloni.

Kdo přežije - Mikronésie (2008) (série)

Jedna z mých nejoblíbenějších řad. Líbil se mi koncept fanoušků proti favoritům, spousta vydařených blindsidů, ženská aliance a nejhloupější krok v historii Survivora - prostě neuvěřitelně zábavné. A roli rozhodně hraje i to, že právě Micronesie byla první řada, kterou jsem po letech viděla a díky ní se zase do Survivora zbláznila

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Příjemná změna prostředí, spousta zajímavých hráčů, dobré i naprosto hloupé strategické tahy, skutečné i falešné imunity - zkrátka Survivor, jak má být.

Kdo přežije - Fidži (2007) (série)

Celkově Survivora hodnotím za 5*, ale tohle je jedna z nejslabších řad. Divný twist s luxusem v táboře, málo zajímavých hráčů (snad jen Yau a Earl), vcelku předvídatelný průběh.

Kdo přežije - Cookovy ostrovy (2006) (série)

Další skvělá řada skvělé reality show. Úvodní rozdělení podle ras trochu zvláštní, ale fungovalo to, dost zajímavých postav a rozhodně asi nejnadupanější finálová dvojka.

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

Taková klasická řada skvělé reality show. Nápad se dvěma navrátilci byl dobrý, dost zajímavých hráčů a dostatečně napínavý průběh. Co víc chtít..