Kdo přežije - Panama (2006) (série)

Celkově Survivor jako reality show hodnotím za 5*, tahle řada je ale z těch slabších. Líbila se mi Cirie, která přes svou očividnou fyzickou slabost (a chápu i proč je mnohým divákům nesympatická) ovládla hru skvělou strategií. Bohužel vítěz naprosto hrozný..

Kdo přežije - Perlové ostrovy (2003) (série)

Skvělá reality show celkově a zrovna tohle jedna z nejlepších řad. Pirát Rupert a padouch Jonny Fairplay se svou babičkou.

Hugo a jeho velký objev (2011)

To, jak se film najednou přehoupl z obvyklého dětského příběhu do oslavy počátků kinematografie, mě dostalo. Druhá půlka zvedá dojem na nejvyšší úroveň a Hugo je pro mě po dlouhé době opravdu překvapením, něčím naprosto jiným a hlavně lepším, než jsem čekala podle traileru. Nejspíš budou zklamáni malí diváci, kteří přijdou do kina na klasické dětské dobrodružství, ale ryzí milovníci filmů si přijdou na své.

Vše o Evě (1950)

Mám ráda filmy ze zákulisí showbusinessu, divadel nebo filmů a tenhle je skutečně skvělý. Téma stárnoucí herečky, která pomalu musí ustupovat mladší kolegyni, funguje i šedesát let po natočení snímku. Herecké výkony na jedničku a navíc černobílé klasiky pro mě mají neuvěřitelné kouzlo, takže tady není co řešit.

Děti moje (2011)

Solidní rodinné drama. Chvílemi ale trochu moc předvídatelné a utahané. Naopak oceňuji občasnou nadsázku a lehký humor jinak v ubrečeném tématu. Na jedno shlédnutí naprosto OK, víckát to ale vidět nemusím.

Černobílý svět (2011)

Oproti knize poněkud zkratkovité (ale takový pocit má člověk pokaždé, když si nejdřív přečte předlohu a pak až kouká na film), přesto výborné. Příběh svižně odsýpá, téma je silné, ale zase ne přehnané, aby otravovalo, dobré herečky a všemu samozřejmě dominuje scénka s koláčem

Velká vánoční jízda (2011)

Svižný a zábavný vánoční animák. Spousta vtipů a hlášek pobaví i odrostlejší diváky, dějová linka je sice v základu úplně klasická, ale ani na chvíli nenudí a hlavně se mi líbilo vykreslení Santovy rodiny a promyšlená mašinerie Štědré noci.

Moje krásná učitelka (2011)

Bohužel těžká nuda. Hanks se chtěl asi vyhnout obvyklým hollywoodským romantických schématům, ale nějak nedokázal vymyslet nic místo toho. Nicméně každého, kdo studoval vysokou školu, musí dostat to, jak vypadá vysoké školství v USA.. souvisle mluvit jsme se učili na základce :-)

Půlnoc v Paříži (2011)

Pro člověka, který má rád allenovky, tady není co řešit.. A když navíc víte něco o Hemingwayovi, Fitzgeraldovi, Bunuelovi a dalších umělcích 20. století a jste občas tak trochu snílek, je to rozhodně pětihvězdičkový zážitek.

Láska bolí (2011) (seriál)

Skvělé epizodky, tu a tam lehce propojené. Má to švih, nápad, lehkost, nepůsobí to vyčpěle a ohraně. Moc mě těch osm dílů bavilo