Proti větru (2011)

I když se film zabývá neradostným tématem a naděje v něm zasvitne jen málokdy, neupadá do prvoplánových kýčovitých schémat a po celou dobu udrží diváka v napětí. Tvůrci ve scénáři chytře přeskočili období bezprostředně po zmizení ženy a vyhnuli se tak největšímu slzavému údolí. Místo toho se věnují Paulovi v okamžiku, kdy už je trochu smířený s osudem a snaží se jít dál, což je mnohem zajímavější. Zároveň oceňuju, že tam není patetický motiv sbližování s dětmi.

Paříž-Manhattan (2012)

Pro milovníky Woodyho Allena skoro povinnost. Hlavní postava z něj totiž do svého příběhu přenáší to nejlepší. Komentuje situaci se stejným nadhledem a vtipem, navíc je její láska k Woodymu zdrojem dalších úsměvných momentů, třeba zloději, který přijde vykrást obchod, pohotově nabídne Výstřely na Broadwayi a Seber prachy a zmiz. Film se sice nevyhnul snad nejtypičtějšímu žánrovému klišé a předvídatelný přeslazený závěr trochu sráží předcházející svěží cynismus, ale vzhledem k řadě dobrých nápadů a velice krátké stopáži to zas až tolik nevadí. A možná přijde i Woody Allen..

Norman a duchové (2012)

Fajn stylizace - kreslený zombie horor, který by ve strašidelnosti klidně mohl konkurovat i některým seriózněji zamýšlným pokusům. Příběh je příjemně svižný, sem tam s dobrým vtipem. Na konci sice dle očekávání nechybí nějaké to morální poučení, ale není to nijak přehnané a otravné. Jen se bojím, aby to nezkazil dabing, viděla jsem v originále..

Do Říma s láskou (2012)

Je to skoro stejná jistota jako že po zimě přijde jaro - každý rok pošle Woody Allen do kin nový film. A já ho zase s radostí konzumuju. Tentokrát jsem teda ovlivněná tím, že se odehrává v Římě, který jsem si loni na dovolené zamilovala, a Woody parádně využívá ty úžasné památky a úzké uličky, ale ani samotný scénář není špatný. Má v sobě pořád dost toho allenovského, leccos pobaví a nechybí ani pár zajímavých námětů - jak se rychle rodí a zase zaniká bulvární sláva a sprchová verze Komediantů. Jen bohužel ty příběhy společně moc nefungují, některé mě moc nebavily, jiné by zase potřebovaly víc prostoru a prakticky tam chybí nějaká souvislost, takže se film po shlédnutí nejspíš docela rychle vytratí z hlavy. Nicméně jako fanynka Allena zklamaná nejsem a těším se, co nám pošle příští rok z Kodaně.

Tady hlídám já (2012)

Neurazí, nenadchne. Skrz naskrz průměrná rodinná komedie, která dopadne přesně tak, jak čekáte. Občas lepší vtip, občas zase lehce amatérská scéna a k tomu mluvící pes... jednou se to dalo v pohodě, víckrát vidět rozhodně nemusím.

Obraz (2011)

Podařená alegorie o životě v obraze, kde se lidé dělí na Domalované, Nedokončené a Skicy. Příběh má spád, pozdější přecházení z obrazu do obrazu je také zajímavé a potěší lehce nekonvenční konec. A příjemná animace.

Chainsaw Maid (2007)

Nesmírně zábavný zombie horor z plastelíny. Hlavně vnitřnosti figurek stojí za to.

MutantLand (2010)

Pěkná animace. A dál....?? Bohužel totálně bez příběhu, jen ukázka toho, že umíme animovat příšerky, ale i krátký film by měl mít alespoň pidinápad.

Příliš mladá noc (2012)

Brzy je jasné, že o dva dvanáctileté kluky tu vůbec nejde. Ti jsou jen pozorovateli toho, jak hrozně se k sobě chovají postavy dospělých - ubližují si, bojují o moc..., jenže divákovi nikdo absolutně nevysvětlí jejich motivaci. Ve scénáři chybí jakýkoli náznak toho, co se mezi nimi dřív stalo, jaký mají vztah a o co jim všem vlastně jde. Kvůli tomu film působí jako plácnutí do vody, provokativní výkřik, ale bez pointy. Škoda, protože technicky to na absolventský film rozhodně není špatné.

Žena v černém (2012)

Tak nevím, jestli to bylo tím, že jsem na to koukala sama doma, ale postrašilo mě to slušně. Příběh je sice v rámci žánru vcelku obvyklý, ale má parádní atmosféru, není to přehnané a i ty klasické lekačky s děsivým zvukem fungují tak, jak mají. Jen možná škoda obsazení hlavní role - nic proti Radcliffovi, ale na postavu otce, kterému už před čtyřmi lety zemřela žena, se zatím moc nehodí. Pořád působí jako student střední školy. Jinak ale spokojenost.