Ztraceno v překladu (2003)

Napoprvé hodně těžko stravitelné, každé další shlédnutí je už jen lepší a lepší.

Život pod vodou (2004)

Všechny ohlasy, které jsem před shlédnutím filmu četla, hýřily bezmezným nadšením, ale já jsem se při filmu chvílemi dost nudila. Příběh o hledání jaguářího žraloka není nic moc a ostatní dějové linie (jako je nalezený syn) mě nikterak nezaujaly. Vtipy působily poněkud křečovitě a jediné, co mě doopravdy zaujalo byly záběry napříč lodí.

Madagaskar (2005)

Už to není taková bomba jako Shrek, příběh je mnohem více pro děti, ale stále jsou tu velmi dobré scény - tučňáci a lemuři a fajn odkazy na jiné filmy. Přes nízké očekávání jsem se nakonec bavila velmi slušně.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Vtpiné, chytré a originální vyprávění o zakomplexované třicátnici. Tenhle typ romantických komedií zkrátka můžu a tahle je jedna z těch nejlepších.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě po celou dobu nedokázal nijak výrazněji zaujmout.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Po skvělé originální jedničce přišla tuctová průměrná dvojka. Jasně, je tam pár světlých momentů, ale někdy je zkrátka lepší netočit pokračování, jen proto , že předchozí díl měl úspěch, to ještě nic nezaručuje.

Chicago (2002)

Velice příjemné filmové překvapení. Chytlavé písničky a dobrý příběh o tom, jak málo někdy stačí k tomu, aby vaše hvězda vzlétla a co je nutné podniknout, aby zase rychle nevyhasla.

Střihoruký Edward (1990)

Krásný a dojímavý příběh o někom, kdo byl jiný, ale zoufale si přál být normální. Vše je tady dokonale křehce vyváženo. Rozhodně jedna z nejlepších rolí Johnnyho Deppa.