• Thriller

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Další skvělá dávka britského humoru, tentokráte z dvora Ludvíka XVI. Skvělé herecké výkony a krásně a podle mě i docela věrohodně prezentovaná Marie Antoinetta.

Bent (1997)

Strhující film o lidech, kteří nepřestali býti lidmi navdory době a krutosti, kterou sebou přinesla. Musím říct, že v mých očích se jedná o velmi povedený film, který je k mému nepochopení českému publiku naprosto neznámý. Filmů, které se zabývají lidmi, jejichž osud byl smutně ovlivněn žlutou hvězdou na kabátě, je vcelku mnoho, avšak filmů o lidech s růžovým trojúhelníkem želbohu mnoho není. Tento film je ale vydařená výjimka.

Čas pracuje pro vraha (1979)

Má oblíbená kriminálka. Uznávám, že její úroveň není nějak valná, ale má pro mě přesto své kouzlo. Musím vyzdvihnout zvláštní atmosféru reálií - agentura INDOC a pro mě sympatickou postavu pana Vlacha, neboť jsem sám velkým kuřákem dýmek.

Podezření (1972)

Jedna z nejlepších kriminálek v dějinách naší kinematografie se skvělým Ladislavem Chudíkem a Václavem Voskou. Téma nacistických zločinců v zajímavém a záživém pojetí, oproti filmu Místenka bez návratu.

Skřítek (2005)

Absolutně v souladu s mým smyslem pro humor ! Divadlo Sklep jako vždy v nejlepší formě. Paní Holubová nemá chybu.

Titanic (1997)

Jako katastrofický a tudíž věrohodný film by se mi to líbilo. Ale jakožto romantický film o lásce chudého Dickapria a penězi zhýčkané Winslet mi to nepříjde jako film mému oku blízký. Ač uznávám propracovanost celého filmu a nesporné herecké kvality obou hlavních představitelů, nemohu hodnotit jinak, než-li dvěma hvězdami. Jsou to ale hvězdy plně zasloužené, neboť se mi u podobných romantických "dojáků" velice pohodlně a příjemně žehlí košile.

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Beru-li v potaz, že se jednalo o snímek svého druhu první v rámci československé kinematografie, pak musím hodnotit vysoko. Jinak mě osobně tento film vůbec nezaujal a docela mě nudí. Jak asi tenkrát dámská (i pánská) společnost vnímala Oldu Kristiána Nového, když se za 117 minut stihl vysmát všemu, co natáčel po celá 30. léta, a co mu vyneslo slávu a peníze ?

Bořek stavitel (1998) (seriál)

Na Bořka a Týnu nedám nikdy dopustit !!!

Z mého života (1955)

Chápu, že rozepsat písničku Kočka leze dírou pro celý symfonický orchestr a výsledek pojmenovat Vltava mohl dokázat jedině génius, ale přesto... film velice nepřesvědčivý a až příliš idealizující a zkreslující postavu Bedřicha Smetany, v jehož nadlidskou, bezbřehou genialitu v té době věřil snad jen exministr školství Nejedlý, který Smetanův kult udržoval i v době, kdy už neudržel nic jiného. Karel Höger nebyl vskutku špatný, za což mu dávám dvě hvězdy. Akorát jsem postrádal ve filmu okamžik, kdy se Bedřich Smetana nakazil syfilidou, což považuji v kontextu jeho úmrtí za docela podstatný okamžik v jeho životě.

Orbis Pictus (1997)

"Býva sa tu dobre, len žit sa tu nedá" Film pro mě osobně mající dojemnou poetiku. Pěkná hudba, výborná Dorota Nvotová coby přemýšlivá Terezka, a jako vždy Marián Labuda coby neúspěšný herec. Pěkný a laskavý pohled na slovenskou krajinu s jejími obyčeji, o jejichž existenci patrně v Bratislavě nemají ani potuchy.